Anasayfa / Baskı Malzemeleri / Tecpro, Sağlam Adımlarla İlerliyor

Tecpro, Sağlam Adımlarla İlerliyor

Tecpro, Sağlam Adımlarla İlerliyor

FESPA Eurasia 2017’ye katılım sağlayan Tecpro Bilgi Teknolojileri, enerji veren ve ilgi çeken renkli standında Epson’un SC-F2000, SC-F6200 ve SC-F9200 modellerini ziyaretçiler ile buluşturdu.

Tecpro Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü İbrahim İlhan

Yakın zamanda gerçekleşen Sign İstanbul fuarında yer alan Tecpro Bilgi Teknolojileri, önem verdiği fuarlara katılım sağlamaya devam ediyor. 7-10 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleşen FESPA Eurasia 2017 fuarına katılan Tecpro Bilgi Teknolojileri, dikkat çeken standında müşteri ve yatırımcıları ağırladı.

Tecpro Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü İbrahim İlhan ile FESPA Eurasia 2017 fuarında bir araya gelerek keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. İbrahim İlhan: “FESPA Eurasia 2017 fuarında da yerimizi alarak çözümlerimizle misafirlerimizi standımızda ağırladık. 2017 yılının sonunda yapılan FESPA Eurasia 2017 fuarında ağırlıklı olarak 2018’in proje ve planları konuşuluyor” dedi.

Epson’un ses getiren Epson SC-F2000, Epson SC-F6200 ve Epson SC-F9200 çözümleriyle FESPA Eurasia 2017’ye katılan Tecpro, ziyaretçilerin ilham kaynağı oldu. İbrahim İlhan, sergilenen son teknoloji çözümlerin özelliklerini Print On Demand’a anlattı.

Epson SC-F2000

İbrahim İlhan, ilk olarak Epson SC-F2000 hakkında bilgi verdi.Epson’un MicroPiezo TFP baskı kafası 2880 x 1440 dpi sahip çözünürlüğü ile tek bir tişörtün üzerine 27 saniyede baskı yaparak, üretimi hızlı ve kolay hale getiriyor. Makine; düşük maliyetli, tam donanımlı tişörtleri hızlı, kolay ve rekabetsiz bir şekilde üretmek için gereken her şeyi sunuyor. Beyaz mürekkep kullanılan yazıcı, sertleşmeye ve çatlamaya dayanıklı. Baskıyı kolaylaştıran 4 farklı çeşit ve boyutta baskı tablasına sahip. The SureColor SC-F2000 ve özel tişört üretimini kolaylaştıran tasarım yazılımı ile 25 mm’ye kalınlığa kadar geniş yelpazede kumaşa baskı yapabilme imkânı sunuyor. Siyah, beyaz ve renkli giysilere yüksek kalitede baskı yapılabiliyor. Ayrıca Epson’un UltraChrome DG mürekkebi, Oeko-Tex ® Standard 1002’i tarafından sertifikalandırıldı.”

Epson SC-F6200

İbrahim İlhan daha sonra Epson SC-F6200 hakkında şu bilgileri paylaştı: “Yazıcının kullandığı uzun kullanım ömürlü PrecisionCore TFP baskı kafasının gelişmiş teknolojisi sayesinde keskin ve doğru sonuçlar garantileniyor, bu da yazıcının 720 x 1440 dpi çözünürlükte hassas bir kalite sunabildiği anlamına geliyor. Makine, 110 cm baskı alanına sahip. Düşük başlangıç maliyeti düşünen işletmeler için fiyatsal ve boyutsal anlamda kompakt bir yazıcı olma özelliği taşıyor. Tekstil ürünleriyle çalışmak için tasarlanmış olan yeni HDK siyah mürekkep, derin ve nötr siyahlar üretmek için mükemmel bir siyah yoğunluğuna sahip. SureColor SC-F6200, standart olarak iki yıllık garantiyle sunuluyor. Kullanıcılar aynı zamanda bütçelerini ve stoklarını sıkı bir şekilde kontrol edebilmek için Epson’un Print & Save yazdırma hizmetinden de faydalanabilirler. Surecolor SC-F6200, Oeko-Tex Eco Passport sertifikasına sahip ve Japonya’ nın ev ürünlerine yönelik AZO testini geçti; yani bu yazıcıda UltraChrome DS mürekkepler kullanılarak üretilen giysiler ve tekstil ürünlerinin bebekler de dâhil olmak üzere çocuklar ve yetişkinler tarafından giyilebilir.”

Epson SC-F9200

İbrahim İlhan son olarak Epson SC-F9200 hakkında bilgi paylaştı. “Bu yazıcıda da kullanıcılar daha uzun, kesintisiz baskı zamanı ve mürekkep doldurma için daha az zaman anlamına gelen, iki yüksek kapasiteli mürekkep besleme sisteminden yararlanılıyor. Ek olarak bir büyük son ısıtıcı ve isteğe bağlı hava kurutucu, ürünlerin yüksek hassasiyetli kaldırma sistemine sarılmak üzere optimum şartlarda olması anlamına geliyor. 162 cm baskı alanına sahip olan yazıcı, çift PrecisionCore TFP baskı kafasına sahip olması itibariyle tek pass baskı modunda 110m2/saat baskı hızlarına ulaşabiliyor. Ayrıca 300-400 metre rulo kâğıt bağlanabilmesi dolayısıyla sürekli metraj baskıya uygun. SureColor SC-F9200, standart olarak iki yıllık garantiyle sunuluyor. Kullanıcılar bütçelerini ve stoklarını kontrol edebilmek için Epson’un Print & Save yazdırma hizmetinden de faydalanabilir. Surecolor SC-F9200, Epson SC-F6200’de olduğu gibi Oeko-Tex Eco Passport sertifikasına sahip ve Japonya’ nın ev ürünlerine yönelik AZO testini geçmiştir; yani bu yazıcıda UltraChrome DS mürekkepler kullanılarak üretilen giysiler ve tekstil ürünlerinin bebekler de dâhil olmak üzere çocuklar ve yetişkinler tarafından giyilebilir.”

Motivasyon şart

Tecpro’nun FESPA Eurasia 2017’de sergilediği çözümler hakkında bilgi aldıktan sonra İbrahim İlhan ile sektörün genel durumuyla ilgili bilgi aldık. “Fuarda 2018 yılına dair yatırım iştahının şu an için pozitif olduğunu söyleyemeyiz.” diyen İbrahim İlhan sözlerine şu şekilde devam etti: “Ekonomik beklentiler  ve dövizdeki yükseliş olumsuz yönde düşüncelere sebebiyet veriyor. Bu düşünce, yatırım iştahını da düşürüyor. Firmalar, yeni iş alanlarına açılmaktansa mevcut durumu idare edebilme üzerinde yoğunlaşıyor. Olumsuz atmosfer ortadan kaldırılarak sektör oyuncularını alternatif iş yönlendirmelerinde bulundurulursa ve yatırım yapacak motivasyon sağlanırsa, sektörün gelişmesine büyük katkı sağlanacaktır.”

Ülkemiz güçlü dinamiklere sahip

Müşteriler ile yüz yüze ve etkili iletişim kurma imkânı tanıyan ve uzmanlıkla organize edilen fuarların, sektörde yer alan firmalara büyük katkı sağladığını belirten İbrahim İlhan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu katkıdan verimli bir şekilde yararlanmamız için ziyaretçilerin de desteğine ihtiyacımız var. Ancak ziyaretçiler, fuara dahi gelemeyecek düzeyde düşük motivasyonlu ekonomik konjonktürde tutulduğu zaman, maalesef ki fuarlar anlamına hitap edemez duruma geliyor. Hâlbuki FESPA fuarlarının yurtdışı versiyonlarında fuar alanına ulaşım sağlayan toplu taşıma araçlarında bile sıralar oluştuğunu gözlemliyoruz. O ülkelerin ilgili sektör temsilcileri fuarı mutlak suretle gezilmesi gereken yer olarak gördüğü için fuarlarda yüksek ziyaretçi oranlarına ulaşıyor. Ülkemiz güçlü dinamiklere sahip ve kriz zamanında bile para kazanabilecek çözümler üretmeye alışık ve odaklı. Bu avantajla yatırımcıları uzaklaştırmadan, motivasyonun üst düzeyde tutulmasıyla negatif durum pozitife dönüştürülebilir. 2018 yılında ilk olarak döviz artışının stabil duruma getirecek politikaların oluşturulmasıyla yatırımcıların önünün açılacağını düşünüyorum.”

Tecpro, alternatifli ürün gruplarına sahip

“Tecpro olarak alternatifli ürün gruplarına sahip olduğumuz için büyük bir avantajımız bulunuyor. Tekstil baskı sistemlerinin yanı sıra fotoğrafçılık üzerine geniş format baskı sistemlerimiz ve OTVT alanında da ürünlerimiz mevcut. Okul ve iş dünyasına yönelik profesyonel anlamda eğitim teknolojileri ve görüntüleme sistemleri de ürün gruplarımız arasında yer alıyor. Bu da Tecpro’yu beş ayrı iş kolundaki sektör yatırımcılarına hitap eden konuma getiriyor. Kurulduğumuzdan günden beri arkamıza servis güvencemizi alarak alternatifli iş kollarımızla hareket ettiğimiz için ticari atmosferin durağanlaştığı dönemlerde avantaj kazanıyoruz.”

İbrahim İlhan son olarak: “ Tecpro olarak 2018 yılında hedeflerimizi, ürün yelpazemize ve iş bilen kadromuza olan güvencemizle büyüme yönünde yapacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

#Tecpro #İbrahimİlhan #FESPAEurasia2017 #Epson #PrintOnDemand

İnceleyin

Tekstil baskıda sektörün aradığı çözümler PİMMS Group standındaydı

FESPA Eurasia 2018 Fuarı’nda Handtop, Homer, Axia ve HP Latex grubu ile bir kez daha ...