Anasayfa / REKLAM / Mimaki’nin Geliştirilmiş Verimlilik ve Kaliteyle Tabela & Grafik ve Tekstil Pazarlarını Dönüştürecek En Yeni Ürün Serisi

Mimaki’nin Geliştirilmiş Verimlilik ve Kaliteyle Tabela & Grafik ve Tekstil Pazarlarını Dönüştürecek En Yeni Ürün Serisi

Mimaki 330 Baskı Makinesi Serisi’ni ve yeni giriş seviyesi kesim plotterı serisi CG-AR’ı pazara sunuyor

Mimaki Europe bugün JV330-160, CJV330-160 ve TS330-1600’ün arasında yer aldığı yepyeni bir geniş format inkjet baskı makinesi serisi olan 330 Serisi ile birlikte yeni CG-AR kesim plotterı serisini duyurdu. Şirketin Global Innovation Days event etkinliği esnasında lansmanı yapılacak olan 330 Serisi, çeşitli sektörlerde üst düzey ancak uygun maliyetli bir baskı çözümü sunmak için Mimaki’nin çapraz platform stratejisinden faydalanıyor. Benzer şekilde, CG-AR Serisi, üç farklı ebat seçeneğiyle kullanıcılara iş akışını geliştiren, yeni giriş seviyesi kesim plotterı teknolojileri sunuyor. Mimaki bu lansmanlarla birlikte, hem üst düzey hem de giriş seviyesi ürün yelpazesini büyütme, müşterilerin baskı hizmetlerini ve ürün sunumlarını genişletip geliştirmelerini teşvik etme ve destekleme hedefini yerine getirmeye devam ediyor.

Mimaki’nin en yeni baskı makineleri ile tanışın – 330 Serisi

100 Serisi ve 300 Plus Serisi’nin başarısını takiben, 330 Serisi, yüksek görüntü kalitesi ve üretkenliğe odaklanılarak orta ve üst düzey baskı modelleri sunmak üzere geliştirildi. Geniş renk yelpazesiyle bilinen bir şirket olan Mimaki’nin en yeni baskı makineleri, hem Tabela & Grafik hem de Tekstil endüstrileri için yüksek çözünürlüklü ve dayanıklı baskı sonuçları sağlar.

JV330-160 ve CJV330-160 eko-solvent baskı makineleri göz alıcı, canlı ve yoğun renkler sunan yeni “Deep Color Natural” baskı profili sayesinde iç ve dış mekan tabela grafikleri için ihtiyaç duyulan yüksek renk doğruluğunun yanı sıra doğal cilt tonları, koyu kırmızılar ve nötr griler sunar. 4 renkli standart baskı modunda saatte 21.0 m2 baskı hızlarıyla bu baskı makinesi, hızlı teslimat gerektiren baskı işleri için idealdir. Dahili temizleme mekanizmaları ve izleme özellikleri, verimli bir iş akışı sağlayarak daha uzun çalışma sürelerine olanak tanır.

Her iki model de, üç malzeme rulosunun eş zamanlı olarak takılmasına olanak veren ve baskı malzemesini değiştirmek için ihtiyaç duyulan zaman ve insan gücünü büyük ölçüde azaltan yeni tasarlanmış bir rulo çözüm sistemine sahiptir. Operatör yalnızca malzeme değiştiriciyi çevirerek istediği malzemeyi yerine yerleştirebilir. Diğer bir standart özellik olan “XY kesici” ise aynı hatta yer alan X ekseni ve Y ekseninde tabaka beslemeli kesim yapmaya olanak veren son derece hassas bir kesim teknolojisidir. Bu teknoloji, rulo çözüm ve kaba kesim işlemlerini iş akışından çıkarıp operatör müdahalesi ihtiyacını azaltarak baskı makinesinin hızını önemli ölçüde artırır ve baskı sonrası işlemleri kolaylaştırır.

JV330-160 baskı makinesi, CJV330-160 entegre bas/kes makinesi ile eş zamanlı olarak Nisan 2022’de tüm dünyada satışa sunulacak.

Tabela & Grafik alanındaki çözümlerine ek olarak Mimaki, tekstil endüstrisine yönelik bir süblimasyon transfer baskı makinesi olan TS330-1600’ü de piyasaya sundu. Hem üstün görüntü hem de yüksek üretim kalitesi sağlayan TS330-1600 stabil baskı sürecini geliştiren yeni özelliklerle donatılmıştır ve 4 renkli draft baskı modunda saatte 69 m2 hıza ulaşırken, en hızlı modda saatte 135 m2 baskı yapabilir. Yepyeni temizleme mekanizması, bez bir silici sayesinde istenmeyen boyayı nozül yüzeyinden çıkarır, boya sıçramasını azaltır ve makinenin genel bakımını sağlar.

TS330-1600 ayrıca, standart 2 litrelik boya paketiyle karşılaştırıldığında, cc başına maliyeti azaltan ve daha uzun süreli baskıya olanak tanıyan “10 kg’lık boya besleme ünitesi” nin de arasında yer aldığı verimliliği artıran opsiyonel ürünlere sahiptir. Uzun transfer kağıdı kullanmak ve çalıştırma maliyetlerini daha da düşürmek için isteğe bağlı olarak bir mini jumbo rulo ünitesi de eklenebilir.

Baskı makinesinin her iki tarafında bulunan çift motora sahip gelişmiş bir sarma sistemi, yükü dağıtıp sarım gücünü artırarak basılı kağıdın uzun süreli çalışmalarda bile stabil bir şekilde sarılmasını sağlar. Mimaki’nin tekstil pazarına özel RIP yazılımı TxLink4, TS330-1600 baskı makineleri ile birlikte gelir.

Serideki tüm ürünler, baskı koşullarına bağlı olarak boya damlacıklarının yerleşim sırasını değiştiren ‘Mimaki Weaving Dot Technology’ (MWDT) ile donatılmıştır ve baskı kafası ya da ayar sorunları nedeniyle baskıda şeritlerin veya renk eşitsizliğinin oluşmasını engeller. Ayrıca serinin genelinde mevcut olan “Mimaki Remote Access” (MRA) özelliği, kullanıcıların makineye uzaktan erişmesine ve çalışma durumunu kontrol etmesine olanak tanıyarak kullanım kolaylığını artırır.

Giriş seviyesi CG-AR kesim plotterı serisi ile verimliliğinizi artırın

Mimaki, 330 Serisi’nin yanı sıra CG-AR Serisi kesim plotterlarını da pazara sundu. Üç farklı ebatı (CG-60AR, CG-100AR ve CG-130AR) bulunan bu plotterlar, bugün mevcut olan giriş seviyesi seçeneklerin ötesine geçiyor. Müşterilerin daha kısa teslimat süreleri talebine cevap veren plotterlar, kullanıcı dostu bir iş akışı sayesinde daha yüksek bir hız ve doğruluk sunuyor. Buna ek olarak PVC, floresan ve reflektif kağıt gibi çok çeşitli malzemelerle de çalışma imkanı sağlıyor.

330 Serisi ile benzer şekilde, CG-AR Serisi de makinenin uzaktan çalıştırılmasına olanak sağlayan MRA ile donatılmıştır. Ayrıca, Mimaki baskı makineleriyle birlikte kullanıldığında, kesim verilerini bir barkod aracılığıyla otomatik olarak alarak entegre baskı ve kesim işlemi yapılmasına imkan veren Mimaki’nin ID Cut fonksiyonuna sahiptir. Seri Nisan 2022’de dünya çapında piyasaya sürülecektir.

“100 Serisi’nin müşteri tabanımız arasında olumlu karşılanmasını takiben, hem Tabela & Reklam hem de Tekstil alanında, daha uygun maliyetli, orta ve üst düzey teknolojilere yönelik önemli bir pazar talebi olduğunu fark ettik,” diyor EMEA Genel Satış Müdürü Arjen Evertse. “En yeni çapraz platform teknolojimiz olan 330 Serisi’nin geliştirilmesinin temeli de buna dayanıyor. Üretim verimliliğini artırma ve iş akışlarını kolaylaştırma stratejimizin benimsendiği bu serinin yeni özellikleri, kalite ve teslimat süresini geliştirmek isteyen çeşitli sektörlerdeki müşterilere hitap ediyor. Bu ürünleri Berlin’deki FESPA 2022’de hem mevcut hem de potansiyel müşterilerimize tanıtmak için sabırsızlanıyoruz.”

#inkjet #Mimaki #ecosolvent #sublimasyon #tekstil #tabela #sign #ArjenEvertse #reklam

İnceleyin

FESPA Eurasia, Yabancı Ziyaretçi Rekoru Kırdı

Avrasya Bölgesi’nin lider endüstriyel reklam ve baskı fuarı FESPA Eurasia, bu yıl yerli ve yabancı ...