Anasayfa / AKTÜEL / Mimaki dev standı ile FESPA 2019 için gün sayıyor

Mimaki dev standı ile FESPA 2019 için gün sayıyor

Mimaki FESPA 2019’da bugüne kadarki en büyük katılım ve geniş format işinde karlılığı arttırmaya yönelik yeni ürün lansmanlarıyla gücünü göstermeye hazırlanıyor. Mimaki’nin geniş format injket portföyü ve uygulamaları, iş farklılaşmasını ve karlılığı arttırmayı gösterecek.

Lider inkjet baskı makinesi ve kesim sistemleri üreticisi Mimaki Europe, FESPA Global Print Expo 2019’da (Münih, Almanya, 14-17 Mayıs 2019) ziyaretçilerini şimdiye kadarki en büyük FESPA standında ağırlayacak. Şirketin stant büyüklüğündeki artış, yalnızca Mimaki’nin geniş portföy çözümlerini değil aynı zamanda uluslararası büyümesini, pazardaki lider konumunu ve müşteri başarısına adanmışlığını yansıtıyor. Mimaki bu fuar platformunu, müşteri farklılığını ve karlılığını arttırmak için, zengin özelliklere sahip yeni ürünleri tanıtmak için de kullanacak.

 

Mimaki standı (B6-A30 Stant) dört ana çalışma alanını kapsayacak; reklam, endüstriyel ürünler, tekstil ve 3D. Uygulama çeşitliği sayesinde, Mimaki standı, müşterilerin daha fazla gelir sağlamak ve yeni uygulama fırsatlarıyla yeni pazarlara hitap etmek için üstün inkjet teknolojisini nasıl kullanabileceğini gösterecek.

 

Mimaki EMEA Pazarlama Müdürü Danna Drion şunları söyledi; “Bugüne kadarki en büyük FESPA katılımımızda, en akıllı teknolojiler portföyünü göstererek, sektöre olan bağlılığımızı göstermeyi hedefliyoruz. Kısmen, bu Mimaki’ni bazı önemli iş alanlarındaki güçlü yönleri, esnekliğimiz ve AR-GE uzmanlığımız ile mümkün oldu. Bazı rakiplerimizden farklı olarak, sürekli sistem iyileştirmeleri veya yenilikler sunmak için pazar değişikliklerine ve müşteri fırsatlarına hızlı bir şekilde adapte olabiliyoruz” dedi.

Drion sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu kapasitemizi özetleyen bir ürün portföyü ile FESPA 2019’a gidiyoruz. Ek olarak, müşterilere gelir artışı sağlayan baskı çözümlerimizle elde edilen çok çeşitli başarılı ve karlı uygulama yelpazesini göstererek, fuarı pazarı eğitmek için kullanacağız.”

Reklamcılık

Mimaki reklam uygulamaları için çok yönlü, güvenilir ve yüksek kaliteli baskı ve kesim yeteneklerine sahip, öncü UV LED ve eko-solvent roll to roll baskı sistemlerini sergileyecek. Giriş seviyesinden yüksek verimli baskı makinelerine kadar bu çözümler, baskı servis sağlayıcılarının Mimaki teknolojisini kullanarak ‘basmalarını ve kar elde etmelerini’ sağlamak için tasarlandı.

Mimaki UCJV300-75: Beyaz boya özelliğine sahip, ödüllü bir UV entegre bas/kes çözümü. Dört katmanlı baskıyı benzersiz bir şekilde sağlayan bu sistem, arkadan aydınlatmalı uygulamalar için dönüşebilir grafikler oluşturmak için idealdir. Ayrıca Mimaki’ye özel beş katmanlı baskı, baskı malzemesinin her iki tarafına aynı anda farklı tasarımların basılmasını sağlar, bu, şeffaf film uygulamaları için mükemmeldir. Mimaki’nin çok yönlü UCJV300 serisinin en küçük modelinde, Greenguard Gold sertifikalı LUS-170 boyaları bulunuyor.

Mimaki CJV150-160: Giriş seviyesi eko-solvent entegre bas/kes çözümü, çok yönlülük ve zenginlik sunuyor. Gümüş, turuncu ve açık siyah gibi canlı boya türleriyle donatılmış olan makine, tabela üreticileri, afiş grafik profesyonelleri ve baskı merkezleri için düşük maliyetli bir çözüm sunuyor.

Mimaki JV300-160: Yeni nesil eko-solvent / süblimasyon baskı makinesi JV300-160, profesyonel geniş format baskı makineleri için yeni bir ölçüt belirliyor. Çok sayıda boya türünü (yani turuncu ve açık siyah) sunarak, bu makine fotoğraf kalitesinde baskıları olağanüstü hızlarda sağlıyor. Süper taslak modunda saatte 105.9m2’ye ulaşabiliyor. Bunlar JV300-160’ı baskı merkezlerinin yanı sıra, reklam ve grafik profesyonelleri, sporgiyim ve moda üreticileri için ideal bir çözüm haline getiriyor.

 

Mimaki UJV55-320: Bu 3.2m genişliğindeki LED UV inkjet baskı makinesi, yüksek kaliteli, süper geniş baskıları ve yüksek hacimli üretimi (saatte 110m2’ye kadar) benzersiz şekilde bir araya getiriyor. Beyaz boya, şeffaf medya özelliği ve ikiz rulo da eşzamanlı baskı, UJV55-320’yi afiş, perakende, fuar ve vitrin/cam grafikleri ve benzeri uygulamalar için ideal kılan özellikler arasındadır.

Mimaki FESPA 2019 Endüstriyel ürünler segmenti

Endüstriyel pazarlar için, Mimaki, UJF Serisi’nden flatbed direkt ürüne baskı UV LED dijital baskı makinelerinden üçünü sergileyecek; Mimaki UJF-751plus, Mimaki UJF-3042 Mkll ve Mimaki UJF-6042 Mkll.

710mm x 510mm’den A3 ve A2’ye kadar baskı boyutları ve 153mm baskı malzemesi kalınlığına kadar çözümler sunarak; Mimaki’nin UJF portföyü özellikle promosyon ürünleri pazarı için tasarlandı. Dijital baskının katma değerli ve kar getiren kişiselleştirme ve versiyon oluşturma yeteneklerine nasıl olanak sağladığını gösterileceği standa gelen ziyaretçiler; çeşitli dijital malzemelerdeki yaratıcı promosyon ürünlerinden ilham alacak.

Tekstil

Mimaki’nin FESPA 2019’daki tekstil sunumunun merkezinde, şirketin en yeni süblimasyon baskı makinesi Mimaki TS55-1800 yer alıyor. Sürekli çalışma ve benzeri görülmemiş bir fiyat-kalite oranı sunan bu iş geliştirici baskı makinesi; giriş ve orta seviye pazarlara hitap ediyor ve canlık renkler ve canlı imajlar ile yüksek verimlilik ve yüksek kalitede baskı talep eden kullanıcılar için tasarlandı. Mimaki’nin MAPS, NCU ve NRS gibi çekirdek teknolojilerle donatılan bu baskı makinesi, yeni Sb610 boyaları ile baskı yapıyor. CO PASSPORT by OEKO-TEX® sertifikasına sahip olan bu boya, özel sürdürülebilirlik gereksinimlerini karşılıyor. TS55-1800, iç mekan kumaşları, spor ve moda kıyafetleri, bayraklar ve halılar için uygundur.

FESPA Global Print Expo’nun Altın Sponsoru olan Mimaki, FESPA’nın özel tekstil etkinliği ‘Print Make Wear’ın da önemli bir katılımcısı olacak.

3D

Mimaki, gelişmiş renkli katmanlı üretim teknolojisi ile ‘geleceği renkli şekillendir’ecek. Mimaki 3DUJ-553, 10 milyondan fazla renk sağlayan ilk polimer 3D baskı sistemi olarak tanınıyor. Beyaz ve şeffaf boyalarla CMYK kullanarak, spot renk, gölgeler ve degradeler gibi zengin renk tanımlarının yanı sıra; tam saydamlık ve yarı saydamlık renk gibi özel efektleri içeren foto-gerçekçi ürünler üretiyor.

Mimaki standını ziyaret edenler 3DUJ-553 baskı makinesinin çalıştığını ve süper ince detaylara ve pürüzsüz yüzeylere sahip nesneler üretebildiğini görecekler. Mimaki’nin 3D baskı makinesi tıbbi ve eğitim araç ve gereçlerinin yanı sıra; ölçeklendirilmiş modeller, maketler ve 3D sanat eserlerine prototip oluşturma, figürleme, için idealdir.

İnceleyin

Dijital Tekstil Baskı Makinelerindeki Yenilikler

Tarsus Turkey tarafından bu yıl 21.’si düzenlenen Uluslararası SIGN İstanbul, tekstil baskıdaki dijital teknolojilere ev ...