Anasayfa / OLDEST POSTS / 2 Yaşında 10 Ülkeye Ulaştı

2 Yaşında 10 Ülkeye Ulaştı

Samet Küçükçolak: “Grafisom ondan fazla ülkeye defalarca ürün sattı. Yani birçok makinede kullanıldı, tekrar tekrar siparişleri geliyor ve bu da bizi mutlu ediyor. Çünkü bu ürün işleniyor, tüketiliyor ve tekrar isteniyor.”

2011 yılının en yenilikçi üreticisi seçilen Som Kağıt, basık dünyasına sunduğu özel baskı altı malzemeler ile farklılık oluşturmaya devam ediyor. Şirketin plastik esaslı ofset ve UV baskı altı malzemelerinden sonra pazara sunduğu dijital baskı için kullanılan özel kağıt markası Grafisom ikinci yılında 10 farklı ülkeye ulaştı. SOM Kağıt Genel Müdürü Samet Küçükçolak, Grafisom’un beğenilerek kullanıldığını söylüyor ve ekliyor: “Bu kaliteyi devam ettirmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.”

Print on Demand: Grafisom’u diğer baskı altı malzemelerden ayıran özellik nedir?

Samet Küçükçolak: Ürün kalitesi, desen çeşitliliği ve baskının çok kaliteli şekilde ürün üzerinde tutunabilmesi.

Print on Demand: Farklı dijital baskı teknolojileri var ve her birinin farklı mürekkebi var. Grafisom basmak için tonerle çalışan makineler mi, yağ bazlı mürekkepler mi kullanılıyor?

Samet Küçükçolak: Bütün makinelere göre ürünlerimiz farklı şekilde üretiliyor. HP Latex için kullanılacak olan ürünümüz ayrı, eco-solvent, solvent makinelerde, Roland’da, Mimaki’de kullanılacak ürünümüz farklı üretiliyor. Keza Xerox’ta, HP Indigo’da, Canon’da, Ricoh’ta ve Kodak’ta kullanılan dijital lazer ürünlerimiz 35 x 50 tabaka halinde satılıyor ve kullanıcılar da bundan memnun. Kullanıcılar ürünlerimizden değişik objeler ortaya çıkartınca mutlu oluyor.

Print on Demand: Değişik objeler demişken, Grafisom’da neler yapılabiliyor?

Samet Küçükçolak: Hayallerin sonu yok. Grafisom’la kitap kapağı, kartvizit, sunum davetiyesi, sunum dosyası yapılabilir. Duvar kağıdı olarak işyerlerinde çok farklı konseptlerde kişiye özel baskılar da yapılabilir.  

Print on Demand: Özellikle Grafisom için bu noktada kaç çeşit ürün ve desenden bahsediyoruz?

Samet Küçükçolak: Otuzdan fazla desenimiz var. Ancak farklı bir talep olursa o da üretilebilir. Ama bugün için otuzdan fazla çeşidimiz var. Grafisom, baskılık özel kaplamalı kağıt ve karton diye ayırdığımız ürünlerden kağıtları yaklaşık 200 gr ağırlığında, kartonları da yaklaşık 300- 350 gr ağırlığında yapıyoruz. Ayrıca DECONIX marka duvar kağıdı ürünümüzü de 250 gr ağırlığında yapıyoruz. Onlar büyük format plotter baskı makinelerinde basılabiliyor. Dijital baskı makinelerinde ebat 35×50 olmalı ki Canon’da, Kodak’ta, Xerox’ta rahatlıkla baskı yapılabilsin.

Print on Demand: Özellikle dijitalle ilgili önümüzde yeni ürün, yeni fikir anlamında neler var?

Samet Küçükçolak: Bütün ürünlerimizi kişinin talebi doğrultusunda arkası yapışkanlı hale getirebiliyoruz. Bu ürün de kendinden yapışkanlı olduğu için daha farklı yerlerde de kullanılabiliyor.

Print on Demand: Grafisom kaç ülkeye ulaştı?

Samet Küçükçolak: Grafisom şu anda iki yaşında. Henüz üç fuar gördü. Emekleme safhasında. Ama Grafisom ondan fazla ülkeye defalarca ürün sattı. Yani birçok makinede kullanıldı, tekrar tekrar siparişleri geliyor ve bu da bizi mutlu ediyor. Çünkü bu ürün işleniyor, tüketiliyor ve tekrar isteniyor. Hangi ülkeler diye soracak olursanız; Brezilya, İspanya, Fransa, Rusya, Hindistan, Tayvan, Hong Kong ve birkaç ülke daha.

İnceleyin

KÜRESEL BASKI ENDÜSTRİSİ EKONOMİK VE ÇEVRESEL ZORLUKLARLA KARŞI KARŞIYA 7. drupa Küresel Eğilimler Raporu

7.drupa Küresel Eğilimler Raporu Nisan ayında yayınlandı. Korona virüsünün patlak vermesinden ve drupa’nın Nisan 2021’e ...