Anasayfa / TİCARİ BASKI VE KİTAP / Piksel Baskı, 2019’da dijital baskı sektöründe yatırımlarına devam edecek

Piksel Baskı, 2019’da dijital baskı sektöründe yatırımlarına devam edecek

Oğuz Serhat Sertoğlu, “Lidya Grup’la olan işbirliğimiz neticesinde, teknik servis sıkıntımız tarihe karıştı”

Antalya’da 2008 yılında kırtasiye olarak faaliyetine başlayan firma, 2011 yılında Meltem Ozalit- Kırtasiye adı altında baskı merkezi ve kırtasiye konseptine dönüştü. Sürekli yenilikçi ve büyüme odaklı vizyonu ve yaptığı yatırımlar sayesinde kısa sürede baskı hacmini genişletti. 2018 yılının son çeyreğinde, Piksel Baskı Çözümleri adı altında 2. şubesini açtı. Baskı anlamında sınır tanımayan bir ürün portföyü olan Piksel Baskı Çözümleri, tamamen farklı bir konsept ile Antalya da fark oluşturmaya devam ediyor.

 

İşine yatırım yapanlar ve gelişimini sürdüren firmaların krizlerden güçlenerek çıkacaklarını vurgulayan Piksel Baskı Çözümleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin sahibi Oğuz Serhat Sertoğlu, şunları söyledi:

“Firmamız felaket senaryolarıyla ilgilenmek yerine, krizleri fırsata çevirmeyi tercih ediyor. Önü çok açık bir sektörümüz var. Biz önümüzdeki dönemde de, piyasa şartları ne olursa olsun, ilk hedefimiz olan daha büyük bir üretim alanına geçerek, iş potansiyelimizi ve hacmimizi artırmayı hedefliyoruz. Ülkemiz ve kendi geleceğimiz için bir günümüz, diğeri ile aynı olmamalı diye düşünüyoruz. 2019 yılında, yatırım planlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

Lidya Grup ile 3 yıl önce tanıştı, teknik servis sıkıntısı tarihe karıştı

Antalya’da 2008 yılında kırtasiye olarak başladığımız iş serüvenimiz, gelen talepler neticesinde 2011 yılında Meltem Ozalit- Kırtasiye adı altında baskı merkezi ve kırtasiye konseptine dönüştü. Sürekli yenilikçi ve büyüme odaklı vizyonumuz ve yaptığımız yatırımlar sayesinde, kısa sürede baskı hacmimiz tahminlerimizin de üzerinde oldu. Bu yolculukta büyüme hedeflerimizi bir bir tuttururken beraberinde birçok yeni sorunla karşılaşmaya başladık. Bizim için bu sorunlardan en önemlisi yetersiz teknik servis desteği oldu ve bu da bizi yeni arayışlara itti. Yaklaşık 3 yıl önce tanıştığımız Lidya Grup’a yaşadığımız sıkıntıları anlattığımızda bu sorunlara çözüm üretebileceklerini söylediler. Bugün geldiğimiz noktada, Lidya Grup’la olan işbirliğimiz neticesinde, teknik servis sıkıntımız tarihe karıştı.

Dijital baskı makineleri konusunda yeni yatırımlarımızı yapmayı sürdüreceğiz. Çünkü sektörümüzde teknoloji çok hızlı ilerlemektedir ve firma olarak yaptığımız yatırımlar neticesinde sektörümüzdeki yeniliklere daha kolay odaklanabilme yeteneği kazanıyoruz.

Piyasa şartları ne olursa olsun, işleri artıyor

Piyasa şartları ne olursa olsun, firma olarak işlerinin arttığını ifade eden Oğuz Serhat Sertoğlu, “2018 yılının son çeyreği, ülkemizde yaşayan herkes için gerçekten zor günlerdi. Ama biz ve ekibimiz, yılların vermiş olduğu tecrübe ve kendimize olan güvenimizle birlikte, motivasyonumuzdan hiçbir şey kaybetmedik ve Piksel Baskı Çözümleri adı altında 2.’ci şubemizi açtık. Piksel Baskı Çözümleri tamamen farklı bir konsept ile Antalya da fark oluşturmaktadır. Baskı anlamında sınır tanımayan bir ürün portföyü oluşturduk. Mevcut makine parkımıza ek olarak yatırımlarımıza devam ediyoruz. Lazer markalamadan ve baskıya, tekstil baskıdan dış mekân baskıya birçok baskıyı kendi bünyemizde yapabilmekteyiz ve buda çalıştığımız firmaların ihtiyaçlarınız tek çatı altında kolayca çözebilmelerine olanak sağlamaktadır. Nitekim ülkemizde; her geçen gün farklı yatırımlar ve alanlarla genişleyen bir iş potansiyeli bulunuyor. Piyasa ne kadar durağan olursa olsun, çalışan ve adımlarını ilerleten firmalar, pazardaki talep artışlarına hitap ediyor. Talep artışı demişken, az önce bahsettiğim gibi pazardaki durgunluk talebi eskisi gibi büyük oranlarda etkilemiyor, sebebi artık çalışan insan oranının fazla olması ve bu oranın yaşantıya göre ihtiyaçlarının artması talebi de artırıyor. Bizim pazarımızda da, aynı şekilde yaşam kalitesi seviyesi, endüstriyel fabrikaların ihtiyaçları ve bireysel görsel talepler arttıkça, bizden istenen ürün çeşidi ve talepleri artmaya devam edecektir” dedi.

Teknolojiyi takip ederek, makine parkuruna yatırım yapmayı sürdürecek

Teknolojiyi yakından takip ederek, makine parkuruna yatırım yapmayı sürdüreceklerini açıklayan Oğuz Serhat Sertoğlu, “firma olarak, her platformda olmayı istiyoruz. Sosyal medya ve internet bizi çok cezbediyor. Şuan internet ortamı için ar-ge çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. En kısa sürede, internet ortamında da ciddi yatırımlarla yerimizi alacağız. Biz baskı olayını, bir bütün olarak görmekteyiz. Bu nedenle gelecek planlamamızda en önemli bölümü açık hava reklamcılığı oluşturuyor. Özetle, firma olarak geleceğe yönelik planlarımız içerisinde, makine parkurumuzdaki eksiklikleri tamamlamak önceliğimizdir. Bir üretim tesisinde, copy center’da veya farklı bir sektörde, kurulan her makine bir şekilde iş yapar, yeter ki pazara hitap etsin. Çalışanlarımız, müşterilerimiz ve çeşitli alanlardaki hizmet yelpazemiz ile her alanda kapasitemiz artacaktır ve tüm bunlara bağlı olarak pazardaki yerimiz yükselişe geçecektir. Bünyemizdeki eksikliklerimizi tamamlandıkça, ürünlerimizi daha büyük bir pazara, diğer bir değişle “online satışa” uygun forma getireceğiz. Online pazar ve pazarlamanın, günümüzün en revaçta olan satış şekli olduğu aşikârdır. İnsanlar artık, evlerinden veya işyerlerinden, ihtiyaçları olan ürünleri online sipariş ederek, zamandan tasarruf etmek istiyorlar ve yakın gelecekte biz de aktif olarak online pazarın içinde olacağız. Özetle, sektörümüz yeniliği yakaladıkça, başarı artışı olacak bir sektördür. Firma olarak hedeflerimiz büyüktür ve daima ileride olmak için çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İnceleyin

KONU RENK HASSASİYETİ İSE Seçim HP Indigo

Bu ay ziyaret ettiğimiz baskı tedarikçileri arasında Çözüm Baskı Merkezi de bulunuyordu. Firmanın kurucusu ve ...