Anasayfa / OLDEST POSTS / Xeikon PX3000 Inkjet Baskı Makinesi Hazır
Xeikon

Xeikon PX3000 Inkjet Baskı Makinesi Hazır

Xeikon28-31 Mart tarihleri arasında düzenlenen Xeikon Café Packaging Innovations 2017’nin ziyaretçileri Xeikon’un çığır açan yeni PX3000 UV inkjet dijital etiket baskı makinesini görme fırsatına sahip oldu. Temelinde Xeikon’un Panther UV inkjet teknolojisi bulunan bu yeni makine Xeikon 3000 serisini tamamlıyor. Xeikon Ürün Yönetim Müdürü Jeroen Van Bauwel: “Temelinde yeni geliştirilen Panther UV inkjet teknolojisi bulunan ve PantherCure UV ink ile çalışan Xeikon PX3000 etiket piyasasının ihtiyaçlarına göre ve nihai kullanıcılar düşünülerek tasarlandı.”

Xeikon yeni Xeikon PX3000 dijital etiket baskı makinesini, dijital etiket baskısındaki yeni teknolojilere olan talep artışına cevap olarak, yeni uygulamalara yön vermek ve onları en etkili şekilde üretmek için geliştirdi. Xeikon, dijital baskı alanındaki deneyimi ve uzmanlığı ile etiket üreticileri için danışman görevi görüyor, ihtiyaçlarını yakından analiz etmelerine olanak sağlıyor ve onlara en uygun çözümü sunuyor (UV inkjet veya dry toner).

Xeikon Ürün Yönetim Müdürü Jeroen Van Bauwel, şunları söyledi: “Temelinde yeni geliştirilen Panther UV inkjet teknolojisi bulunan ve PantherCure UV ink ile çalışan Xeikon PX3000 etiket piyasasının ihtiyaçlarına göre ve nihai kullanıcılar düşünülerek tasarlandı. Xeikon PX3000 dry toner baskı makinelerimizi tamamlıyor. Etiket baskıcıları seçimlerini hizmet verdikleri gıda, sağlık ve güzellik, endüstriyel, şarap ve alkollü içecek, farma ve içecek gibi nihai kullanım piyasalarına göre yapacak. Bu pazarların her birinin özel ihtiyaçları var, hepsine uygun tek bir şey yok.”

XeikonXeikon“Inkjet ve electrophotography farklı teknolojiler, her birinin avantajları ile dezavantajları var ve seçim nihai kullanıcıya bağlı. UV inkjeti, güç, dayanıklılık, ekstra parlak efektler ve çizilmeye direnç gibi müşteri ihtiyaçlarına değinen bir tamamlayıcı olarak görüyoruz ve dry tonerin, yüksek baskı kalitesi, gıda güvenliği ve doğal kâğıt gibi zorlu baskı altı malzemelere uygunluğun önemli olduğu diğer uygulamalarda sunduğu avantajlarını biliyoruz.”

Xeikon Pazarlama Başkan Yardımcısı Filip Weymans, ise şunları söyledi: “Xeikon, hem kuru toner hem de UV mürekkep püskürtmeli çözümleri ile dijital alandaki geniş, tamamlayıcı bir portföy sunar. Dünya çapında kendini işine adamış satış ve servis organizasyonunun desteğiyle tek bir kaynak olarak hizmet etmek ve konvertörlere ve markalara en iyi ve en verimli bir şekilde danışmanlık hizmeti vermek için hazırdır. ”

Xeikon X-800 iş akışı ile farklılaşma

Hız, sağlamlık ve maliyet etkinliği dijital çalışmalar için Xeikon PX3000’in en güçlü yönleri. Yeni makinede bobin genişliği 330 mm ve maksimum hız 50 m/dakika. Renk yapılandırması, CMYK + beyaz ve baskı kalitesi 600×600 dpi. Baskı altı malzemeleri, kağıt, PVC, PP, PET ve PE dahil kendinden yapışkanlı araçlar olabilir.

Hem UV inkjet hem de dry toner dijital baskı makineleri, Xeikon tarafından tasarlanan ve endüstride önde gelen bir üretkenlik seviyesi ile birlikte sürekli birinci sınıf baskı kalitesi sağlayan X-800 dijital front-end ile yönlendiriliyor. X-800 çeşitli dosya formatlarını kabul ediyor ve ölçülen motor hızlarında zorlu değişken verili baskı işlerini gerçekleştiriyor. Sezgisel ve temelinde açık standartlar bulunan cihaz, her türlü üretim ortamında esnek ve bütünüyle otomatikleştirilmiş iş akışlarının uygulanmasına olanak sağlıyor. Mevcut Xeikon müşterileri Xeikon 3000 serisi ve Xeikon CX3 baskı makineleri ile alışkın oldukları bilinen kullanıcı arayüzü ve iş akışında kalma imkânını takdir edecek. Yeni müşterilerse, çok sezgisel bir etiket üretim ortamı için tasarlanmış X-800 iş akışından keyif alacak. GUI, kısa süreli etiket tasarım ve işlerini yönetmede aşırı verimlilik ve kullanım kolaylığı sağlar.

Van Bauwel “Dijital baskı hızdan ve verimden daha fazlasını sunuyor, çok sayıda işi en etkili ve verimli şekilde üretiyor. Bu nedenle iş akışı çok önemli ama bunu yeteri kadar vurgulayamıyoruz. Bu nedenle X-800, Xeikon PX3000’nin önemli bir türevi. İlk günden itibaren, müşterilerin Xeikon’un dry tonerinden, şimdi de UV inkjet baskı makinelerinden maksimum kazanç sağlamasına imkan sağlayan ve dijital baskıya özgü kendi iş akış teknolojimizi geliştiriyoruz. Müşterilerimiz, X-800’ün job optimizer ve diğer pek çok özelliğini kullanarak kendilerini rekabette ayrı tutabildiklerini sıklıkla bize söylüyor.”

25-28 Eylül tarihleri arasında Brüksel’de düzenlenen Labelexpo Europe ziyaretçileri ayrıca Salon 52deki C29 numaralı stantta sergilenecek olan yeni Xeikon PX3000 UV inkjet Ekim 2017’den itibaren satışa sunulacak.

#Xeikon #XeikonPX3000 #XeikonCaféPackagingInnovations2017 #JeroenVanBauwel #PantherCureUVink #LabelexpoEurope

İnceleyin

“Bir sayfa basın, bir tane ağaç dikelim” Xerox, işletmelerin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşabilmeleri için PrintReleaf ile ortak oldu.

Teknoloji devi Xerox’un yönetilen baskı hizmetleri (MPS) müşterileri, markanın PrintReleaf ile yeni ortaklığı aracılığıyla küresel ...