Anasayfa / AKTÜEL / Printing-expo.online

Printing-expo.online

PRINTING-EXPO.ONLINE’DA RESOLVE BM ORTAK YÖNETİM MÜDÜRÜ VE İÇERİK DİREKTÖRÜ

CHRISTOPHER WATSON YAZDI

İş ortağım Wayne Beckett ve ben V-EX platformunu ilk duyduğumuzda, bir sanal baskı fuarına ev sahipliği yapma fikri bizi çok heyecanlandırdı. Resolve BM’in son iki senedir üzerinde çalıştığı şeyi bir araya getirme imkânı sunuyordu; yani uluslararası baskı piyasasına kaliteli, cloud-tabanlı bir yazılım sunmak ve baskı sektörüne pazarlama ve reklam faaliyetleri sunmak. Sanal fuarın katılımcılara ve ziyaretçilere sunduğu olanaklar hakkında daha fazla bilgi edindikçe fikri daha da çok benimsemeye başladık. Hatta V-Ex platformunun yapımcılarını ilk defa ziyaret etmemizin hemen ardından biz de hemen kaydımızı yaptırdık. Katılımcılar mevcut standları ya da gelecek fuarlar için hazırlama planı yaptıkları standları için CAD dosyalarını bize vererek kendi standlarını da ‘inşa edebilirler’.

Ayrıca stand tasarımı hizmeti yanında standart stand planları da sunuyoruz. Bu sanal etkinlik katılımcılara sene boyunca yeni satış fırsatları sağlamasının yanında stand adresleri üzerinden fuar dışında da reklam ve pazarlama fırsatları yakalamalarına imkân verecek. Normalde önümüzdeki aylarda yeni ürün ve hizmetlerinin lansmanını yapmayı planlayan ama şimdi bu fiziksel imkândan yoksun kalmış olan potansiyel katılımcılardan şimdiden talepler almaya başladık.

Katılımcılar standlarını ziyaretçilerin inceleyebileceği ve indirebileceği çeşitli interaktif içerikle doldurabilirler.

Ziyaretçi gerçek bir ‘online fuar’ deneyimi yaşıyor çünkü online fuar gerçek dünya ölçeğinde hazırlandı dolayısıyla fiziksel olarak gerçek görünüyor. Ziyaretçilere çok özel bir görsel gezinti arayüzü ile sanal fuar salonunu gezme, şirketleri ve ürünleri inceleme imkanı veriyor. Bir arama fonksiyonu, ürün listesi ve şirket profilleri dahil ek gezinti metotları sayesinde ziyaretçiler ilgili standları kolayca bulabiliyorlar. Üstelik çok da eğlenceli, eğer doğru standı seçerseniz bedava ürünlerle dolu bir çanta kazanabilirsiniz.

İstatistik paketi ise tüm katılımcılara veriliyor. Bu paket üzerinden stand trafiğini izleyebiliyor ve satış fırsatlarını takip edebiliyorlar. Ayrıca platformun API’si üzerinden kendi CRM’lerine de bağlanabiliyor. Arama arayüzü ve etkileşimli zemin planı sayesinde fuarda dolaşmak son derece kolay ve bu sayede en iyi içerik en önce bulunabiliyor. En son yeniliklerini ya da mevcut ürün çeşitlerini dünya çapındaki potansiyel müşterilerine göstermek isteyen katılımcılar bunu otel, uçak vs masrafı yapmadan yapabilecek.

Ayrıca aylık bir konferans programı düzenleyeceğiz ve bu program kapsamında katılımcılar kendi seminerlerini ve sunumlarını gerçekleştirebilecekler.

Bunun dışında dünyanın farklı yerlerinden baskı birlikleriyle çalışarak ziyaretçilerin tekrar tekrar gelmesini sağlayacak ülkeye-özel içerikler üreteceğiz. Katılımcıların standlarını sürekli yeni içeriklerle güncellemesi ve aylık programımızın her ay yeni içerikler sunması sayesinde ziyaretçilerin baskı sektöründeki son gelişmelerden haberdar kalmak için düzenli bir şekilde geleceğini düşünüyoruz. Ayrıca belki fiziksel olarak gitmeyecekleri bir fuarı ya da sektör alanını da inceleme imkanı bulacaklar.

Kısa sürede dünyanın dört bir yanından büyük ilgi gördük.

Bu oldukça yeni ve farklı bir konsept ve şirketlere ve markalara, aylardır yaptıkları fuar hazırlıklarını faydalı bir şekilde kullanma imkanı veriyor. Bence katılımcılar, özellikle de internet ve cloud tabanlı hizmetlerin birden günlük yaşantımızın temel bir parçası haline geldiği bu günlerde potansiyeli hemen anlıyor. Çünkü bu sayede farklı bir format ve şekilde ürünlerini pazarlayabileceklerini gördüler.

Süreçler ve teknoloji değiştikçe ve gelişen pazarlara uyum sağladıkça baskı sektörünün müşteri tabanını bu ihtiyaçları nasıl karşılayacakları konusunda düzgün bilgilendirmesi şart. Bunu her fuarda yapabilirler ama bizim printing-expo.online sanal fuarımız bunu 365 gün 24 saat yapmalarına olanak tanıyacak.

 

#printingexpoonline #onlinefair #exhibition #matbaafuari #fuar #matbaa #CristopherWatson #ResolveBM #SanalFuar #VirtualExhibition #ÇevrimiciFuar #MatbaaTeknik #BirMatbaaTeknikVar #Print #PrintOnDemand #ambalaj #etiket #dijitalbaski #ticaribaski #bookondemand #yayincilik

İnceleyin

Gulf Print & Pack 2022 to Feature over 1000 Products and Solutions

MENA’s premier trade show for print service provides to unveil product launches and new players ...