Anasayfa / Aktüel / tüm baskı işlerinizde….Ekopi

tüm baskı işlerinizde….Ekopi

-Sayın Derya Yılmaz Sizleri  tanımak istiyoruz

1995 yılında sektöre fotokopi makineleri satışı ile başladım, 2007 yılı ortalarında tüm sektörel  bilgi ve tecrübemi dijital baskı alanında değerlendirmeye karar verdim ve  Ekopi Dijital ile sektörün baskı tarafında geçiş yaptım. 12 yıldırda Ekopi’de yönetici olarak göreve devam ediyorum.

-E kopinin son yıllarda ki yapılanması  hakkında bilgi verebilirmisiniz?

Biliyorsunuz ki son yıllar hızlı yükselen maliyetler ve kur artışları gibi ekonomik mücadeleler ile geçti ve geçmeye devam ediyor. Buna rağmen sisteme Roland bas kes, Canon C650 ve Vario Print ve farklı markalarda geniş format yazıcılar ilave ettik. 3D baskı ile ilgili çalışmalarımız oldu. UV baskı makinesi ile diğer baskı kabiliyetlerimizi birleştirip farklılık oluşturduk ve talebi arttırdık. Bu ürünlerin bazılarını markalaştırdık ve  internet aracılığı ile satışına başladık, hedefimiz online baskı ve satışta başarılı olmak.

– Dijital ortamda , iç ve dış mekan baskı  ve diğer  hizmetlerinizden bahsedebilirmiyiz?

Günümüzde müşteriler bütün baskı ihtiyaçlarını tek bir noktadan çözmek istiyor, bu baskı bende yok dediğinizde müşteriyi kaybetmiş oluyorsunuz. Firmamız tüm baskı ihtiyaçlarını karşılayacak makine, ekipman , bilgi ve tecrübeye sahip. İç ve dış mekan baskılarda kurumsal ve bireysel müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyoruz. Afişler, posterler, saatler, yönlendirme tabelaları, roll up bannerler , kapı isimlikleri ,ışıklı panolar, bez bayrak  ve branda baskıları, folyolar, one way ve araç giydirme uygulamaları, tabelalar, dekota, fotoblok baskılar, duvar kağıtları, cam mutfak tezgahları, asansör kabinleri, canvas tablolar, tekstil transferleri, süblime baskı ürünleri  bardaklar, kupalar cam ve diğer tüm plaket çeşitleri, kataloğlar, broşürler, kartvizitler, akıllı kartlarlar, tüm plastik kart çeşitleri , inşaat proje baskıları ve burada sıralayamadığımız daha yüzlerce farklı baskı hizmeti ile müşterilerimizin hayatını kolaylaştırdığımıza inanıyoruz.

-Hizmet anlayışınızda kalite ve müşteri memnuniyeti denilince ne anlamalıyız?

Sonuçta hepimiz müşteriyiz. Günümüz müşterileri haklı olduğunu duymaktan ve gülümseyen bir yüzden daha fazlasınız bekliyor. Sürekli memnuniyeti sağlamak için İnsan kaynağımız, teknolojik alt yapımız, baskı kalitemiz, fiyat politikamız, baskı sürecimiz, zamanında teslim gibi bir çok etkiyi içine alan strateji bütünü ile sektörün en iyisi olmaya gayret ediyoruz.

-Ekonomik konjonktürde yaşanılan, döviz kur dalgalanması ve faizlerin artmasının iş kolunuza etkileri ve önlemleriniz açısından değerlendirme alabilir miyiz?

Biliyorsunuz baskı sektörünün tamamında makineden sarf malzemeye, kağıda akla gelen ne varsa döviz çarpanlarla satın alıyor baskı sonrası Türk Lirası olarak satıyoruz. Bu durum maliyetlerimizin % 40 ile 45 civarı yükselmesine neden oldu, ayrıca kağıt bu oranında üstünde arttı. Maliyet artışları fiyat artışlarına yansıdı ve üretim neredeyse durma noktasına geldi. Artan faizler ise yeni yatırımı ve sistemi rahatlatacak vadeli alımları engelledi. Bu süreçte firmamız gerekli tüm ekonomik tedbirleri alarak satın alma şeklini peşine döndürdü daha uygun fiyata malzeme tedarik edip müşterilerimizin faydasına sundu.

 

– Tedarikçi firmalarınızdan  ve Müşterilerinizden  içinde bulunduğumuz k oşullar adına  beklentileriniz varmı?

Bu süreçte tedarikçilerimiz bindiği dalı kesmemeli diye düşünüyorum. Hiç bir şey sonsuza kadar sürmez ve bizim birbirimize ihtiyacımız var. Geçmiş ticaretlerini bir anda yok sayıp 30 gün 60 gün 90 gün olan vadeleri iptal edip  kredi kartı ile tek seferde ödemeye bile vade farkı ekleyen sadece nakit  satış yapıyoruz diyen yada stokta tutup yok çeken anlayış sular durulduğunda ve  her şey normale döndüğünde kampanyalar, indirimler yapsa bile sadık müşterileri de dahil olmak üzere ürünlerini satın alacak muhatap bulamayacaklar. Bu sebeple taşın altına elimizi hep birlikte koymalı ve yükü birlikte omuzlamalıyız.

 

-Hedefleriniz açısından 2019 yılını değerlendirebilirmisiniz ? Farklı  Makine yatırımlarınız olacakmı?

İlave edilmesini  istediğiniz  farklı bir konu var ise belirtebilirsiniz?

2019 yılı içinde mevcut sebeplerden dolayı makine yatırımı planlamıyoruz. Bu süreçte internet alt yapımızı geliştirip zaman ve mekan sınırlarını kaldırarak daha çok müşteriye ulaşmak öncelikli hedefimiz olacaktır.

 

İnceleyin

 Connect key teknolojisine, sağlık sektöründen yoğun talep geliyor

Lidya Grup, sağlık sektöründe başarılı projelere imza atmaya devam ediyor. Özellikle özel sağlık kuruluşlarından yoğun ...