Anasayfa / AKTÜEL / Ricoh, ISS ESG Kurumsal Derecelendirmesinde “Prime” Statüsünü Kazandı

Ricoh, ISS ESG Kurumsal Derecelendirmesinde “Prime” Statüsünü Kazandı

Ricoh, dünyanın önde gelen vekil danışmanlık firması Institutional Shareholder Services Inc. (#ISS )’nin yatırım çözümleri iş birimi olan ISS ESG’nin ESG Kurumsal Derecelendirmesinde “Prime” statüsünü kazandı.

ISS ESG, 8.000’den fazla şirketi çevresel, sosyal ve yönetişim (#ESG) perspektiflerinden analiz eder. Sektöre özgü temel eşiğin üzerinde ESG performansına sahip şirketleri ödüllendirir, bu da iddialı mutlak performans gerekliliklerini yerine getirdikleri anlamına gelir.

#Ricoh ayrıca “#Karbondan #Arındırma, Kaynak Koruma, #İnsan #Hakları ve #Sağlık, #Güvenlik” alanlarında hayli bilinen girişimleri sayesinde, Elektronik Cihazlar ve Aletler Endüstrisi’nde ilk %10 içinde olma statüsüne de ulaşmıştır.

Ricoh sosyal sorunları iş yoluyla çözmek ve sağlam bir yönetim altyapısını sürdürmek için yedi önemli konu belirlemiştir. Grubun 17 #ESG hedefi, her bir öncelikli konu ile bağlantılıdır ve tüm ticari operasyonlarında yerleşiktir. Ricoh ayrıca Birleşmiş Milletler’in #Sürdürülebilir #Kalkınma Hedeflerine katkıda bulunmaya ve 2050 yılına kadar #karbonnötr hale gelmeye kararlıdır.

* 14 Kasım 2021 itibariyle

 

İlgili Kaynaklar

ISS ESG Corporate Rating  (ISS ESG Kurumsal Derecelendirme)

Ricoh’s Approach to Seven Material Issues and ESG Targets  (Ricoh’un Yedi Öncelikli Konuya ve ESG Hedeflerine Yaklaşımı)

İnceleyin

Ricoh, iklim eylemi liderliğinde CDP “A Listesi”nde yer alıyor.

Ricoh’un kurumsal sürdürülebilirlikteki küresel liderliği, çevresel etkilerin önde gelen küresel açıklama sistemini yürüten ve kar ...