Anasayfa / TİCARİ BASKI VE KİTAP / Sena Balkaç Soruyor, Andreas Zetzsche, cevaplıyor

Sena Balkaç Soruyor, Andreas Zetzsche, cevaplıyor

Hunkeler AG Türkiye Satış Yöneticisi Andreas Zetzsche, misafir editörümüz Sena Balkaç ile görüşlerini paylaştı:

Sena Balkaç: Hunkeler şirketini bobin besleme sonlandırması konusunda lider bir üretici olarak tanıyoruz. Ancak bu yıl tabaka çözümleri de sergilediniz. Yeni ürünler ve şirketinizin bu alandaki hedefleri konusunda neler söylersiniz?

Andreas Zetzsche: Tabaka beslemeli dijital baskının büyüyeceğine yönelik tahminlerimizden dolayı böyle bir yenilik sunuyoruz. Bu sebeple portföyümüze tabaka beslemeyi ilave ederken müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın taleplerini göz önünde bulundurduk.

Ayrıca gördük ki bu çözümleri dijital ve ofseti birlikte kullanma niyetindeki ofset kullanıcısı müşterilerimize de satabiliriz, herhangi bir ön talep ya da satış sözleşmesi olmadan bunu yaptık ve inancımızı ortaya koyduk.

Sena Balkaç: Bu 13. Hunkeler Innovationdays. Dijital baskı ve sonlandırması alanlarını partnerleri ile birlikte domine eden bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Bu etkinlik sayesinde sektörün kazanımları ve etkinliğin kendisi hakkında fikirlerinizi öğrenebilir miyiz?

Andreas Zetzsche: Innovationdays dünya çapındaki en geniş etkinlik. Bu etkinlik ile iş ortaklarımızla beraber Hunkeler AG müşterilerimize dijital baskı yolunda rehberlik ederek yeni gelişmeleri göstermek istiyoruz.

Örnek vermem gerekirse bu yıl iki ve üç üstü formatlarda otomatize edilmiş 8. Jenerasyon kesim hattımızı bir teknoloji gelişimi olarak gösteriyoruz. Bununla birlikte tabaka besleme çözümümüz DocuTrim makinemizle birlikte HL8 tabaka besleme prototipimizi sergiliyoruz. Bu dört gün içinde 6 bin 500 civarında birçok farklı ülkeden ziyaretçi alıyoruz ve şundan eminiz: Ziyaretçilerimiz dijital baskının nasıl hızlı geliştiğini ve hangi yöne gittiğini görüyorlar.

Sena Balkaç: Hangi ülkelerden sorumlusunuz? Sorumlu olduğunuz bölgede ve dünya çapında satılmış Hunkeler çözümleri hakkında bir rakam söyleyebilir misiniz?

Andreas Zetzsche: Şimdi Türkiye’den sorumluyum ve bununla birlikte tüm dünyadaki satış ekiplerine destek görevim bulunuyor. Sorunuzun ikinci kısmı içinse Hunkeler AG’nin pazarda en üst seviyede bulunduğunu söyleyebilirim. Sürekli sonlandırma süreçlerinde kesin bir biçimde dünya lideriyiz. Bu sözümü ise şu rakamla teyid edeyim: hunkeler AG sadece geçen sene dünya çapında 400 adet sistem satış gerçekleştirdi.

Sena Balkaç: Türkiye pazarına ilişkin bir değerlendirme yapmak ve Türkiye’deki matbaacı dostlarınıza bir mesaj göndermek ister misiniz?

Andreas Zetzsche: Türkiye pazarını çok yakından takip ediyoruz ve esas olarak tabaka beslemeli dijital baskı makinelerine ofset tarafındaki matbaacılarımızdan bir yönelme olduğunu görüyoruz. Bir sonraki adımın ise Luzern’de gerçekleştirdiğimiz Innovationdays etkinliğindeki bobin besleme sistemlere geçiş olacağını düşünüyoruz.

Mevcut ekonomik duruma rağmen Türkiye’den gelen ziyaretçilerimizin her etkinlikte arttığının farkındayız ve inkjet baskıya yönelik ilginin arttığının da.

Türkiye’deki herkesi bu etkinliğe bizimle birebir kontakt kurmak, araştırmalarına ve sorularına cevap vermek için davet ediyorum.

Ayrıca lütfen unutmasınlar ki bizi Wicon’daki showroomumuzda da ziyaret edebilirler ve çok farklı sonlandırma çözümlerimizi orada görebilirler.

Biz, her bir müşterimizle çok yakın çalışıyor ve onları iş ortaklarımız ve arkadaşlarımız olarak değerlendiriyoruz. Tıpkı baskı makinesi iş ortaklarımız gibi.

Çok yakında Türkiye’de yeni arkadaşlıklar kuracağımıza ve yeni iş ortaklarımız olacağına inancım tam. Sizin ve Türkiye’den gelen matbaacı arkadaşlarımızın ilgisine teşekkür ederim.

;

Q&A with Andreas Zetzsche

Zetzshe anwers our guest editor GM of Sena Ofset, Sena Balkac’s questions. You may watch this interview with genARate app which dowloaded in your mobile. Just open the app and scan this page.

Sena Balkaç: Hunkeler is a famous company on roll fed finishing equipment. But this year, you present the solutions for cutsheet presses? What’s your statements about this new products and aim of Hunkeler?

Andreas Zetzsche: The reason for this decision was taht, according to the forecasts for digital printing, the sheetfed wegment will continueto grow. In accordance with this and the wishes of our customers and partners, we have decided to include Hunkeler AG in our portfolio a solution for sheetfed printing.

We also see with this solution that we can sell them to offset customers who want to switch from offset to digital printing, but have not yet received this order situation so that an endless processing pays off.

Sena Balkaç: It’s 13th Hunkeler Innovationdays. I think that you witness last 5 edition and we believe that this event dominates the digital printing and especially finishing area with partners. What is your feeling about Innovationdays and gain of the industry via this event?

Andreas Zetzsche: Innovationdays is the largest digital printing event worldwide. With this fair we would like to show the Hunkeler AG to the customers which new innovation we and our partners have made and where the way in digital printing leads. For example, at this year’s edition we have an automated Generation8 cutting line as a technology study, which automatically adjusts from 2-up to 3-up format, or we will show our sheetfed solution the DocuTrim as well as our prototype HL8 which can now also produce in the sheetfed system.

With around 6’500 visitors in these four days, we are confident that the Innovation days around the world will show how fast digital printing is evolving and in which direction it is going.

Sena Balkaç: Do you have any statements about Turkish market or any message to Turkish printers?

Andreas Zetzsche: We are following the Turkish Market very closely as we see a move from offset printing to digital printer which is mainly in the cut sheet format mainly. And the next steps to follow will be to continues printing as shown at the innovation days event here in Lucerne. Regardless of the  current economic situation we have noted that the number of visitors from Turkey is increasing per event. And an increase interest in inkjet printing.

I would like to say everyone from Turkey is welcome to visit the event as well as contact us directly so as to assist them with their enquiries and questions they may have. Please note they are also welcome to visit us in Wikon were we also have our show room with various pre post finishing solution. We work closely with each one of our customers and see then as partners and friends just like all our printers partners. And believe we will have new friend / partners in Turkey in the near future.

 

#AndreasZetzsche #HunkelerAG #hid19 #finishing #paperprocessing #generation8 #SenaBalkac #HunkelerInnovationDays #Printondemand

İnceleyin

Xerox Iridesse, Avrupa Dijital Baskı Birliği Ödülünü Aldı

Xerox IridesseTM, 2019 Avrupa Dijital Baskı Birliği Ödülleri’nde, Dijital üretimde yenilikçilik alanında EDP Tabaka Baskı ...