Anasayfa / AKTÜEL / RISO Bayileri Bir Araya Geldiler

RISO Bayileri Bir Araya Geldiler

RISO TURKEY 2021 Satış Eğitimi ve Bayi Toplantısı 8-9-10-11 Eylül 2021 tarihlerinde Hilton Kozyatağı Otel’de gerçekleştirildi.

8-11 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılan Türkiye’nin dört bir yanından otuz bir bayi sorumlusunun katıldığı RISO TURKEY 2021 Satış Eğitimi ve Bayi Toplantısında aynı zamanda RISO’nun yeni FT Serisi’nin lansmanı yapıldı. Comcolor FT Serisinin getirdiği yenilikçi teknoloji ve avantajlar,  bayiler tarafından büyük ilgi gördü.

 

COMCOLOR FT Serisi: Doluluğa göre baskı maliyeti

Comcolor FT Serisi, doğa dostu ve yüksek hızlı yapısıyla yüksek verimlilik sağlıyor. RISO’nun çevre etiği anlayışı doğrultusunda, Comcolor FT serisi toner yazıcılardaki gibi ısı üretmez ve düşük enerji tüketimi ile rakiplerinden öne geçer.  Kolay ara yüzü ve sezgisel tasarımlı kullanıcı paneli, FT serisinin kullanım kolaylığını en üst seviyeye taşır. 5 saniyeden kısa süre içinde baskıya başlaması ve 140 ppm’e ulaşan hızıyla yüksek verimlilik sağlar.

 

ComColor FT Serisi yazıcılar, yüksek hızları, harika renk kalitesi, uzun çalışma süreleri ve çok farklı ihtiyaçlara cevap veren sonlandırıcı seçenekleri sayesinde çeşitli boyutlarda işletmelerin ihtiyaçları karşılayabilmektedir. Opsiyonel aksesuarlar sayesinde, üretkenlik ve kolaylık artmaktadır. Küçük ofislerden büyük tesis uygulamalarına kadar her boyuttan operasyonlar için yüksek hızlı, tam renkli ideal baskı çözümleri sunar. Kompakt boyutu ve baskı süresince kâğıt ekleme imkânı sağlayan ilave kâğıt besleyici sayesinde kolay işletim sürecine sahiptir.

 

Satış Eğitimi olarak başlayan toplantının ilk iki gününde satış teknikleri ve RISO ürünlerinin detayları konuşuldu.  Baskı teknolojisi temel kavramları ile başlayan eğitimde, duplikatör ve inkjet ürün özellikleri anlatıldı. Lansmanı yapılacak olan FT Serisi’nin getirdiği yenilikler ve rakiplere göre avantajlı olduğu noktalar vurgulandı. Eğitimin ikinci günü, RISO’nun büyük bir paya sahip olduğu eğitim sektörü odaklı ilerledi.  Eğitim sektöründe RISO’nun rolü ve sunduğu avantajlar, RISO makineleriyle basılan kitapların maliyet hesaplama tablosuyla şekilde açıklandı. Eğitim sektörüne yenilikçi çözümler ve katma değer oluşturma amacıyla Teknolist firması ile yapılan iş birliği, bayilere yapılan sınav uygulamasıyla somutlaştırıldı. Eğitim konularıyla ilgili sınava giren bayiler, RISO ve Teknolist iş birliği sayesinde, on dakika içinde konu bazlı kişiselleştirilmiş sınav sonuçlarına ulaştılar.  Günün devamında bayilerin iş süreçlerini kolaylaştıracak ve satış verimini arttıracak Bakım Sözleşmesi hazırlama ve hesaplama tablosu aktarıldı.

 

Toplantının son iki günü, konuk katılımcıların sunumları ve bayi toplantısı konuları ağırlıklı olarak ilerledi.  Satış tekniklerinin anlatılmasının ardından, Marmara Üniversitesi  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Basım Teknolojileri Bölümü‘nden Doç. Dr. Ahmet Akgül matbaacılığın temel kavramlarına değindi. Anlatılan satış tekniklerini uygulamada gözlemlemek için bayiler gruplara ayrılarak, müşteri- satış danışmanı rollerinde satış sürecini canlandırdılar.  Ayrıca toplantıda RISO ürünlerinin satışında avantaj sağlayacak finansal çözüm alternatifleri Riso Turkey – Grenke iş birliğiyle duyuruldu. Bayilere ödeme alternatifleri ve koşulları aktarılarak, satış süreçlerini sonuçlandırmaları için kolaylık sağlandı.

 

Eğitimin son günü olan 11 Eylül Cumartesi günü genel toplantı değerlendirmesi yapıldı. Bayilerin toplantı ve genel işleyiş hakkındaki soruları cevaplandırıldı. 2020 yılı performansları dahilinde Başarı Ödül Törenleri verilerek RISO Aile fotoğrafı çekildi.

#RISO #baskı

İnceleyin

PRINT4ALL 2022: GÜÇLENDİRİLMİŞ BİR TEKLİF

Pazar, 3 – 6 Mayıs 2022 tarihleri ​​arasında Fiera Milano‘da gerçekleştirilecek olan ve sektördeki her ...