Anasayfa / OLDEST POSTS / Roland DG, İki Yeni Ürünüyle FESPA Eurasia 2015’te!

Roland DG, İki Yeni Ürünüyle FESPA Eurasia 2015’te!

EJ-640_front_surfer_hiRes10 – 13 Aralık tarihleri arasında CNR Expo İstanbul’da düzenlenecek FESPA Eurasia 2015’e yepyeni ürünleriyle katılacak olan Roland DG, fuarda görsel iletişim sektöründeki işletmecilere özel ürün, uygulama ve çözümleri sergilemenin yanı sıra ziyaretçilere çeşitli öneriler de sunacak.

 

Roland, FESPA Eurasia 2015’te insanların hayal gücünü gerçeğe dönüştürmesine yardımcı olan birçok teknolojiyi sergileyecek. Güvenilirliği ve kullanıcı dostu özellikleriyle 1986’dan beri tüm dünyada birçok işletmecinin tercihi olan baskı, bas-kes, vinil kesme, UV baskı ve boya süblimasyon makineleri bunlardan yalnızca bazıları…

Geniş formatlı dijital baskı ve bas-kes makineleri

Roland, dünya lansmanını Ekim ayı sonunda yaptığı yeni 64″ eco-solvent baskı makinesi SOLJET EJ-640’ı da Türkiye’de ilk defa ziyaretçilerin beğenisine sunacak. Olağanüstü düzeyde bir verimlilik ve düşük işletim maliyeti sunan yeni SOLJET EJ-640’a Roland standında ayrılmış özel bir alan da olacak. Çift kademeli yazdırma kafalarına, entegre üç ısıtıcılı sisteme, sağlam bir endüstriyel tasarıma ve 4 ya da 7 renk konfigürasyonlarında 1 litrelik yüksek kapasiteli mürekkep kartuşlarına sahip olan EJ-640; optimum performans, üretkenlik ve düşük işletim maliyeti için üretilmiş. Ayrıca hem PDF, hem de PostScript dosyalarını işleyebilmesi için yeni Roland VersaWorks® Dual RIP yazılımı eklenmiş. Ziyaretçiler fuarda EJ-640’ın yanı sıra VersaEXPRESS RF-640’ın olağanüstü baskı kalitesini de görme imkânı yakalayacaklar. Geniş formatlı ve 4 renkli (CMYK) cihaz, en son yazdırma kafası teknolojisine sahip olup, kullanıcılara Roland Printer Assist iPad uygulamasını kullanarak iPad üzerinden üretimi yönetme, baskı ve temizleme işlevlerini test etme olanağı sunuyor.

 

Roland DG, FESPA Eurasia 2015’te tanınmış bas-kes ürün ailesini de sergileyecek: giriş düzeyindeki VersaCAMM SP-540i, dünyada en fazla satan* VersaCAMM VS-640i serisi ve 64 inç’lik üst düzey PRO4 XR-640.  Farklı özellik ve üretkenlik seçenekleri sayesinde, işletmeciler kendi şirketlerine en uygun çözümü seçebilecekler.

 

Tekstil pazarı için boya süblimasyon yazıcıları

FESPA Eurasia 2015’in bir diğer Roland yıldızı da, Türkiye’de ilk defa görücüye çıkacak yeni 64 inç’lik boya süblimasyon baskı makinesi Texart XT-640 olacak. Kasım ayı başında tüm dünyada piyasaya sunulan XT-640, renkli moda ve spor giyim aksesuarları için tasarlanmış. ErgoSoft Roland Edition RIP yazılımını kullanarak yüksek hızlı performans sağlamak için çift yazdırma kafasına sahip olan cihaz, profesyonel tekstil pazarının ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmiş.
XT-640 ayrıca, OEKO-TEX*® Standard 100’e göre 1. ürün sınıfı sertifikasına sahip olan Roland Texart mürekkep kullanıyor ve iki konfigürasyona sahip: 4 renk CMYK veya 8 renk CMYKLcLm + Turuncu + Mor.

 

Giriş düzeyi boya süblimasyon baskı makinesi RT-640 ve ısı transfer silindiri CS-64 ile Texart serisi tamamlanıyor.

 

Roland DG, FESPA Eurasia 2015’te tekstil üzerine doğrudan baskı için bir başka teknolojiyi daha sergileyecek.

 

 *XT-640’ın Texart mürekkeple birlikte değerlendirilen baskı işlemine ait OEKO-TEX sertifikasyonu.

 

UV baskı ve gravür teknolojileri

 

Roland DG ayrıca çok farklı işlevlere sahip UV baskı makinesi VersaUV LEF-20’yi de fuarda sergileyecek. LEF-20, hediye ve cihazları renkli grafikler ve çarpıcı efektlerle kişiselleştirmek için doğru seçim. Benzersiz bir kaliteye sahip ve çok farklı malzemelere 4 renkli, beyaz ve parlak baskı yapabiliyor. Ayrıca parlak baskıda çok ince ve dokulu ayrıntılar için yükseklik ayarı yapabilmek mümkün.

 

LEF-20 için özel olarak tasarlanmış, son kullanıcıya çok çeşitli sferik ürünleri kolay ve sorunsuz bir şekilde basma kabiliyeti sunan RotaPrint RPA eklentisi de fuarda sergilenecek.

 

Roland ayrıca, 15 cm kalınlığa varan esnek veya sert yüzeylere CMYK, beyaz ve şeffaf mürekkepli baskı yapmaya olanak tanıyarak poliüretan, strafor, polipropilen, mukavva, alüminyum panel, yivli ve oluklu kartonlar ve yapışkanlı vinil, polikarbonat, PET, polietilen, PVC afiş ve benzeri birçok malzemeye mat ve kabartmalı efektler sağlayan inanılmaz VersaUV LEJ-640F  flatbed baskı makinesini de fuarda ziyaretçilerle buluşturacak.

 

Ayrıca fuarda sergilenen tüm sunumlar ve olası çözüm uygulamaları hakkında Roland ekibi ve bayileriyle konuşmak için geniş bir alan da olacak.

 

* VersaCAMM VS-i serisi, dayanıklı grafik pazarında en çok satan geniş formatlı inkjet bas-kes makinesidir (Info Trends 2009 -2013).

 

İnceleyin

“Bir sayfa basın, bir tane ağaç dikelim” Xerox, işletmelerin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşabilmeleri için PrintReleaf ile ortak oldu.

Teknoloji devi Xerox’un yönetilen baskı hizmetleri (MPS) müşterileri, markanın PrintReleaf ile yeni ortaklığı aracılığıyla küresel ...