Anasayfa / OLDEST POSTS / OKI, Her İşletme İçin Yenilik ve Çözümleri İle FESPA’daydı

OKI, Her İşletme İçin Yenilik ve Çözümleri İle FESPA’daydı

OKI Europe, yazıcı portföyü içinde kartvizitlerden billboard’lara kadar her baskı profesyoneli için bulabileceğimiz cihazları FESPA Hamburg 2017’de sergiledi. Standı ziyaret edenler OKI’nin benzersiz teknoloji yeniliklerini ve öncü 5 renk, beyaz toner ve neon becerilerini vurgulayan uygulamalarını görme imkânı buldu.

Serdar-gökerOKI Europe, FESPA 2017’de etkinliğin Altın Ortağı olarak ünlü ColorPainter serisine yapılan son ekleme E-64s dâhil bir dizi ürünü sergiledi. OKI Europe ayrıca piyasanın değişen ihtiyaçlarını karşılamak ve grafik sanatlar işlerine çeviklik katmak amacıyla tasarlanan ilginç yeni beyaz tonerli yazıcısını da tanıttı. Fuarda OKI Türkiye’den endüstriyel ürünler satış müdürü Serdar Göker ve üç ayrı OKI Europe yöneticisi ile bir araya geldik.

OKI Europe Ltd. Marka ve Pazarlama İletişimleri Genel Müdürü Pamela Ghosal şunları söyledi: “Bu yıl FESPA’nın Altın Ortağı olmaktan dolayı heyecanlıyız. OKI Europe standında araç ve bina kaplamaları baskıları yapan geniş format uzmanlarından, giysi baskısı yapmayı veya çığır açan 5-renk, beyaz toner veya neon’dan avantaj sağlamayı amaçlayan küçük baskı dükkânlarına kadar her tür baskı işletmesi için fikirler olacak.”

Color Painter

OKI Europe, on sekiz ay önce, Seiko Instruments Inc’nin bağlı bir işletmesi olan Seiko I Infotech Inc.’den ColorPainter large format portföyünün satın aldığından beri, benzersiz bir grafik sanatlar portföyü oluşturdu.

Kısa süre önce ColorPainter serisini genişleten OKI’nin standında vurgulanan önemli ürün, geniş formatı daha geniş hedef kitleye ulaştıran ödüllü ColorPainter E-64s oldu. Serideki diğer modeller gibi bu da pek çok farklı media türünde yüksek düzeyde hassasiyet ile birlikte birinci sınıf performans sağlıyor. OKI’nin yüksek pigmentli ECO solvent SX mürekkebinin hem iç mekân hem de dış mekân uygulamaları için nasıl baskı yapılmasını sağladığını gösterecek ve böylece işaret yazarları ve grafik baskı mağazaları için yeni birçok yönlülük sağlayacak.

Göker, “E-64s ve ColorPainter serisindeki diğer daha geniş modeller bu sektörde genellikle yaşanan çevre, kalite ve medya esnekliği ile ilgili bariyerleri aşıyor, çeviklik sağlıyor. Ayrıca araç ve bina kaplamaları, dış mekân ışıklı kutuları, arkadan ışıklandırmalı tabela ve zemin grafikleri gibi ürünlere olan talebin artmasını maksimize etme fırsatı sunuyor” diyor.

 

Shu WatanabeOKI Europe Ltd. Geniş Format Yazıcılar Ürün Pazarlaması Genel Müdürü Shu Watanabe, Color Painter hakkında şu bilgileri paylaştı: “E-64s son derece çok yönlü bir yazıcı ve uygun fiyatlı bir yatırım için yeni gelir akışları sağlıyor. Ürünün medya esnekliği, arka ve ön aydınlatmalı malzemeler, teknik tekstiller, duvar kâğıdı, kanvas, sert PVC, afiş, vinil ve diğer pek çok medya çeşidinde 2 puntoya kadar olan karakterler için bile etkileyici sonuçlar veren daha önce mevcut olanların ötesinde bir özellik. OKI’nin yüksek pigmentli ECO solvent SX mürekkebi sayesinde kapalı veya ultra dayanıklı dış mekân uygulamalarını aynı makinede bastırma özelliği de dâhil olmak üzere üst uç modellerin kanıtlanmış teknolojilerini içeriyor. Kullanıcı dostu yapı, hazırlıktan çalışmaya kadar tüm aşamalarda yönetim ve işlemenin kolay olduğu anlamına geliyor. Burada baskının arkasına bir ışık koyuyoruz ki ne kadar keskin noktalar ve zemin baskılar alabildiğimizi herkes görebilsin. Bu pek çok geniş format baskıcısının cesaret edebileceği bir şov değil.”

 

Standı ziyaret edenler ayrıca OKI’nin benzersiz teknoloji yeniliklerini ve öncü 5 renk, beyaz toner ve neon becerilerini vurgulayan uygulamalarını da gördü. Bunların arasında seriye yeni eklenen ve ilk defa fuarda tanıtılan bir ürün de yer alıyor. Bu hızlı, ekonomik çözümler ve ticari potansiyeli ortaya çıkarıyor, dijital LED ile ödüllü beyaz toner / 5 renk (CMYK + 1) teknolojisini birleştiriyor, geleneksel olarak sadece pahalı üretim ekipmanları ile elde dilebilen bir performans seviyesi sunuyor.

Canlı ve yenilikçi tasarımlar artık neredeyse her malzeme türünde (moda aksesuarlarından ve giysilerden talep üzerine üretilen iç ve dış mekân tabelalarına kadar) kullanılmak üzere basılabiliyor, bu da bir işletmenin farklılaşmasına yardımcı oluyor ve elde edilen sonuçları iyileştirerek yeni pazarlar açıyor.

Yeni beyaz tonerli yazıcı

“OKI’nin Pro8432WT yeni nesil A3 beyaz tonerli yazıcısı baskıdan taviz vermeden en küçük ayak izine sahip, kompakt tasarımlı bir cihaz ve rakipsiz işlevsellik ile özellikler sunuyor. OKI performans iyileştirmesinin yanı sıra beyaz tonerli baskının maliyetlerini de düşürdü ve kutuya 2 ilave beyaz toner kartuşu dâhil ederek 13 bin adet sayfa baskı yapılabilmesine imkân sağladı” diyor Göker. Pro8432WT, kârın sermaye maliyetlerini karşılayacak şekilde kolaylaştırılması, baskı evleri, grafik sanat organizasyonları ve giysilerde, kupalara, tabelalara kadar her şeyde yüksek kaliteli dekorasyon konusunda ciddi olan diğer işletmeler için ideal bir ‘RoI’ fırsatı sağlayarak standart toner olarak sunulmaktadır. Pro8432WT kalite açısından çok iyi bir cihaz, fantastik beyaz opaklık sunuyor ve her türü transfer media üzerine baskı yapacak şekilde tasarlandı.

Pro8432WT’nin öncelikli her türlü baskı dükkânı veya tasarım stüdyosuna uyum sağlayacak şekilde tasarlandığını belirten OKI Europe Ltd. Ürün Pazarlama Yardımcı Müdürü Guy Boxall, şunları anlattı: “Beyaz tonerle baskı yapan Pro8432WT, zaten yırtılıp herhangi bir rengin alt tabakalarını süslemeye hazır olan tam renkli transferler üretebilir. Kendinden ayrılma özelliği, renkli giysileri ve ürünleri geleneksel yöntemlerle süslerken daha önce gerekli olan zaman alan, çok adımlı işlemleri ortadan kaldırıyor. Tüm büyük transfer medya markaları ile uyumlu olacak şekilde üretilen Pro8432WT yeni, yüksek değerli gelir akışlarına erişim imkânı sunuyor. Pamukludan ve yapımı sentetik kumaşlardan metale, cama, akrilik ve hatta ahşaba kadar hemen hemen her türlü malzemeyi süslemek için en son çıkan düşük sıcaklıklı transfer medya’nın esnekliği ile birleşiyor. Yeni hafif tek adımda transfer araçlarıyla beyaz tonerin güçlü opaklığı, süper hızlı, maliyet etkin üretim için tek adımlı bir süreçte daha açık renkli giysi süslemesine izin veriyor. Yenilikçi transfer sistemi hızlı, kolay ve kurulum maliyeti direct-to-garment gibi diğer dijital baskı tekniklerinden çok daha düşük ve beyaz sınırlı polyester boş dekorasyonun sınırlarını aşıyor. Transfer medya baskısı için serigrafi baskı veya direct to garment’ın aksine ön işlem veya ilave kurutma ekipmanı gerekmiyor bu da zaman kısıtlı olduğunda kısa tirajlı talep üzerine baskıyı en iyi seçenek yapıyor. Aslında, serigrafi baskıda olduğu gibi minimum 200 parçalık sipariş yerine müşteri beklerken tek bir parça baskısı yapmak daha uygun.”

Türkiye’de Penta Teknoloji devam edecek

g4OKI, FESPA’da Beyaz ve Neon Toner serisine ilave olarak, renkleri CMYK’nın ötesine taşıyan ödüllü 5 renkli portföyünü de sergiledi. Bu arada FESPA Hamburg 2017’ye gitmeden hemen önce OKI Orta Doğu & Türkiye & Afrika, Başkan Yardımcısı Mathias Militzer, yazılı bir basın açıklaması yaparak Türkiye’deki faaliyetlerin Penta Teknoloji tarafından sürdürüleceğini açıkladı. Açıklamasında “OKI’nin bütün operasyonu Penta Teknoloji ile tek dağıtıcılık çerçevesinde yönetilecek” diyen Militzer’in açıklamasının bir bölümü ise şöyle:

“Bu adım Türkiye’deki şirketlerle daha yakın çalışmamızla paralel olarak ülkeye olan bağlılığımızın bir göstergesi. İş ortaklığımızla beraber tek ve katma değerli dağıtıcımız olan Penta Teknoloji’nin güçlü yanlarıyla küresel OKI markasının endüstriyel ve ofis baskı çözümleri sağlayıcılığı alanındaki liderliğiyle bir araya getirmiş oluyoruz.

Penta Teknoloji’nin uzmanlığı ile ticari uygulamalar için A3 ve A4 dijital LED yazıcı ve MFP portföyünün yanında iç ve dış mekân tabelaları, araç ve bina kaplamaları, fuar teşhir alanları gibi “kâr için baskı” unsurlarını hedefleyen benzersiz bir uzman endüstriyel baskı ürünü ailesi ve doğrudan tıbbi ekipmanlardan baskı yapabilen DICOM gömülü LED yazıcıları içeren ürün yelpazemizin bir araya gelmesi saygın müşterilerimize özel baskı çözümleri sunmamızı sağlayacaktır. Penta Teknoloji ve Türkiye için çalışan ekibimizle hâlihazırda devam eden işleriniz için oldukça tecrübeli bir takıma sahibiz.”

Mathias Militzer’in konuşmasının yer aldığı paragrafın yanına resmi yerleştirilecek. Görsellerin ismi kişi isimleri ile kaydedildi. Oradan anlaşılabilir.

Resim Altı:

OKI Orta Doğu & Türkiye & Afrika, Başkan Yardımcısı Mathias Militzer

Ana görsele resim altı olarak

“OKI beyaz tonerli baskının maliyetlerini düşürdü ve kutuya 2 ilave beyaz toner kartuşu dâhil ederek 13 bin adet sayfa baskı yapılabilmesine imkân sağladı.”

#OKI #FESPAHamburg #MathiasMilitzer #ShuWatanabe #SerdarGöker #PentaTeknoloji

İnceleyin

ALON BAR-SHANY: “HP, Dijital Baskıda Yeni Bir Çağ Başlatıyor”

Hızlı büyüme fırsatları sunmak için tasarlanan yeni beşinci ve altıncı nesil HP Indigo dijital baskı ...