Anasayfa / AKTÜEL / UĞUR ETİKET Dijitalde “LinoSistem” İşbirliğiyle DURST Tau RSC-E’ye Karar Verdi

UĞUR ETİKET Dijitalde “LinoSistem” İşbirliğiyle DURST Tau RSC-E’ye Karar Verdi

Uğur Etiket, kalite, hız, renk, üretim, ve ekonomi yönlerinden uzun soluklu ve detaylı değerlendirmeler sonucu LinoGroup/Lino SİSTEM işbirliği ile Durst Tau 330 RSC-E UV InkJet Dijital Etiket & Ambalaj Baskı Sistemi yatırımına karar verdi.

Gaziantep merkezli Uğur Etiket, 1955 yılında ofset baskı firması olarak kuruldu. 2005 yılından bu yana şirket, etiket ve ambalaj çözümlerine yatırım yapmaktadır. Tam entegre üretim hattı ile şirket, shrink sleeve, sıcak/soğuk yaldız, serigrafi ve baskı sonrası çözümleri ile ofset & flekso baskı teknolojisini gerçekleştirebilmektedir.

Son zamanlarda Uğur Etiket, güncel müşteri ihtiyaçlarını ve siparişlerini karşılamak için dijital etiket ve ambalaj üretimini eklemeye karar verdi. Pazarı kapsamlı bir şekilde araştırdıktan sonra Uğur Etiket, 6 renk konfigürasyonunda Durst UV inkjet etiket baskı makinesi TAU 330 RSC E’yi seçti.

 

Firma Sahibi Nazım Öztahtacı, “Etiket ve ambalaj baskısında geleceğin dijital olduğunu düşünüyoruz ve yatırımımızın temel nedeni de bu. Piyasadaki birkaç yazıcıyı karşılaştırdıktan sonra Durst ile devam etmeye karar verdik. Durst’un kalitesi, serigrafi baskıya göre üstün ve karşılaştırılabilir ve bu, müşterilerimize yüksek kaliteli baskılar sunma geleneğimizi sürdürmemizi sağlayacaktır. Yeni dijital baskı ile başta Renkli VDP olmak üzere yeni uygulamalar da ekleyeceğiz. Sistem, özel opsiyonların eklenmesiyle geliştirilebilmekte ve beklediğimiz pazar büyümesini karşılamamızı sağlayacaktır. Ayrıca önemli bir faktör de pikselden çıktıya doğru iş akışı olan Durst Workflow.

 

Baskı makinesi 330mm baskı genişliğinde mevcuttur ve tam hız modunda turuncu ve beyaz seçeneği de dahil olmak üzere 6 renkte çalışmaktadır. 1200 x 1200 dpi’lik doğal çözünürlüğü, 2 pL’lik en küçük damla boyutu ve yeni geliştirilmiş, yüksek pigmentli Durst Tau RSC mürekkepleri ile birleşerek yazıcı olağanüstü baskı kalitesi üretir.

 

 

Sistemde arıza sıklığını düşürmek ve servis maliyetlerini azaltmak için yeni bir otomatik bakım özelliği bulunmaktadır. Baskı kafalarının otomatik temizliği, daha iyi ve istikrarlı baskı kalitesi için entegre bakım ünitesi tarafından temassız olarak gerçekleştirilir.

 

Durst RSC-E, müşterilerin zorlu etiket pazarı için baskı işlerini hızlı bir şekilde hazırlamalarını sağlamak için gelişmiş Durst İş Akışı Etiket yazılımı ve Değişken Veri Baskı yazılımı ile donatılmıştır.

Yeni bir Mürekkep Tasarruf Modu, Tau RSC platformu kullanıcılarının bir CMYK baskı makinesinde mürekkep maliyetlerini ortalama %12 oranında azaltmasını sağlar. Durst Analytics yazılımı, operasyon performansı için üretim verilerini detaylı olarak raporlar.

 

Beyaz dahil tam renkli 52 m/m baskı hızı ile 1.020 m²/saat üretim kapasitesine ulaşılabilmektedir. Tau 330 RSC’nin tüm seçenekleri, soğutma silindiri, değişken veri yazdırma veya harici jumbo sarıcılar dahil olmak üzere yeni modele takılabilir. Makine sekiz adede kadar renk istasyonuna (CMYK-W-OVG) sahip olabilir ve Pantone renk uzayının %95’e kadar simülasyonunu gerçekleştirir. Ayrıca tüm renklerle 80 metre/dakika üretim hızında çalışacak şekilde yükseltilebilir.

 

Durst Tau 330 RSC E, tek başına bir yazıcı olarak veya geleneksel sonlandırma seçeneklerinin eklenmesiyle hibrit bir çözüm olarak çalışır. Bu, kullanıcıya malzeme ve geniş bir uygulama yelpazesi açısından sınırsız esneklik sağlar.

#durst #baskı #baskımakine #uğuretiket #ambalajbaskı

İnceleyin

PRINT4ALL 2022: GÜÇLENDİRİLMİŞ BİR TEKLİF

Pazar, 3 – 6 Mayıs 2022 tarihleri ​​arasında Fiera Milano‘da gerçekleştirilecek olan ve sektördeki her ...