Anasayfa / TİCARİ BASKI VE KİTAP / Xeikon, SIRIUS Teknolojisini Sunar

Xeikon, SIRIUS Teknolojisini Sunar

Teknoloji, Xeikon’un yeni SX30000 dijital baskı makinesinde kullanılıyor

Xeikon, grafik sanatları sektörüne yönelik devrimsel, yeni nesil kuru toner teknolojisini tanıtıyor. Daha yüksek hız, daha düşük alım maliyeti ve genel olarak daha yüksek kaliteyi getiren SX30000 baskı makinesinin lansmanı Nisan ayında yapıldı ve ticari olarak kullanıma sunuldu.

Xeikon geçen sene ‘Kuru Tonerin Gücü’ kampanyası ile kuru toner teknolojisinin matbaa piyasasına getirebileceği gücün farkında olduğunu göstermiş ve sınırlarını zorlamıştı. Bugün de yeni nesil Xeikon SX30000 baskı makinesinin lansmanı ile bir kez daha ne kadar haklı olduğunu kanıtlıyor: dakikada 30 metre hızında çok çeşitli baskı altı malzemelerde 508 mm baskı genişliğinde, (404ppm -A4) baskı yapabilen tamamen yeni, sağlam, tek geçişli dupleks makine yeni SIRIUS teknolojisiyle destekleniyor. Makinenin hızı, bir önceki platforma göre 40-350 gram aralığında %50’den fazla artmış durumda.

Kuru tonerde yeni bir standart

Xeikon, kuru toner teknolojisinde yeni standartlar belirlemek için 2017 yılından beri konuya ciddi kaynak aktarmaya başlamış ve bu kapsamda basım endüstrisi için yeni bir platform geliştirmişti. Dimitri van Gaever şöyle anlatıyor: “Su soğutmalı LED dizisi, 1200×3600 dpi teknolojisi, tek geçişli dupleks, full rotary konsepti ve 5/5 baskı istasyonu kurulumu aynen kaldı. Ama onların dışında neredeyse her şey yeniden tasarlandı. SIRIUS teknolojisini diğerlerinden ayıran şeylerden birisi ağır baskı altı malzemelerini yüksek hızlarda basabilme yeteneği.”

Dimitri Van Gaever, SIRIUS’un yeni bir standart belirlemesinde etken olan bazı temel bileşenleri şöyle anlatıyor. “4 ana eksende çalıştık: toner geliştirme, görüntüleme teknolojisi, sabitleme teknolojisi ve medya iyileştirmesi. Bunun sonucunda bir önceki nesile göre 400’den fazla tasarım değişimi  ve yenilik sağladık. Tüm bu temel bileşenler yeniden tasarlandı ve üstün piyasa performansı, eşsiz sürdürülebilirlik, en geniş uygulama aralığı ve sınıfının en iyisi TCO sunacak şekilde zenginleştirildi.  Xeikon’un yeni EkoFuse teknolojisi sayesinde SIRIUS Teknolojisini yeni bir verimlilik alanına taşımak mümkün oldu: yeni bir sabitleyici ve patentli bir yeni çapraz akışlı soğutma sistemi sayesinde piyasa lideri hızlarda üstün baskı kalitesi sağlamak mümkün oluyor.”

“Yeni geliştirilen SIRIUS tonerimiz için tonerin üretim parametrelerini değiştirdik ve tonerin dış kabuğunu daha yüksek makine hızına uyum sağlayacak şekilde adapte ederek yükleme devinimi özelliklerini daha da iyileştirdik. Yeni developer birimimiz yüksek kapsamlı uygulamalarda üstün görüntü kalitesini garantiliyor.”

Yüksek değerli uygulamalar için daha yüksek verimlilik

Xeikon, SX30000 ile ilk olarak yüksek değerli uygulamaları yani genelde yüksek kapsamlı renk içeriği olan ve yüksek kaliteli kâğıtlara üstün kalitede basılması gereken işleri hedefliyor. “Bu, kitap baskı segmentinde ya da yüksek kaliteli direkt postada olabilir ama teknoloji çok yönlü olduğu için perakende ve reklam materyallerinde, güvenlik baskısında ve diğer genel ticari baskılarda da olabilir. Ayrıca daha düşük işletim masrafları ile uygun bir alım fiyatını bir arada görmek isteyen ama yüksek verimliliğe de ihtiyaç duyan müşterilere yöneliyoruz. Kuru toner teknolojisinde her zaman lider olduk ve bu teknolojiyi sürekli geliştirme ve ilerletme fırsatları karşımıza çıkmaya devam ediyor,” diyor Dimitri Van Gaever ve ekliyor: “Gece gökyüzünde en parlak yıldız SIRIUS olduğundan ve yüzyıllar boyunca çeşitli kültürlerdeki insanlara yolunu bulmalarında yardımcı olduğundan teknolojimize SIRIUS adını verdik. Bu platformun mevcut ve gelecekteki müşterilerimiz için kârlı işler kurmalarında yol gösterici olacağına inanıyoruz.”

 

#Xeikon #SiriusTechnology #toner #Drytoner #dimitriVanGaever #TiçariBaskı #KitapBaskı #DijitalBaskı #Printondemand

İnceleyin

FARKLI İHTİYAÇLAR DOĞDU, CANON CEVAPLADI Canon’un Gözünden 2020

Melike Güher: “Kişiselleştirilmiş ürünler için farklı ihtiyaçlar doğdu ve bunun yansıması bazı baskı  uygulamalarında kendini ...