Anasayfa / OLDEST POSTS / OKI, ColorPainter Premium Yazıcı Ailesi
ColorPainter

OKI, ColorPainter Premium Yazıcı Ailesi

OKI’nin geniş formatlı ColorPainter Ailesi; yüksek performans, çok yönlü, kusursuz baskı, üstün kalite ve yüksek hız sunuyor. Uzun garanti süreli yazıcı ailesi yüksek hassasiyet gerektiren baskı süreçleri için üretilen yazıcılar, tasarruflu bir yapıya, iç ve dış mekânlarda çeşitli medyalara baskı yapılabilen gelişmiş özellikleri bulunuyor.

OKI’nin geniş formatlı profesyonel yazıcıları, iç ve dış mekân uygulamalarında, sign, grafik ve iç mimari sektörlerine yönelik üstün kaliteli, geniş format baskıda yeni standartlar oluşturuyor. Dijital baskı teknolojisi ile donatılan ColorPainter yazıcılar bir yandan üst düzey performans,  hassasiyet ve kullanım kolaylığı sağlarken, bir yandan da çevre dostu baskıyı destekliyor.

ColorPainter Ailesi kârlı, yüksek kaliteli geniş format baskı alanına düşük maliyetle giriş yapma olanağı sunuyor.  Geçmişte üzerinde çalışılamayan geniş bir medya yelpazesini kullanılabiliyor. Bu çok yönlü, birden fazla fonksiyonla donatılmış gelişmiş yazıcılar, gelirlerin maksimize edilebilmesi için ticari fırsatların hızlı ve etkin bir şekilde değerlendirilmesi gereken bir sektörde, tüm taleplere başarılı bir şekilde yanıt veriyor.

Son derece uygun sahip olma maliyeti ve çok geniş bir medya yelpazesi ile çalışma yeteneği, ColorPainter Ailesini, çevik bir çözüm arayan her büyük formatlı yazıcı kullanıcısı için ideal seçenek haline getiriyor. Arkadan veya önden aydınlatmalı malzemeler, teknik tekstiller, duvar kağıdı, branda bezi, sert PVC, afiş, vinil ve diğer birçok medya çeşidine yapılan baskılarda etkileyici sonuçlar elde ediliyor. Bu yazıcılar önemli yeni ticari fırsatların önünü açacak çok yönlülüğe sahip bulunuyor.

ColorPainter Premium Yazıcıların konsepti, doğru rengi, en kısa zamanda mümkün olduğunca kolay bulmaya dayanıyor. Bu nedenle ana mesaj: ‘Hızlı – Hassas – Güvenilir’ sloganı ile birlikte, ‘Zamanında renk’

‘Premium SX mürekkebi’

ColorPainter Premium yazıcıların, yüksek kaliteli iç mekân ve uzun ömürlü dış mekân uygulamalarının yaratılması için OKI’nin üst düzey ‘premium SX mürekkebi’ ile çalıştırılması hedefleniyor.  Yazıcılar çok hızlı, son derece hassas ve güvenli.

Bu yüksek pigmentli ECO solvent SX mürekkep, tüm baskı hızlarında yüksek kaliteli iç mekân ve uzun ömürlü dış mekân uygulamaları için en uygun oranda renk sağlıyor. Kokusu çok az olan bu mürekkep, herhangi bir hava temizleme sistemi gerektirmiyor. Baskı sonunda mürekkep kokusu kalmıyor.

İç mekân sertifikasyonları

OKI’nin premium yazıcı ailesi için tasarladığı yeni ECO SX mürekkebi, Nordic Ecolabel sertifikasyonuna sahip malzemeler listesine kabul edildi. Aynı zamanda Nordic Swan olarak da bilinen Nordic Ecolabel, 25 yılı aşkın bir süredir not verdiği ürün ve hizmetleri en yüksek çevre standartlarında inceleyen, kapsamlı bir İskandinav çevre markası.

OKI’nin SX ve WX mürekkepleri, Bina Malzeme, Yüzey ve Döşemeleri için UL 2818-2013 Kimyasal Salınım Standardı’na da uygun görülerek GREENGUARD Gold Sertifikası’nı aldı.. GREENGUARD Gold Sertifikaları, üreticilerin kullanıldıkları ortamların hava kalitesini geliştiren düşük kimyasal salınımlı ürünler yaratmasına ve tüketicilerin bu ürünleri tespit etmesine imkân veriyor.

Dış mekânlarda dayanıklılık

Dış mekânlarda dayanıklılığın garantisi ise 3M™ MCS™ ile sağlanıyor. 3M grafik ürünü bileşenleri arasında kabul edilen SX mürekkebi kullanılarak ColorPainter ailesi üyesi E-64s, M-64s ve H3-104s yazıcıları ile üretilen grafik ürünleri, 3M™ MCS™ Garantisi kapsamında bulunuyor. SX mürekkebin kızılötesine dayanıklılığında 8 yıla kadar, taşıtların üzerindeki filo grafikleri için 7 yıla kadar 3M™ MCS™ Garantisi sunuluyor.

Smart Nozzle Mapping, kalite ve hızda azalmaya neden olmaksızın, püskürtme yapmayan veya hatalı püskürtme yapan uçların kusurlarını telafi ediyor. Dynamic Dot Printing, tüm baskı durumlarında mükemmel sonuçlar sunuyor. Koyu alanlarda, güçlü renklere sahip gözle görünür detaylar, açık renkli alanlarda ise hassas damla kontrolleri ve pürüzsüz geçişler ve detaylı baskılarda net hat ve kenarlar sağlıyor.

OKI Premium Geniş Format Baskı Makineleri ailesi, sık aralıklarla kullanılan, talep üzerine damlayı püskürten gri tonlu, (Indusrial Gray Scale High Frequency Print heads) basınçlı dinamik yazıcı kafalarını korumak üzere, yazıcı tipine bağlı olarak, iki farklı çözüm sunuyor.

Elektrostatik malzemelerin kullanıldığı iç mekân baskılarında, olağanüstü baskı çıktısı bir iyonlaştırıcı ile destekleniyor (160 cm’lik yazıcılarda mevcuttur).

RIP yazılımı

Tüm önde gelen RIP satıcıları, ColorPainter yazıcı ile en iyi şekilde çalışacak sürücüyü sağlıyor. 160 cm yazıcı için doğrudan OKI tarafından sağlanan medya profilleri ile çalışmaya başlamak üzere bir Onyx Rip Center versiyonu da birlikte sunuluyor.

ColorPainter Ailesi, aşağıdaki premium yazıcılardan oluşuyor

Ürün ailesinin ilk üyesi, yeni kalite standartı E-64s: bu yeni model (Lansman: Ocak 2017), yazıcı düzeyinde standartları yeniden belirleyen yüksek hassasiyetli bir profesyonel yazıcı. Gerek düşük hacimli üretim için, gerek üretimin zirveye çıktığı dönemlerde ek yazıcı olarak, gerekse yüksek kalite gereksinimleri olan uygulamaların çok yönlülüğünü arttırmak için ek bir opsiyon olarak mükemmel bir seçenek oluşturuyor. Yazıcı, CMYK Lc Lm olmak üzere 6 renkli bir konfigürasyon ile sunuluyor. Mürekkep, bittiğinde değiştirilmesi gereken 500ml mürekkep poşetlerine dolduruluyor. Böylece, boş mürekkep poşetlerinin (kartuşlar) atık hacmi de en aza indiriliyor.

Okunabilir 2 punto karakterler sunan yazıcı, küçük çıkartma veya etiketler gibi bas-kes uygulamaları üretmek üzere, bir kesici ile de mükemmel şekilde bir araya getirilebiliyor. Arkadan aydınlatma (backlite) (7,2 m²/saat), vinil (15 m²/saat), ve afişlerde (22,9 m²/saat) sürekli iyi baskı kalitesi elde edilebiliyor. İç ve dış mekânlara yönelik diğer medyalar ile de bu hız aralıklarında çalışılabiliyor.Yazıcı ile birlikte, Onyx RipCenter yazılımı da sunuluyor.

Yazıcı kafalarını gözetmek üzere, bir tarama sistemi sürekli olarak medyadaki kırışıklıkları kontrol ederek kırışıklık tespit ettiğinde yazıcı başlığı taşıyıcısını durduruyor. E-64s ColorPainter, 2 yıllık yazıcı garantisine sahip (Baskı kafası dâhil)

ColorPainter Ailesi’nin M64s ürünü ise en verimli hassasiyeti sağlıyor. 

Lansmanı Eylül 2013’de, yeniden lansmanı 2016’nın birinci çeyreğinde yapılan M64s 3 yıldan bu yana, istikrarlı kalite sunuyor. M-64s, gerek yüksek hacimli üretim için, gerekse baskı kalitesinde yüksek gereksinimleri bulunan uygulama olasılıklarının çok yönlülüğünü artırmak amacıyla ek yazıcı olarak mükemmel. Yazıcı, CMYK Lc Lm ile 6 veya bunlara ‘Gy’ (gri) nin de eklenmesi ile 7 renkli konfigürasyon sunuyor. Mürekkep, sadece bittiğinde değiştirilmesi gereken 1.500ml mürekkep poşetlerine dolduruluyor. Bu, boş mürekkep poşetlerinin (kartuşlar) atık hacmini de en aza indiriyor. Mürekkep poşeti bittiğinde dahi yüksek hacimli baskının durdurulmadan devam edebilmesi için, her bir renk için 100ml’lik ek yedek tanklar da takılabiliyor.

Okunabilir 3 noktalı karakterler sunan yazıcı, çok yakın bakış mesafeleri ve küçük çıkartma veya etiketler için mükemmel olan ince hatlara ve keskin kenarlara da sahip. Arkadan aydınlatma (9,2 m²/saat), vinil (33,1 m²/saat), ve afişlerde (66,5 m²/saat) sürekli iyi baskı kalitesi elde edilebiliyor. İç ve dış mekânlara yönelik diğer medyalar ile de bu hız aralıklarında çalışılabiliyor. Yazıcı ile birlikte, Onyx RipCenter yazılımı da sunuluyor.

Yazıcı kafalarını gözetmek üzere, bir tarama sistemi sürekli olarak medyadaki kırışıklıkları kontrol ederek kırışıklık tespit ettiğinde yazıcı başlığı taşıyıcısını durduruyor. M-64s ColorPainter, 3 yıllık yazıcı garantisine sahip (Baskı kafaları dâhil).

M-serisinin üretkenlik ve kalite sağlayan ürünü H3-104s

Kasım 2015’de lansmanı yapılan bu model, afiş veya file üzerinde, liner dahi olmaksızın yüksek kaliteli üretim yapmak için ideal bir yazıcı. Yüksek kaliteli baskı sonuçları, gerek iç, gerekse dış mekân kullanımlarında uygulama imkânlarının çok yönlülüğünü arttırıyor. Yazıcı, CMYK Lc Lm’nin yanı sıra, 7. ve 8. Renkler olarak ‘Gy’ gri ve ‘Lgy’ açık gri ile 8 renk konfigürasyonunda sunuluyor. Mürekkep, bittiğinde değiştirilmesi gereken 1.500ml mürekkep poşetlerine dolduruluyor. Bu, boş mürekkep poşetlerinin (kartuşlar) atık hacmini de en aza indiriyor. Mürekkep poşeti bittiğinde dahi yüksek hacimli baskının durdurulmadan devam edebilmesi için, her bir renk için 400ml’lik ek yedek tanklar da takılabiliyor.

Okunabilir 3 puntoya kadar karakterleri rahatlıkla basabilen yazıcı, çok yakın bakış mesafeleri ve küçük çıkartma veya etiketler için mükemmel olan ince hatlara ve keskin kenarlara da sahip. Arkadan aydınlatma (backlite) (9,8 m²/saat), vinil (37,7 m²/saat), ve afişlerde (56,6 m²/saat) sürekli çok iyi baskı kalitesi elde edilebiliyor. İç ve dış mekânlara yönelik diğer medyalar ile de bu hız aralıklarında çalışılabiliyor. İç ve dış mekânlara yönelik diğer medyalar ile de bu hız aralıklarında çalışılabiliyor.

Yazıcı kafalarını gözetmek üzere bir tarama sistemi sürekli olarak medyadaki kırışıklıkları kontrol ederek kırışıklık tespit ettiğinde yazıcı kafa taşıyıcısını durduruyor. H3-104s ColorPainter, 3 yıllık yazıcı garantisine sahip (baskı kafaları dâhil).

#OKI #ColorPainter #M-serisi #PremiumYazıcı #RıpYazılımı #PremiumSXmürekkebi

İnceleyin

ALON BAR-SHANY: “HP, Dijital Baskıda Yeni Bir Çağ Başlatıyor”

Hızlı büyüme fırsatları sunmak için tasarlanan yeni beşinci ve altıncı nesil HP Indigo dijital baskı ...