Anasayfa / OFİS VE KİŞİSEL ÇÖZÜMLER / Ofis İçi Otomasyonunuzu Optimize Edin

Ofis İçi Otomasyonunuzu Optimize Edin

Pandeminin iş hayatında sebep olduğu en büyük değişimlerden biri, uzaktan çalışma yönteminin, daha önce deneyimlemeyen şirket ve sektörlerde dahi hızlı şekilde yaygınlaşması oldu.

Uzaktan çalışma yöntemi, fiziki etkileşimi azalttığı için hem ofisten hem de uzaktan çalışanların büyük bir ölçüde korunmasını sağlıyor ve pandemi ile mücadelede büyük bir öneme sahip.

Bu durum aynı zamanda çalışma ortamını ve şekillerini değiştirip “yeni normaller” yaratıyor. Bu yeni çalışma ortamında, mevcut iş süreçlerinin devamlılığını sağlayacak teknolojiler ve araçlar her zamankinden daha fazla hayatımızda yer alıyor. Teknolojik araçları kullanan ekiplerin etkinliği giderek ön plana çıkıyor.

İş Yapma Şeklimiz

İşletmeler verimlerini en üst düzeye çıkarmaya ve çevre üzerindeki etkilerini en aza indirmeye çalışırken israf sorununu çözmeye de daha çok odaklanılıyor.

Yapılan bir araştırmada “Bilgi teknolojisinde karar mercilerinin %50’si, yönetilen baskı hizmetlerini ilk 3 yatırım önceliklerinden biri olarak sıralanmış”

ELEKTROSER olarak yönetilebilir yazdırma hizmetleri (#MPS) kapsamında gerekli yazılım ve donanımların seçimi konusunda danışmanlık hizmeti gerçekleştiriyoruz.

Müşteriyi anlamak bizim için esastır… Sunulması gereken çözümler müşterinin yapısına, çalışma şekline, sektörüne göre değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle müşterilerimizi dinleyerek, keşifler gerçekleştirerek ihtiyaca yönelik çözümler sunmaya gayret ediyoruz.

Süreç boyunca işlerini, yönlerini ve hedeflerini anladığımızdan emin olmak için Müşterilerimiz ile birlikte çalışıyoruz.

Baskı ortamınızı optimize etmek için beş adımlı bir yaklaşım uyguluyoruz:

  • Mevcut #dijital yeterliliğinizi anlamak ve iyileştirme fırsatlarını belirlemek için baskı ve belge iş akışlarınızı değerlendiririz.
  • Benzersiz iş ihtiyaçlarınıza göre özel olarak hazırlanmış bir dijital #dönüşüm yolculuğu tasarlarız.
  • Becerilerimizden, bilgilerimizden ve deneyimlerimizden yararlanarak sorunsuz bir geçiş süreci sağlarız.
  • Filonuzun ve #belge iş akışlarınızın olabildiğince verimli bir şekilde devam etmesini sağlamak için baskı ve tarama ortamınızı proaktif olarak korur ve destekleriz.
  • Hizmet ve performans raporlarından yola çıkarak sürekli iyileştirmeler yapmaya devam ederiz.

Bir Çözüm

Küresel krizin yaşandığı özellikle sektörümüzde yaşanan üretim krizinin yaşandığı bu zamanda çözümlerimizden biri de OCR ve doküman yönetim çözümümüz.

Bu çözümümüz makine bağımsız bir doküman çözümü ve aşağıdaki konularda müşterilerimize çok fayda sağlamaktadır.

Tam sayfa alana göre OCR tanıma ,

Komut Yazma desteği

Aranabilir PDF, PDF/A, TIFF, Excel, Word ve birçok farklı formata dönüştürme özelliği

Google® Docs, Komut Dosyası, Eposta, FTP ve Windows dosya sistemi gibi çok önemli bağlantı özellikleri

MFP/Desktop Client, Erişim Klasörleri, Eposta Sunucuları, FTP Sitelerinden doküman yakalama

Barkot Tanıma (1D/2D)

Bölgesel OCR Yazı Tanıma Özelliği

1VBScript desteği

Damgalama Özelliği

Hedef İstikamet için direkt ara yüz (SQL Veri Tabanı, FTP Sunucu)

LDAP ve Active Directory Kimlik Doğrulama

Çeşitli formatlara dönüştürme: SPDF, PDF, TIFF, JPEG

ERP/Arşiv sistemlerine direkt ara yüz

Güvenlik

Güvenlik her işletme için kritik öneme sahiptir ve biz bunu #Elektroser olarak ciddiye alıyoruz. Kuruluşunuzun en hassas verilerini korumak için yazıcıları ve çok işlevli yazıcıları (MFP’ler) çeşitli güvenli yazdırma özellikleriyle donatıyoruz. Yazılımlarımız ve uygulamalarımız, siz bulut ve mobil cihazlar aracılığıyla paylaşırken dijital verilerin korunmasını sağlar. Ve #Yönetilen #Baskı #Hizmetleri, müşterilerimize belge güvenliği uzmanlığı ve çözümleri sunmamızın birçok yolundan sadece biridir.

İşte bu yüzden Elektroser güvencesine sahip cihazlar; güvenlikle ilgili çok aşamalı bütüncül yaklaşımımızla donatılmış olup, bütün sistem bileşenleri ve zayıf noktalar kapsamlı, tam koruma altındadır.

#Ofis otomasyonları, sistem içerisinde konumlandırılmış donanım ve yazılımların tam uyumlu çalışmasıyla sağlıklı olarak gerçekleştirilir. Donanımlar ve üzerinde çalışan yazılımlar arttıkça da güvenlik açıkları oluşur. Bu güvenlik açıklarına karşı alınacak önlemler yalnızca siber saldırılara karşı alınmamalıdır. Kurulan sistemler içerisinde kötü niyet barındıran kişilerin fiziksel müdahaleleri de son derece olası ve tehlikelidir.

İşte bu yüzden, proje ekiplerimizi profesyonel eğitimler ile devamlı güncel tutarız. Projelerimizde, donanımlarımızı ve yazılımlarımızı en güncel ve olası tüm siber ve fiziksel müdahaleleri engelleyecek şekilde kurup, gerekli eğitimlerimizi veririz. Örneğin geçtiğimiz senelerde büyük bir bankamızda yükseltmiş olduğumuz SNMP V3 versiyonumuz ciddi bir siber atağın oluşmasına ilk anda engel oldu, ayrıca başka bir kamu kuruluşumuzda kurmuş olduğumuz yazılım basına sızdırılmaya çalışılan dokümanların çıkışına engel oldu ve personelin kim olduğu raporlanabildi. Bundan dolayı kullanmış olduğumuz çözümleri hiçbir zaman yeterli görmedik, önemli olan sahada kazandığımız deneyimleri tecrübeye dönüştürerek, müşterimize profesyonel danışmanlığı da beraberinde vermek.

Pandemi Sonrası

Çok sayıda araştırma uzaktan çalışmaya geçilmesinden 13 ay sonra evlerinden çalışanların daha stresli ve mutsuz olduklarını söylemelerine rağmen, hayatları üzerinde çeşitli düzeylerde kontrol imkânı vermesi nedeniyle çok büyük çoğunluğun uzaktan çalışmayı tercih edeceğini gösteriyor. Gelecekte çalışanlarına ilham veren, işbirliğini teşvik eden, onlara anlamlı bir iş yaptıklarını hissettiren, değerlere dayalı kimlik oluşturan ve eğlenceli bir çalışma ortamı yaratan kurumlar yetenekli çalışanların tercih edeceği kurumlar olacaktır.

…………..

Elektroser Şirketler Gurubu

Elektroser Şirketler Grubu, 1981 yılından bu yana ofis otomasyonu sektörüne, ihtiyaca göre ekonomik ve kaliteli çözümler sunarak hizmet vermektedir. Ofis otomasyonuna dair Elektroser’in sunduğu temel ürün #RexRotary markasıdır ve Elektroser bu markanın 1991 yılından bu yana Türkiye Distribütörlüğünü yürütmektedir. Bunun yanında Elektroser, yine ofis otomasyon alanında #Epson ve #Sharp gibi farklı markalarla da çalışmaktadır.

Elektroser ofis otomasyonundan gelen bu deneyim ve yaygınlığını, organizasyon yapısındaki tecrübe ile birlikte endüstriyel alanlara da taşımaktadır. Bu nedenle profesyonel dijital baskı-matbaa çözümlerine ek olarak, 2017 senesi içerisinde #Dainippon #Screen, Bel yazılım ve #Handway markalarının Türkiye Temsilciliklerini bünyesine kattı. Endüstriyel alandaki profesyonel çözümlerin inkjet(mürekkep püskürtme) sistemlere dayandığını inanan Elektroser, ilgili alanlara büyük yatırımlar yaparak satışını gerçekleştirdiği ürünlerin servisini de kendisi gerçekleştirmektedir. Dainippon Screen ile ticari ve etiket bobin inkjet dijital baskı makinelerini, #Rotocontrol ile etiket sonlandırma sistemleri ürünlerini ve 2021 başında da #Eclipse firması ile etiket dijital plotter sonlandırma sistemleri ürünleri, pazarlarına sunmaya başladı.

Satış öncesinde ve sonrasında sunduğu doğaya ve insan sağlığına duyarlı ürünler ve kaliteli hizmetle koşulsuz tüketici mutluluğu hedefleyen ISO 9001:2015 ve ISO 14001:2015 belgelerine sahip Elektroser Şirketler Grubu, 500 kişiyi aşkın uzman kadrosu ile Türkiye çapında 15 farklı Bölge Müdürlükleri ve birçok bayilikleri ile satış öncesi ve sonrası servis hizmeti vermektedir.

……………………

Cem Çakır

1994 yılında Bilgitaş Şirketler Grubunda profesyonel iş hayatına giriş yapan Cem Çakır, 14 yıl süren Bilgitaş deneyimini satış biriminin tüm bölümlerinde görev yaparak tamamladı ve 2008 yılında İstanbul Satış Müdürü iken Transteknik, Konica Minolta Turkey  firmasına geçiş yaptı. Çakır, bu deneyimi için “Benim için bir okuldu ve yöneticilerimin de desteği ile çok olumlu işler yaptık,” diyor. Bu şirkette Direk Kanal Direktörü iken 2012’de Ricoh Türkiye şirketine transfer olan Çakır, yaklaşık on yıl boyunca Ofis Çözümleri Direktörü olarak görev yaptı ve şimdi Elektroser Şirketler Grubunda Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev yapıyor.

İnceleyin

Yılın Son Teknoloji Şovu

Dijital baskı sektörünün lideri Lidya Grup, 2 – 5 Aralık 2021 tarihleri arasında İstanbul Fuar ...