Anasayfa / OLDEST POSTS / OKI, Geniş Yazıcı Portföyü ile SIGN İstanbul’da Göz Doldurdu

OKI, Geniş Yazıcı Portföyü ile SIGN İstanbul’da Göz Doldurdu

OKI Europe, farklı baskı çözümleri sunan geniş yazıcı portföyünü sergiledi. Ziyaretçiler, ilk kez SIGN İstanbul’da sergilenen beyaz tonerli transfer medya makinesi Pro8432WT’nin yanı sıra beş renk ve neon baskı yapabilen cihazları uygulamalı olarak keşfedebildi.

Sign fuarında bir araya geldiğimiz OKI Endüstriyel Baskı Grubu Türkiye Satış Müdürü Serdar Göker, fuarda sergilenen ürünler hakkında bilgileri bizlere sunarken, OKI’nin yapılanması hakkında da sektörün oyuncularının akıllarındaki soruları gidermek amacı ile detayları paylaştı.

OKI, geçtiğimiz aylarda Türkiye’deki tek yetkilisinin Penta olduğunu açıklayarak, OKI’nın yapılanması hakkında sektörü bilgilendirmişti. OKI, aynı zamanda Ofis Ürünleri ve Endüstriyel Baskı Ürünleri ayrımı yaparak Ofis alanında Ahmet Tarımcı ile endüstriyel baskı alanında ise Serdar Göker ile yürüyecek.

OKI, LabelExpo’da tanıtımını gerçekleştirdiği etiket makinesinin, Türkiye tanıtımını Met Etiket ile Ambalaj Fuarı’nda gerçekleştirdi. Etiket makinesinin beta versiyonları mevcut.

OKI ürün gurupları

OKI tüm ürün gurupları dört ana başlık altında topladı. Transfer Medya Baskı (TMP) başlığı altında A4, A3 ve Neon çözümleri bulunuyor. Düşük Volüm Baskı (LPP) başlığı altında iki adet 4 renk ve bir adet 5 renk olmak üzere üç model sunuyor. Geniş Format baskı (LFP) ise E, M ve H olmak üzere 3 seriden oluşuyor. OKI’nin son ürün gurubu ise Dar Format Baskı (NFP). BU gurup Pro 1040 ve Pro 1050 olmak üzere iki model içeriyor.

OKI’nın önceliği eğitim

“Penta üzerinden yetkilendirdiğimiz bayilerimiz aracılığı ile satış ve servis hizmeti sağlıyoruz. Ana dağıtım, servis, satış, garanti, stok yetkisi Penta’dadır. Bayilerimizin teknisyenlerine Frankfurt’ta ilk olarak eğitim veriyoruz. Eğitimden sonra satışa başlayabiliyorlar. Küçük makinelerin eğitimini Türkiye’de de verebilecek alt yapıya sahibiz. Türkiye genelinde yaklaşık 45 tane servis bayimiz bulunuyor. Endüstriyel alanda kullanıcılar makineleri aldıkları yerden servis talep ediyorlar. Bu sebepten eğitimler bizim için olmazsa olmaz durumda. Tabi Penta’nın da eğitilmiş bir kadrosu var. Eğitimler ne kadar zaman alıcı olsa da herkes ürüne, satış ve pazarlama gücüne inandığı için başarı elde etmek amacı ile zaman ve emek harcıyor.”

Yapılanma öncesi

OKI’nin yapılanmasından önce OKI Türkiye olarak direk satış ve servislerinin bulunmadığını söyleyen Göker, Yapılanma ile beraber Penta’ya her konuda ulaşılabilineceği belirtti ve devam etti: “Yapılanmadan önce aktif olarak kullanılan web sitemiz, aynı şekilde son gelişmelerle kullanıcılara hizmet vermektedir. Call Centerlarımız üzerinden iletişimimiz de aynı şekilde devam etmektedir. Türkiye genelinde bulunan 45 servis sağlayıcılarımız, en ücra noktalara bile kısa sürede hizmet verebilmektedirler. Geniş formatta da bayilerin sorumlu olduğu alanlarda satışlar devam ediyor. Müşteri memnuniyetine odaklanmış şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hedeflediğimiz, pazar ve satışlara ulaşmak için yeni bayiler eklemeye devam edeceğiz.”

“OKI’nin yapılanması sadece Türkiye ile sınırlı değil, dünya kapsam çalışması olarak adlandırabiliriz bu yapılanmayı. Dünyanın bazı bölümlerini değişti. Daha çok müşteriye daha etkin bir biçimde ulaşmak amacıyla bu yapılanma gerçekleştirildi. OKI Türkiye kapanmadan önce Dubai’ye bağlanmıştı. 15 yıllık eski şirketin yapısı ile şimdiki sistem arasında pratiklik ve hız konuları farklılık gösteriyor. Türkiye, Afrika, Ortadoğu ve Nepal’e kadar Dubai’ye bağlandı. Şimdiki sistem ile satışlarımız arttı, belirli makinelerin alımı ile ilgili bazı avantajlar ve pazarlamalar yapılabiliyor.”

“Dubai’de kick-off yaptık, hepimizin gurur duyacağı sonuçlar elde ettik. Başkanımızdan ödül ve övgüleri de aldık. Ofis ürünleri alanında, Türkiye’nin yer aldığı grupta satış gerçekleştirme ve geliştirme sıralamasında ilklerde yer alıyoruz. Endüstriyel baskı alanımız daha yeni bir grup ve büyümesi biraz zaman alacak. Tabi bir kaç sene sonrasında Endüstriyel baskı alanında da rakamlarımız çok ciddi boyutlara ulaşacak.”

OKI Europe standında, E-64s, M-64s ve H3-104s ürünlerinden oluşan ColorPainter Premium Ailesi’ne ek olarak, kreatif işlere odaklı OKI Pro Serisi ürünlerinden beş istasyonlu LED baskı makinesi Pro9541, beş istasyonlu ve otomatik zarf basma – besleme üniteli Pro9542, ilk kez SIGN İstanbul’da sergilenen beyaz tonerli transfer medya makinesi Pro8432WT ve neon tonerli A4 yazıcı Pro6410 demoları gerçekleştirdi.

#OKI, #Penta, #SIGN

İnceleyin

ALON BAR-SHANY: “HP, Dijital Baskıda Yeni Bir Çağ Başlatıyor”

Hızlı büyüme fırsatları sunmak için tasarlanan yeni beşinci ve altıncı nesil HP Indigo dijital baskı ...