Anasayfa / AKTÜEL / XAAR 2002 Baskı Kafası Kutudan Çıktığı Haliyle Olağanüstü Baskı Performansı Sunuyor

XAAR 2002 Baskı Kafası Kutudan Çıktığı Haliyle Olağanüstü Baskı Performansı Sunuyor

Scroll down for English version

Önde gelen inkjet baskı teknolojisi şirketi Xaar, küresel OEM’leriyle yakın işbirliğinin ardından son derece gelişmiş, kurulumu kolay bir baskı kafasını piyasaya sürdü.

Seramik, cam, ambalaj ve etiket uygulamaları da dahil olmak üzere bir dizi uygulamada olağanüstü 720 dpi baskı çözünürlüğü kalitesi ve performansı sunmak üzere tasarlanan yeni Xaar 2002, hızlı ve kolay entegrasyon sağlamak için özel olarak geliştirilmiş ve kutudan çıkar çıkmaz kullanıma hazır.

 

OEM ve müşteri geri bildirimlerini takiben geliştirilen “tak ve yazdır” özelliği, kurulum sürelerini önemli ölçüde azaltıyor ve zamandan ve paradan tasarruf etmeye yardımcı oluyor.

 

Ek olarak, yeni gelişmiş Tuned Actuator Manufacturing – TAM2 – ve Xaar AcuChp Teknolojisi sayesinde, Xaar 2002 ayrıca yazıcı kafasının genişliği boyunca gözle görülür şekilde iyileştirilmiş renk bütünlüğü sağlayarak, yazıcı kafası kurulumunu ve kurulum sürelerini daha da azaltıyor, böylece çalışma süresini en üst düzeye çıkarıyor.

 

Xaar 2002 ile baskı hızı büyük ölçüde artırılarak hatların daha hızlı çalışmasını sağlar. Baskı kafasının tam kapasitesini kullanarak, artık 36 kHz’e kadar çok daha yüksek ateşleme frekansları mümkün ve 720dpi’de dakikada 75 metreye kadar önemli ölçüde artırılmış baskı hızları sunar.

 

Xaar’ın baskı kafası iş birimi Genel Müdürü Graham Tweedale lansmana ilişkin şu bilgileri paylaşıyor; “Küresel OEM’lerimizle kapsamlı işbirliğimizin ardından, Xaar 2002’nin talep ettikleri operasyonel iyileştirmeleri sağladığından emin olmak için çok çalıştık. Basit kurulumu ve önemli ölçüde azaltılmış kurulum süreleriyle, Xaar 2002 baskı kafasının müşterilerimize sağladıkları baskı uygulamaları için talep ettikleri hız ve performansı sunduğuna inanıyoruz.”

 

Her Xaar 2002 baskı kafası OEM’ler tarafından özelleştirilerek markalarının baskı motorunda görünmesini sağlar. Dahası, Xaar 2002 servis edilebilirdir, toplam sahip olma maliyetini düşürür ve mükemmel bir yatırım getirisi sağlar.

Çeşitli uygulamalar ve mürekkep türlerinde kullanılmak üzere tasarlanan ve çeşitli baskı uygulamaları için müşteri seçimi ve esneklik sağlayan Xaar 2002, üç baskı kafası çeşidinde sunuluyor – Xaar 2002 Plus, Xaar 2002 Premium ve Xaar 2002 Advanced,

 

Xaar 2002 baskı kafası aynı zamanda Xaar’ın endüstri lideri TF Teknolojisi, Yüksek Laydown ve Ultra Yüksek Viskoziteli baskı özelliklerini de bünyesinde barındırıyor. Bunlar, kullanıcılara diğer baskı kafası tasarımlarına kıyasla önemli performans iyileştirmeleri sağlıyor. Xaar’ın benzersiz TF Teknolojisi, daha geniş bir mürekkep yelpazesinin veya diğer sıvıların çok yüksek akış hızlarında doğrudan nozülün arkasından geçmesine izin veriyor. Bu, nozülün kurumasını önleyerek baskı kafasının püskürtme ucunun açık kalma süresini uzatıyor ve böylece baskı kafasının, kullanılmadığı sürelerden sonra bile sorunsuz bir başlatma için sürekli olarak hazırlanmasını sağlıyor.

 

Müşterilerin talep ettiği performans özelliklerinin çoğunu bir araya getiren Xaar 2002, Xaar’ın yeni liderlik ekibi altında piyasaya sürülen ilk baskı kafası olarak lanse ediliyor ve şirketin yeni stratejisine odaklandığının bir göstergesi.

 

Graham, “Xaar 2002 serisi, olağanüstü baskı kalitesi, eşsiz güvenilirlik ve Xaar’ın ünlü olduğu benzersiz teknolojileri sunarken, aynı zamanda çok yönlü kurulum ve kullanım kolaylığı sunar” diyor: “Uygulamaları ne olursa olsun müşterilerimiz için zamandan tasarruf etmek ve baskı sonuçlarını en üst düzeye çıkarmak için sunduğumuz bir çözüm oldu.”

 

Xaar 2002, hali hazırda Xaar 2001+ kullanan yazıcılarla geriye dönük olarak tamamen uyumludur.

 

Scroll down for English version

XAAR 2002 Printhead Delivers Exceptional Print Performance Straight Out Of The Box

Xaar, the leading inkjet printing technology company, has launched a highly advanced, simple to install printhead, following close collaboration with its global OEMs.

Designed to deliver exceptional 720 dpi print resolution quality and performance across a range of applications including ceramics, glass, packaging and label applications, the new Xaar 2002 has been developed specifically to provide fast and easy integration and is ready to use straight out of the box.

Using drop in printhead alignment, mechanical tolerance improvements allow the printheads to be dropped into the printbar easier, making set-up times faster, and machine builds quicker.

 

Developed following OEM and customer feedback, the ‘plug and print’ capability significantly reduces set-up times and helps save time and money.

 

In addition, thanks to its new advanced Tuned Actuator Manufacturing – TAM2 – and Xaar AcuChp Technology, the Xaar 2002 also delivers visibly improved colour uniformity across the width of the printhead, further reducing printhead installation and set-up times, therefore maximising uptime.

Print speed is greatly enhanced with the Xaar 2002, enabling lines to be run faster. By using the full capability of the printhead, much higher firing frequencies of up to 36 kHz are now possible, delivering significantly increased printing speeds of up to 75 metres per minute at 720dpi.

 

Graham Tweedale, General Manager of Xaar’s printhead business unit said; “After extensive collaboration with our global OEMs we worked hard to ensure the Xaar 2002 delivers the operational improvements they have asked for.

“With its simple installation and significantly reduced set-up times, we believe the Xaar 2002 printhead offers the speed and performance our customers now demand for the print applications they provide.”

 

Each Xaar 2002 printhead can be customised by OEMs, ensuring visibility of their brand on the print engine. Furthermore, the Xaar 2002 is serviceable, lowering the total cost of ownership and providing an excellent return on investment.

Designed for use across a variety of applications and ink types the Xaar 2002 is available in three printhead variants – the Xaar 2002 Plus, Xaar 2002 Premium and Xaar 2002 Advanced, providing customer choice and flexibility for a range of print applications.

 

The Xaar 2002 printhead also incorporates Xaar’s industry leading TF Technology, High Laydown and Ultra High Viscosity printing capabilities. These provide users with significant performance improvements when compared to other printhead designs. Xaar’s unique TF Technology allows a broader range of ink or other fluids to flow directly past the back of the nozzle at very high flow rates. This prevents the nozzle from drying out, increasing the printhead’s nozzle open time, thereby ensuring the printhead is continuously primed for trouble free start-up, even after periods of non-use.

Incorporating many of the performance features requested by customers, the Xaar 2002 is the first printhead to launch under Xaar’s new leadership team and demonstrates the focus on its new strategy.

 

“The Xaar 2002 range offers all round ease of set up and use, while delivering the exceptional print quality, unsurpassed reliability and unique technologies Xaar is renowned for,” concluded Graham. “Saving time and maximising print results for our customers, whatever their application.”

The Xaar 2002 is fully backwards compatible with printers already using the Xaar 2001+.

 

 

 

 

#Xaar #yazıcı #teknoloji #mürekkep #baskı #inkjetbaskı #seramik #cam #ambalaj #etiket #technologies #printing #printhead  #print

İnceleyin

Gulf Print & Pack 2022 to Feature over 1000 Products and Solutions

MENA’s premier trade show for print service provides to unveil product launches and new players ...