Anasayfa / AKTÜEL / Mert Dijital, Fespa Eurasia fuarında Atexco çözümleri ;

Mert Dijital, Fespa Eurasia fuarında Atexco çözümleri ;

Endüstriyel baskı sektörüne yeni fırsatlar getirmeyi hedefleyen Mert Dijital katıldığı Fespa Eurasia fuarında başarılı sonuçlar elde ederek fuarın ilgi gören stantlarından biri olmayı başardı. Fuar değerlendirmesi yaptığımız Mert Dijital Genel Müdürü Ender Yılmaz, dijital sektörde yeni bir çağ başlayacağının sinyalini verdi.

Atexco’nun Asya kıtasında lider konumda olduğunu söyleyen Ender Yılmaz,  Atexco’nun yüksek miktarlarda makine üretimi yaptığı için diğer markalardan maliyeti daha düşük ve aynı zamanda da boyalarını da kendi üreterek kullanıcılarına güven ve kolaylık sağladığını söyledi.

Atexco ve Mert Dijital hakkında  kısaca bilgi verebilir misiniz?

2011 yılında tekstil endüstrisine dijital baskı çözümleri ve hizmetleri sunmak için kurulan Mert Dijital ile Atexco iş birliği 2015’te başlamıştır. İlk 2 yıl makinelerin çalışma performanslarını, yazılımları ve boyar maddenin çalışma performanslarını inceledik. Bu süre sonunda büyük bir güvenle Atexco dijital baskı çözümlerini Türk tekstil endüstrisine sunmaya başladık. 1992 yılında Hangzhou Yüksek Teknoloji Bölgesi’ndeki Yazılım Parkında kurulmuş önemli bir şirkettir. Firma başarısı ile prestijli Ulusal Meşale Ödülü’ne layık görüldü. Atexco bugün itibariyle giyim endüstrisi için CAD/CAM/CIM sistemleri, dijital baskı sistemleri, inkjet direkt üretim sistemleri, reklam baskı sistemleri ve halı baskı alanında önemli çözümlere sahiptir.

Fespa Fuarında hangi makinalarınızı tanıttınız?

Fuar boyunca 3 farklı makine sergiledik. En çok ilgi gören makinemiz saatte 260 metre tül kâğıda baskı yapabilen baskı ile Atexco Model X oldu. 8 adet endüstriyel baskı kafasına sahip günde 5000 metre baskı kapasitesi olan makinemiz fuarın gözdesiydi.

Diğer makinemiz direk kumaşa baskı yapabilen 350 metre tül hızla çalışan reaktif makinemizdi. 32 adet endüstriyel baskı kafasına sahip makinemiz Reaktif dispers ve asit boyalarını kullanabiliyor. Son olarak IRIS 2000 Pro tişört baskı makinemizi tanıttık. Makinemiz fiyat ve performansıyla göz doldurdu. Dakikada 2 adet tişört baskı yapabilen çift paletli makinemiz ile parça baskılarda yapılabiliyor. 60X80cm baskı alanına sahip makinemiz koyu zeminler için beyaz boyada kullanabiliyor.

Fuardan beklediğiniz ilgiyi gördünüz mü?

Fespa fuarı her sene daha da büyümesi gerekirken bu sene katılımcı ve ziyaretçi olarak zayıftı. Buna rağmen makine yatırımı yapmak isteyen yenilikleri takip ederek farklı yollar arayan birçok ziyaretçi ile tanıştık. Fuarda makine satışıyla sonuçlandırdık. Bizim için keyifli bir fuar organizasyonu oldu.

Dijital Baskı makinalarınızda yenilikler var mı?

Artık yenilikler makinelerdeki baskı kafalarına bağlı. Maliyeti düşük endüstriyel kafalar kullanılmaya başlandı. 2 yıl garanti verilen baskı kafaları mevcut. Ayrıca yenilikler dijital baskı makinelerinin kabiliyeti dışında kalan üretim teknolojilerini dijital ile birleştirilerek yapılıyor olması. Film druct makinelerine dijital platform, parça baskıda ahtapot ve oval makinelerine dijital platform ve rotasyon makinelerine eklenen dijital platform ile hem dijital hem de konvansiyonel sistemler ile üretim yapmak artık hayal değil.

Ürünlerinizin muadillerine karşı avantajları nelerdir?

En büyük avantajımız fiyat ve performans. Atexco Asya kıtasında lider konumda ve çok fazla makine üretimi yaptığı için makine üretim maliyetleri diğer firmalardan daha düşük. Atexco kendi boyasını da üretiyor, hem boya hem makine tamamen garanti altında olduğu için kullanıcılarımız kendilerini daha güvende hissediyor. Servis firması olmamızda makinede oluşabilecek herhangi bir arızada hızlı ve güvenilir servis vermemiz müşterilerimizi memnun diyor.

Dijital Tekstil Baskı sektörünün geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Sektör gün geçtikçe büyüyerek devam edecek. Yeni çıkan single pass tarzı makineler ile yüksek hızda dijital baskı üretimi yapılacak. Farklı ve çok renkli desenler hayatımıza girecek. Dolayısıyla sektör önümüzdeki yıllarda bambaşka olacak, dijital sektörde yeni bir çağ başlayacak.

İnceleyin

Dijital Tekstil Baskı Makinelerindeki Yenilikler

Tarsus Turkey tarafından bu yıl 21.’si düzenlenen Uluslararası SIGN İstanbul, tekstil baskıdaki dijital teknolojilere ev ...