Anasayfa / OLDEST POSTS / BTC, Yeniliklerini FESPA Eurasia 2015’te Sundu

BTC, Yeniliklerini FESPA Eurasia 2015’te Sundu

btcYüksek oranlarda tasarruf ve verimlilik sağlayan çözümleriyle tekstil baskı pazarında güçlü konumda bulunan BTC Bilgi Teknolojileri, FESPA Eurasia 2015 fuarında hem yeni teknolojilerini tanıttı hem de katıldığı Textile 3.0 programı hakkında ziyaretçilerine bilgi verdi.

Zengin bir içerik ve konseptle FESPA Eurasia 2015’te yer alan BTC Bilgi Teknolojileri, fuar boyunca tekstil baskısı segmentinde ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. BTC standında dijital tekstil baskısı için DGI ve Roland DG modellerinin yanı sıra Sensient Elvajet Punch serisi yeni nesil Süblimasyon boyaları, Sensient Xennia Reaktif, Asit, Dispers boyaları, Champaper Transjet Süblimasyon Kağıtları, AVA CAD CAM Desen Tasarım ve Varyant Yazılımı, Ergosoft / TexPrint RIP Renk Yönetimi yazılımları yer aldı.BTC Bilgi Teknolojileri Satış Müdürü Ufuk Mercan, fuar boyunca Türkiye’nin birçok yerinden gelen ziyaretçilerle önemli görüşmeler gerçekleştirdiklerini  açıkladı. 2016 yılında yatırım planlayan sektör karar alıcılarının FESPA Eurasia’da kendileriyle buluştuğunu dile getiren Mercan, yapılan görüşmeler neticesinde önümüzdeki dönemden olumlu beklentilere sahip olduklarını  belirtti.FESPA Eurasia öncesinde, Eylül ayında Sign İstanbul 2015 ve Kasım ayında ITMA 2015 fuarlarına katıldıklarını hatırlatan Mercan şunları söyledi; “Son üç ayda yoğun bir fuar dönemi yaşadık. Ancak her fuarda yeniliklerle yer aldık. Özellikle ITMA 2015’de temsil ettiğimiz markaların küresel pazara sunduğu yenilikler büyük dikkat çekti. BTC Bilgi Teknolojileri’nin bir parçası olduğu, sürdürülebilir tekstil baskısında yeni bir dönemi başlatan Textile 3.0 programı ITMA 2015‘de lanse edildi. MS Printing Solution, Color TrustTM ve RProjectTM firmalarının işbirliği yaptığı Textile 3.0 su tüketimini %90 oranında düşürüyor. Islak baskıdan kuru baskı sürecine doğru ilerlemede Textile 3.0 programı önemli bir misyon üstleniyor.”

Tekstil Baskısında DGI Üstünlüğünü İspatladı
FESPA Eurasia fuarına 3 yıldır ara vermeden katıldıklarını dile getiren Ufuk Mercan, fuarda tekstil segmentinin ağırlık kazanmasından memnuniyet duyduklarını söyledi.Katma değeri yüksek baskı çözümlerini sunduklarını vurgulayan Mercan; “Standımızda DGI’ın; FABRIJET FD-1904 kumaşa direkt dijital baskı makinesi ve FABRIJET HS FT yüksek hızlı transfer baskı makinesi büyük ilgi gördü. Saatte 200 metrekareye kadar baskı hızlarına sahip makinalar farklı desenler ve çözünürlükler için 48 adet farklı baskı seçeneği sunuyor. Fuar boyunca makinalarımızda gerçekleştirdiğimiz numune baskılar tekstilcilerden tam not aldı” dedi.

2016’dan İyimser Beklentiler Yatırımları Olumlu Etkiliyor
2015 yılında genel siyasal ve ekonomik belirsizlikler nedeniyle pazarın beklenen canlılığı gösteremediğini söyleyen Ufuk Mercan, yatırımcıların bekle- gör stratejisi izlediğini aktardı. Yılın son çeyreğinde siyasal
ortamdaki netleşme ile yatırımcıların tekrar hareketlendiğini belirten Mercan, yatırımcıların bu kararlarını realize etmek için FESPA Eurasia 2015 fuarında kendileri ile buluştuğunu açıkladı. Mercan; “2016 yılına dair iyimser beklentiyi fuar boyunca hissettik. Tekstil Dijital baskı üreticileri özellikle verimliliği yüksek, katma değeri yüksek baskı gerçekleştirebilen teknolojileri talep ediyor. Biz de BTC olarak tasarımdan üretime, direkt tekstil baskı ve süblimasyon baskı sistemlerimizle Türk tekstil üreticilerine en doğru çözümleri sunuyoruz. Başarımızda bu nokta büyük öneme sahip” diye konuştu.

İnceleyin

KÜRESEL BASKI ENDÜSTRİSİ EKONOMİK VE ÇEVRESEL ZORLUKLARLA KARŞI KARŞIYA 7. drupa Küresel Eğilimler Raporu

7.drupa Küresel Eğilimler Raporu Nisan ayında yayınlandı. Korona virüsünün patlak vermesinden ve drupa’nın Nisan 2021’e ...