Anasayfa / AMBALAJ / Yeni Gıda Ambalajı Uyumlu Siyah Mürekkep

Yeni Gıda Ambalajı Uyumlu Siyah Mürekkep

Domino Dijital Baskı Çözümleri, K600i yüksek çözünürlüklü dijital inkjet baskı makinesi ile kullanılabilen yeni gıda ambalajı uyumlu UV siyah mürekkep V97BK’yi duyurdu.

Domino Dijital Baskı Çözümleri K-Serisi Ürün Müdürü Jim Orford, yeni ürünü “Doğrudan olmayan gıda paketleme uygulamaları için kullanılabilecek CMR olmayan (kansere, mutasyona uğramayan ve zehirleyici maddelere dönüşmeyen)  siyah mürekkep için müşteri talebine yanıt olarak geliştirilen UV97BK’yi pazara sunmaktan gururluyuz. Bu, Labelexpo 2019’daki N610i dijital etiket baskı makinemizle kullanım için gıda ambalajı uyumlu tam renkli mürekkep setinin başaralı bir parçasıdır” sözleri ile duyurdu.

UV97BK  mürekkep doğru koşullar altında migrasyon uyumlu. Nestlé’nin gıda ambalajlama mürekkepleri hakkındaki rehberliği doğrultusunda geliştirilen ve EuPIA hariç tutma politikası ve EuPIA İyi Üretim Uygulamaları (GMP) ile tamamen uyumlu olan tüm malzemeler, İsviçre Gıda Ambalajlama Mürekkepleri Yönetmeliğinde listelenmiş. Daha da önemlisi, CMR olmayan bir mürekkep ve bu nedenle, göç durumuna bağlı olarak, Avrupa Birliği plastik malzemelerine ve gıda düzenlemeleri ile temas halinde olması amaçlanan malzemelere uyabilir.

Orford açıklamasını şöyle tamamlıyor: “UV97BK güvenilirlik veya diğer mekanik özelliklerden ödün vermez, bu nedenle mükemmel tutunma özellikleri ve aşınma direnci sağlar. Domino, kendi mürekkeplerimizi tasarlama, geliştirme ve üretme kabiliyetine sahip birkaç dijital inkjet baskı makine üreticisinden biridir. UV97BK’nin piyasaya sürülmesi, müşterilere birden fazla sektördeki doğrudan olmayan gıda paketleme uygulamaları için güvenilir, sağlam ve uyumlu bir siyah mürekkep sağlama yeteneğimizi açıkça gösteriyor. ”

 

#domino #siyahmurekkep #gıdamürekkebi #inkjet #UV97BK #gmp #nonCMR #ink #blackink #DominoPrintingSolutions #K600i #label #dijitaletiket

İnceleyin

Squid Ink – Xaar İşbirliği Liderliği Getiriyor

Yüksek kalite, tutarlılık ve güvenilirlik kombinasyonu, Xaar baskı kafalarını 20 yıldan uzun bir süredir Squid ...