Anasayfa / OLDEST POSTS / ORAFOL Türkiye Ekibi, Sektör İçin Güçlü Adımlar Atıyor

ORAFOL Türkiye Ekibi, Sektör İçin Güçlü Adımlar Atıyor

FESPA Avrasya’ya oldukça geniş bir stand ve tam kadro ile katılan ORAFOL Türkiye, şirketin yeni oluşumunun ve her geçen gün genişleyen ürün yelpazesinin tanıtımını yapmak açısından, fuarı en verimli kullanan firmalardan biri oldu.

Türkiye’de ilki geçtiğimiz Ekim ayında gerçekleştirilen FESPA Avrasya fuarına katılım ve ilgi oldukça umut vadediciydi. Fuarın son gününde katılımcıların büyük çoğunluğu fuardan mutlu ayrılırken, çalışanların değerli yorumlarını almak üzere ORAFOL Türkiye standına uğramayı ihmal etmedik. Orafol yetkililerinden aldığımız bilgileri, derlediğimiz haberimizden okuyabilirsiniz.

1998 yılından itibaren dünyanın en büyük folyo üreticilerinden Orafol GmbH firmasının, Türkiye distribütörlüğünü başarılı bir şekilde sürdürmekte olan ORACAL A.Ş.; üreticisi olan Alman Orafol firmasıyla yaptığı görüşmeler neticesinde, geçtiğimiz yıl ortaklık kararı aldı. Bu kapsamda ilk olarak merkez binalarını satın alan firma, Esenyurt’ta 10.000 m² depo ve 3.000 m² ofis olmak üzere toplamda 13.000 m²’lik alanda hizmet vermeye devam ediyor. Orafol ile yaptıklarını ortaklığın hem kendileri hem de sektör için oldukça faydalı bir birliktelik olacağını düşünen ORAFOL Türkiye ekibi, sektörün büyümesi ile birlikte artan talebi karşılamak için kapasiteyi ve çeşitliliği artırabilmek ve güçlü adımlar atmak adına kadrosunu ve araştırma çalışmalarını geliştirmeye devam edeceğini belirtiyor.

FESPA Avrasya fuarına oldukça geniş bir stand ve tam kadro ile katılan ORAFOL Türkiye, Fespa fuarından azami seviyede yararlandıklarını; özellikle yurtiçinde çok çeşitli bölgelerden ve yurtdışında Orta Doğu ve Kuzey Afrika başta olmak üzere farklı ülkelerden gelen ziyaretçi sayısının bir hayli fazla olduğunu ifade etti. Buna istinaden gerek CEO M. Cüneydi Opak, gerekse tüm çalışanlar fuar boyunca yoğun bir ilgi ile karşılaştılar. Her fuarda olduğu gibi bu fuarda da yurtiçi ve yurtdışından yoğun bayilik talepleri ile ilgili görüşmeler yaptılar. ORAFOL Türkiye, şirketin yeni oluşumunun ve her geçen gün genişleyen ürün yelpazesinin tanıtımını yapmak açısından, fuarı en verimli kullanan firmalardan biriydi diyebiliriz.

Fuarda özellikle Reflektif folyo, çift taraflı bant, renk sayısı 96’ya ulaşan araç kaplama folyoları,“RapidAir” hava kanalı teknolojisine sahip folyolar ve kaput koruma malzemeleri ile ilgili teknik özellikleri kullanıcı ve tedarikçilere anlatma fırsatı bulan ORAFOL Türkiye, ziyaretçilerden oldukça olumlu tepkiler aldı. Özellikle 970 araç kaplama folyosu geniş renk yelpazesi ve RapidAir özelliği ile Tuning firmalarının dikkatlerini üzerinde topladı. Ayrıca, müşterilerin talepleri doğrultusunda kaput koruma folyosunun genişliğinin 152 cm olarak üretilmeye başlanması, ORAFOL Türkiye’nin müşteri ihtiyaçlarına her zaman olumlu yanıt vermeye çalıştığının bir kanıtı niteliğindeydi. Yine otomotiv sektörüne yönelik olarak, ORAFOL tarafından folyo kaplanmış araçlar için üretilen araç temizleme ve bakım setinin de satışına başladıklarını ziyaretçilerine bildirdiler.

Reflektif alanında standadı karşılayan folyoların yanı sıra ekonomik reflektif folyolarının ve ORAFOL Grup bünyesindeki Reflexite Prizmatik Reflektif folyolarının tanıtımı gerçekleştirildi. ECE 104 C Standardı onaylı tır şeridi VC 104 Prizmatik ürününün ülkemizde de zorunlu olmasından yola çıkarak tanıtımı ve farklı özellikleri bayii ve son kullanıcıya aktarıldı.

Gerek ziyaretçi noktasında gerekse yurtdışı potansiyeli konusunda oldukça başarılı bir fuar geçiren ORAFOL Türkiye, sektörün dinamik olmasının ve son yıllarda artan tatlı rekabetin firmaları kamçılayan ve fayda sağlamaya yarayan durumlar olduğunu ifade ederken, FESPA’nın gelecek yıllarda da en az ilk yılı kadar başarılı olmasını ve fuarın tüm katılımcılar için son derece verimli olmasını temenni ettiler.

 

İnceleyin

Printing-expo.online

PRINTING-EXPO.ONLINE’DA RESOLVE BM ORTAK YÖNETİM MÜDÜRÜ VE İÇERİK DİREKTÖRÜ CHRISTOPHER WATSON YAZDI İş ortağım Wayne ...