Anasayfa / TİCARİ BASKI VE KİTAP / Net Copy Center Firma Yetkilisi Selçuk Kırmızıgül;“Bu işte gelecek var..!”

Net Copy Center Firma Yetkilisi Selçuk Kırmızıgül;“Bu işte gelecek var..!”

Net Copy Center makine parkurunu genişletmeye devam ediyor. Son 10 yılda dijital baskı çözümleri odaklı çalıştıklarını ifade eden firma yetkilisi Selçuk Kırmızıgül, Net Copy Center şirket politikasının başlıca önceliğinin gelişen teknolojiye hızla adaptasyon sağlamak olduğuna işaret ederken, önümüzdeki 20 yıl içerisinde dijital baskı çözümleri sektörünün yeni alanlara yayılarak hızlı yükselişinin de devam edeceğini öngördü.

51 yıldır baskı çözümleri üreten Net Copy Center firması hali hazırda faaliyetlerini ailenin ikinci kuşağına devretmiş vaziyette. Son 10 yıldır dijital baskı çözümleri konusuna odaklanan Net Copy’nin 60’lı yıllarda kopya baskı sisteminden başlayıp günümüz dijital baskı teknolojisine kadar uzanan istikrarlı bir geçmişi mevcut. “1960’lı yıllarda kopya baskı işi yapardık, 1990’lı yıllar yerini disket ve cd’ye bıraktı. Günümüzde baskılar mail üzerinden alınıyor” diyerek yarım asırlık tarihi kısaca özetleyen Firma Yetkilisi Selçuk Kırmızıgül, önümüzdeki 20 boyunca da bu sektörün gelişen teknolojiyle birlikte farklı kulvarlara kayarak ve de genişleyerek büyüyeceğine dikkat çekti.

2018’in ikinci yarısı hareketli geçecek”

2017 ve 2018’in başlarının sektör için çokta hareketli geçmediğine değinen Kırmızıgül; “Özellikle 2018’in ikinci yarısından çok umutluyum. Özellikle Haziran ayından sonra sektörde işlerin daha da yoğunlaşacağını öngörüyoruz” dedi. Bu bağlamda, zaten teknoloji odaklı bir firma olduklarını ve de makina parkurunu genişlettiklerini dile getiren Selçuk Kırmızıgül; “Tişört baskı makinası, 50’ye 70 bir makina siparişleri geçtik. Yayınevlerinden gelen kitapları daha düzgün kesebilmek için üç ağız bıçak yatırımımız oldu” diye konuştu.

“Spesifik işlere odaklandık”

Dijital baskı sistemleri çözüm merkezi olarak butik işlere ağırlık vermeye başladıklarını ve de hızlı çözüm sunduklarını kaydeden Kırmızıgül şöyle konuştu: “Özel baskı hizmetlerimizde artış var. EFI makina yatırımımız daha kaliteli ve geniş ürün gamında baskı sunmak için alındı. Özellikle butik işlerde çözüm sunmak adına akıllıca bir yatırım yaptığımızı söyleyebilirim. Demir, kumaş, ağaç gibi materyallere rahatlıkla baskı yapabiliyoruz. Bunula birlikte kumaş baskı kalitesini de artırmış bulunmaktayız. Özellikle yıkama ve uzun süreli kullanımlar için daha fazla dayanıklılık gösteriyor. Net Copy Center olarak yüksek volümlü kapasite ile çalışıyoruz. Matbaaya alternatif olarak daha hızlı iş teslimi yapabiliyoruz. Aslında komplike bir çözüm sunuyoruz. İş ajans evresinden sonra hızlıca teslim alınabiliyor”.

Öte yandan müşteri analizi konusunda piyasada büyük bir eksikliğin olduğuna dikkat çeken Kırmızıgül, “Müşteri analizi konusunda sektör olarak çok zayıfız. Özellikle piyasaya yeni giren müşterilerin güvenilirliği konusunda herhangi bir araştırma yapma gibi bir durumumuz yok. Bu da ileride olacak ödeme sorunları için büyük risk. Bu konuda maalesef gerektiği kadar etkin değiliz” diyerek sözlerini tamamladı.

#SelcukKirmizigul, #NetCopyCenter, #EFI

İnceleyin

Temel kalite politikamız “mutlu müşteri”

Adana’nın önde gelen dijital baskı merkezlerinden Giriş Dijital Baskı ve Kırtasiye, başta HP Indigo 5600 ...