Anasayfa / Aktüel / SIGN İstanbul Fuarın’da TECPRO’nun Odak Noktası: Süblimasyon Tekstil Baskısı
Süblimasyon

SIGN İstanbul Fuarın’da TECPRO’nun Odak Noktası: Süblimasyon Tekstil Baskısı

TECPRO, SIGN İstanbul Fuarın’da Epson’un son teknoloji dijital baskı çözümlerini sunacak.

EPSON’un Tekstil yazıcılarda Türkiye tek distribütörü Tecpro Bilgi Teknolojileri, 4 – 8 Ekim tarihleri arasında katılacağı SIGN İstanbul 2017 Fuarı’nda tekstil ve hazır giyim sektörüne dönük çözümlerini ziyaretçileriyle paylaşacak. Firmanın fuarda odak noktasını süblimasyon tekstil baskısı oluşturacak.

Türkiye’nin önemli dijital baskı teknolojileri tedarikçilerinden Tecpro, 4-8 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek olan SIGN İstanbul Fuarı’nda yerini alıyor. Firmanın çalışmaları ve fuara dönük beklentileri hakkında Tecpro Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü İbrahim İlhan açıklamalarda bulundu.  İlhan, fuarda Türkiye tek distribütörlüğünü yürüttükleri Epson’un iç mekan profesyonel fotoğraf baskı yazıcılarının yanı sıra F6200,  F7100,  SC-F9200  ve SC-F2000 gibi EPSON süblimasyon tekstil yazıcılarını tanıtacaklarını ve bu makinalarla nasıl kreatif, sanatsal uygulamalar yapılabileceğini uygulamalı olarak ziyaretçilere gösterebileceklerini söyledi. Süblimasyon baskı deyince akla ilk önce transfer kağıdı ile kumaş üzerine transfer işleminin geldiğini söyleyen İlhan bu baskının sadece konfeksiyon alanı ile sınırlı olmadığını kağıt, ahşap, metal, alüminyum, plaka, porselen gibi çok farklı materyallere yapabilmenin kapasite ve kreatifliği arttırdığını bunun da işletmelere pazarda daha büyük avantaj sağladığını söyledi.  Tecpro’nun ayrıca SIGN İstanbul Fuarı’nda kendi markası olan papertec süblimasyon kâğıtlarını ve florasan/neon boyalarını da ziyaretçilerine tanıtacaklarını ifade eden İlhan,  baskı kalitesinin yanında güvenceli firma hizmetlerini tanıtmanın birinci öncelikleri olduğunun altını çizdi.

SüblimasyonBaskı sektörünün gelişimi açısından bu tip niş fuarların önemli olduğunu söyleyen İbrahim İlhan, SIGN İstanbul Fuarı’nı yıllardır bildiklerini ve katıldıklarını hatırlattı. İlhan; “Ayrıca bu fuar açık hava reklamcılığında bir hayli rağbet görüyor. Zaman içinde bunun içine dış mekân baskılarla beraber reklamcılık ve dijital tekstil baskısı alanında başka bir fuar olmadığı için her tip endüstriyel baskının da dâhil olmasıyla, gelen ziyaretçi kitlesi de bu fuarla anılmaya başlamıştı. Bu yıl da ilgili hedef kitlenin fuarı ziyaret edeceğini düşünüyoruz. Bizim öncelikli olarak beklentimiz süblimasyon tekstil sektörüne yönelik müşterilerimizin fuarı ziyaret etmesidir” dedi.

Pazarda sağlam adımlarla ilerliyoruz

Tecpro Bilgi Teknolojilerinin verdiği hizmet ve çözümlerle pazarda sağlam adımlarla ilerlediğini dile getiren İbrahim İlhan, önceliklerinin kaliteli baskı ve satın alma sonrası hizmetlerde güvence arayan müşterilere ulaşmak olduğunu yineledi. İlhan şunları söyledi; “Üreticimiz Epson bildiğiniz üzere Piezo kafa yapısının oluşturucusu, tekstil baskı ürünlerine yönelik geliştirdiği yeni baskı kafaları ile de son derece başarılı sonuçlar elde ediyoruz. Bu yıl ülkemizde 30’dan fazla müşterimiz ürünlerimizi kullanmaya başladı. Tecpro’nun kesintisiz satış sonrası hizmetlerinden ve kurumsal servis güvencesinden faydalanıyorlar. Her memnun müşteri bize birçok yeni müşterinin kapısını açıyor.”

İlhan, temel hedeflerinin birçok çok bileşeni olan süblimasyon transfer baskı işinde komple çözüm sunmak olduğunu belirtti. İlhan bu alandaki çalışmaları yürütmek için faaliyete geçirdikleri EPSON Demo Merkezi’nin müşteriler tarafından büyük bir beğeni kazandığını aktardı. İbrahim İlhan sözlerini şöyle bitirdi; “İlgili kitle bildiği iş kolunda, kendi ortamında ve aynı dili konuşan uzman kadromuz eşliğinde tüm baskı denemelerini satış öncesinde alabiliyor. Müşterimizin ürünü satın almadan önce onu her yönüyle test etmesini ve denemeler yapmasını tercih ediyoruz. Çünkü markamızın ve firmamızın farklılığı bu süreçte ortaya çıkıyor” dedi.

#TecproBilgiTeknolojileri #EPSON #SIGNIstanbul #SüblimasyonTekstilBaskısı #İbrahimİlhan

İnceleyin

Konica Minolta, sürdürülebilirlik alanında “RobecoSAM Gold Class” ödülüne layık görüldü

Konica Minolta, Kurumsal Sürdürülebilirlik alanında RobecoSAM Gold Class 2018 ödülüne layık görüldü. Konica Minolta 2018’de, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir