Anasayfa / AKTÜEL / Tekstil baskıda sektörün aradığı çözümler PİMMS Group standındaydı

Tekstil baskıda sektörün aradığı çözümler PİMMS Group standındaydı

FESPA Eurasia 2018 Fuarı’nda Handtop, Homer, Axia ve HP Latex grubu ile bir kez daha baskının liderlerini sektörle buluşturan PİMMS Group, özellikle yüksek performanslı endüstriyel tekstil baskı sistemleri ile ziyaretçilerin yoğun ilgisini kazandı.

PİMMS Group, 6-9 Aralık 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen FESPA Eurasia Fuarı’nda endüstriyel ve tekstil baskının en profesyonel çözümlerini ziyaretçilerle buluşturdu. Handtop, Homer, HP ve Axia markaları ile fuara katılan PİMMS Group, standında endüstriyel ve tekstil baskı sektörünün gereksinim duyduğu birçok uygulama çeşitlerine yönelik numune örneklerini de ziyaretçilerine tanıttı.

Homer tekstil baskıdaki öncülüğünü gösterdi

PİMMS Group standında bu yıl, Türkiye pazarına sunulduğu ilk günden bu yana sektörün beğenisini kazanmış Homer HM1800P transfer kağıdına baskı makinesi odak noktası oldu. HM1800P kağıt transfer baskı makinesi, endüstriyel 4 adet Kyocera baskı kafası ile saatte 210 metrekare baskı hızına sahip. Kompakt tasarımı ile daha karlı üretimler ve işlerinde yüksek verimlilik elde etmek isteyen baskı üreticileri için geliştirilmiş olan model, kolay kullanım özelliklerinin yanı sıra, sektörün ihtiyaç duyduğu otomasyon ve uzun süreli kesintisiz baskı ihtiyaçlarını bünyesinde topluyor. Makine, hazır giyim, spor giyim, ev tekstili, iç mekan dekorasyon ve tekstil bazlı reklam uygulamaları gibi çok çeşitli üretimler için ideal. Makine, fuarda dört gün boyunca transfer kağıdına baskı yaparak kalite ve performans özelliklerini ortaya koydu.

Pimms Group ayrıca Homer grubunda Homer HM1800R transfer baskı makinesinin yeni versiyonunu tanıttı. Bu model, 2 sıralı 4 adet KYOCERA kafa kullanan ve 2 pass’ta 285 metrekare baskı özelliğine sahip. Sektörün beklentilerini karşılayacak birçok özelliğe sahip olan yeni HM1800R, 2019 yılı ile birlikte Pimms Group ve yetkili bayileri aracılığıyla sektörle buluşacak.

Handtop UV çözümleri ile işinize değer katın

Pimms Group standındaki bir diğer odak noktası ise Handtop HT1600 Hibrit UV LED baskı makinesi oldu. Makine, 2 adet 3.5pl Kyocera baskı kafaları ve 5mm kalınlıktaki esnek ve sert malzemelere baskı yapabilme becerisi ile sektörün çok çeşitli uygulama ihtiyaçlarını karşılıyor. Sert ve esnek boya seçeneği sunan makine aynı zamanda Beyaz ve Vernik seçeneklerine de sahip. HT1600, yüksek hız modunda saatte 39m2 baskı yapabiliyor. HT1600 hibrit UV LED baskı makinesi, çeşitli materyaller üzerine kesintisiz baskı imkanı sunuyor.

Stantta yerini alan Handtop HT2512 Flatbed UV LED baskı makinesi ise, 2 puntoya varan yazı karakterlerini keskin ve net bir şekilde basma becerisi ile fuarda öne çıktı. 4 ila 9 adet arası Ricoh Gen5 baskı kafalarını kullanan makine, beyaz ve dört renk ile aynı anda baskı yapabilme becerisi ile donatıldı. Makine aynı zamanda, Braille Alfabesi gibi kabartmalı baskı yapabilme özelliği ile katma değerli uygulamalar için ideal.

HP Latex serisi ile iç mekanda çevreci ve sağlığa zararsız uygulamalara imza atın

Baskı sektörünün daha yüksek karlılık sağlayan uygulama ve buna uygun teknoloji arayışına yönelik olarak makine yelpazesini oluşturan PİMMS Group, HP Latex baskı makineleri grubu ile sektörün daha karlı uygulamalara imza atmasını sağlayacak çözümler sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda fuarda HP 315 ve 335 serisi latex baskı makinelerini sergileyen PİMMS Group, solvent baskı ile mümkün olmayan sayısız avantaj, benzersiz karlılık olanakları ve çok yönlü uygulama çeşitliliğini gözler önüne sermeye hazırlanıyor. Latex teknolojisinin sunduğu çevreci ve sağlığa zararsız boya özellikleri sayesinde, fuarda özellikle iç mekan dekorasyon üreticileri çevreci baskı ihtiyaçlarına HP Latex teknolojisi ile yanıt buldu.

Axia kabartmalı baskı yeteneği ile dikkat çekti

Son olarak Axia 3204 UV LED baskı makinesinin yer aldığı PİMMS Group standında, kabartmalı baskı ile işlerine farkındalık ve katma değer kazandırmak isteyen baskı üreticileri ihtiyaçları olan çözümü buldu. CMYK + Beyaz + Vernik boya ile eşzamanlı baskı yapabilen Axia 3204, çok çeşitli esnek malzemelere kabartmalı baskı yaparken tanıtıldı. Diğer yandan Axia 3204 baskılarının kullanım alanları Pimms Group standında dekor olarak yerini alarak ziyaretçilerin oldukça dikkatini çekti.

Pimms Group yeni bayilerle daha güçlü

Diğer taraftan Pimms Group bayilik yapısını güçlendirme noktasında görüşmelerde bulunuyor. Bu doğrultuda Pimms Group, 2019 yılında da endüstriyel, tekstil ve reklam sektöründe konusunda uzman ve profesyonel bayi ağı ile sektöre değer katmaya devam edecek.

“Sektörün büyümesine katkı sunmaya devam edeceğiz”

PİMMS Group Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aygüler, “40 yıla varan sektörel tecrübemiz, bilgi birikimimiz, sektörde edindiğimiz iyi ilişkiler, teknik ve finansal gücümüz sayesinde sektörün ihtiyaçlarını öngörerek her zaman sektörümüzü daha ileriye taşıyacak çözümleri pazara sunmayı misyon ediniyoruz. Bu amaçla Türkiye pazarına sunduğumuz ve fuarda da sergilediğimiz çözümler sektör firmalarının teknolojilerini ileriye taşımalarına ve verimliliklerini artırarak karlılıklarını yükseltmelerine yardımcı olmaktadır” diye konuştu.

 

İnceleyin

Dijital Tekstil Baskı Makinelerindeki Yenilikler

Tarsus Turkey tarafından bu yıl 21.’si düzenlenen Uluslararası SIGN İstanbul, tekstil baskıdaki dijital teknolojilere ev ...