Anasayfa / OFİS VE KİŞİSEL ÇÖZÜMLER / Son teknoloji dijital baskı makinelerine, yoğun ilgi gözleniyor

Son teknoloji dijital baskı makinelerine, yoğun ilgi gözleniyor

Son teknoloji dijital baskı makineleri, maliyet bakımdan avantajlıdır

Son teknolojiye sahip olan dijital baskı makinelerinin, maliyet bakımından avantajlı durumda olduğunu kaydeden Lidya Grup İzmit Kurumsal Satış Bölge Sorumlusu Tayfun Alkan, şunları söyledi:

“Bölgemizdeki işletmeler, makine parkurlarını yenilerken, özellikle son teknolojik ürünlerin maliyet bakımından ciddi avantajlı hale gelmesi gibi sebeplerden dolayı makine yenilemelerinde, en son teknolojiyi tercih ediyorlar. Büyük ve orta ölçekli kurumsal firmaların yatırımları, bu yönde devam ediyor” dedi.

Lidya Grup Tayfun Alkan

Çözüm odaklı kişiler yerine, çözüm odaklı sistem anlayışı tercih ediliyor

Kurumsal işletmelerin, çözüm odaklı kişiler yerine, çözüm odaklı sistem anlayışını tercih ettiğini ifade eden Tayfun Alkan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Müşterilerimizin bizi tercih etmesinde, kurumsal kimliğimiz, servis kalitemiz, müşteriye yerinde hizmet anlayışımız gibi birçok neden yer alıyor. Çünkü, sektörümüzdeki dijital baskı yapan işletmeler ve farklı sektörlerdeki kurumsal işletmeler, karşılarında çözüm odaklı kişiler yerine, çözüm odaklı sistem anlayışına sahip olan kurumsal bir firma ile çalışmayı istiyorlar. Eğer, müşteri portföyünüz kurumsal firmalardan oluşuyor ise, sizin de bu çalışma sisteminde bir satış sonrası hizmet anlayışına sahip olmanız gerekmektedir. Lidya Grup’un satış sonrası hizmeti, bulunduğumuz coğrafyanın ve Avrupa’nın sayılı birkaç firması arasındadır ve bu nedenle yoğun ilgi ve talep görmekteyiz. Firmalar, kalite odaklı yatırımlara yön vermeye devam ediyorlar” diye konuştu.

 

Eylül ayından itibaren piyasalar hızlandı

Firma olarak daima büyüme odaklı olduklarını ve bu yılın da büyüyerek geçeceğini anlatan Tayfun Alkan, genel olarak 2020 yılını değerlendirerek şunları kaydetti:

“Bu yıla başarılı başladık ve yılın ilk çeyreği başarılı geçti. Ancak, pandeminin etkisiyle birlikte Nisan, Mayıs aylarında dünya olarak bir durgunluk yaşadık. Haziran ayında normalleşmeyle birlikte piyasalar yeniden hareketlenirken, o tarihlerde faizlerin düşmesi yatırımlara da hız kattı. Genel olarak baktığımızda ekonomi, Eylül ayından itibaren ve yılın son çeyreğinde ciddi bir canlanma ve yukarı yönlü bir ivme kazanıyor. Bu yılın Eylül ve Aralık arasındaki aylara pozitif bakıyoruz ve başarılı bir son çeyreği geçireceğimize inanıyoruz. Bu dönemde, sektörel anlamda müşteri yoğunlaşması yaparak ve özellikle bu dönemi daha yoğun geçiren gıda, nakliyat, kargo, sağlık ürünleri üreticileri vb gibi sektörlerin büyüme ve yeni şube projelerini takip ederek, kazançlarının yatırım orantılı ilerlemelerinde pay sahibi olabileceğimizi düşünüyoruz. Global çapta uzmanların söylediği gibi, gelecek yılın bu yıla oranla çok daha verimli bir yıl olacağını ve ertelenen makine parkurlarına yatırımlar yapılarak ve bu yılın ertelenen yatırımlarının da eklenmesiyle, sektörümüzün gelecek yıl ciddi bir büyüme trendi yakalayacağını öngörüyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

lidyagrup dijitalbaski teknoloji kurumsal pandemi

İnceleyin

Özge Öktem Anlatıyor:

“İşletmelerin, baskı süreçlerindeki dijital dönüşüm yolculuğuna rehberlik ediyoruz” İşletmelerin, #mobilite çözümleri gündemlerine aldıklarını kaydeden #LidyaGrup ...