Anasayfa / TİCARİ BASKI VE KİTAP / Duplo DDC-810 Dusense Spot Uv Lak Makinası

Duplo DDC-810 Dusense Spot Uv Lak Makinası

DuSense DDC-810 “Sensory Coater”, kabartmaya benzeyen spot UV vernik yazdırmak için kullanılan kompakt bir mürekkep püskürtmeli yazıcıdır. Ofset baskı veya dijital baskı kullanılarak basılan ürünlere spot uv lak işlemi gerçekleştirir. B3 formatına (364x740mm) kadar boyutlarda kâğıt yüklenebilir ve spot uv lak kaplamayı önceden basılmış görüntülere kaydedebilir.

SEDAT ONAR, PASİFİK TRADİNG SATIŞ MÜDÜRÜ

DuSense, piyasadaki makinalar arasında en küçük alanda yüksek kaliteli baskı sonuçları elde eden bir makinadır. DuSense UV spot lak makinasında yapılan lak uygulamalarında ambalaj ürünleri, dosyalar, kutular,kartvizit, broşürler, kitap kapakları , kartpostal ve daha fazlası ürünlerde katma değerli sonuçlar ortaya koyar.

Rekabeti yenmek, en düşük fiyatı sunmak değil, benzersiz bir hizmet sunmakla ilgilidir. Kârlılığı artırmak, düşük maliyetlerle ilgili değildir, gelir kanallarını ve marjları artırmak için, katma değerli işlerin üretilmesi gerekir. Duplo Dusense size ve müşterilerinize katma değerli ürünler sunmak için üretilmiştir.

Duplo Dusense Spot UV Lak Makinası nasıl çalışır?

Aslında 600dpi kafaları olan tek renkli, tek geçişli bir inkjet yazıcıdır.

Aynı geçişte 20-80 mikron kalınlığında değişken yükseklikte etkiler üretebilir.

Bu teknoloji, aynı görüntüde kalın ve ince detayların birleşiminin yanı sıra 6pt yazı tipine kadar güzel ince çizgilerle pürüzsüz eğriler ve detaylandırma sağlar. Hedef kullanıcılar, yükseltilmiş efektlerin kullanımı yoluyla etkin bir şekilde katma değer katmak isteyenlerdir. Makine üzerinde çalışma yapmak için herhangi bir kalıba gerek yoktur, bu nedenle çok kısa süreli veya değişken görüntüleme mümkündür.

Resim dosyaları, DuSense efektinin renkli görüntü üzerinde ayrı bir katman olarak ayarlandığı ve daha sonra ayrı bir tek renkli dosya olarak çıkarıldığı PDF veya TIFF formatları olabilir. Resimde gri tonlamalı yükseklik eşleme ile kontrol edilen tekstüre ile dört kalınlık seçeneği vardır. Basılacak tabakayı bölümlere ayrırarak farklı kalınlıklarda UV lak işlemi yapma imkanı sunar. Hava emiş besleme ve çift besleme dedektörü Duplo’nun mevcut  patentli AMS teknolojisine dayanmaktadır. Besleyici kâğıt yükleme kapasitesi 150mm’dir. DuSense UV lak malzemesi , üç litrelik vakumlu sızdırmaz torbalarda, kolay yükleme ile tedarik edilir. HP Indigo (ElectroInk) üzerinde üretilen önceden basılmış ortamlar, ofset baskı veya korona ile işlenmiş OPP film ile lamine edilmiş herhangi bir şeyle uyumludur. Çok parlak sonucun parlaklık seviyesi 99 olduğu söylenmektedir, ancak Duplo testlerde 104’e kadar göründüğünü söylemektedir.

Metalik filmlerde ayna benzeri bir sonuç vermek için mat ‘yumuşak dokunuşlu ‘laminat üzerine net bir nokta parlaklığı koymak mümkündür. Duplo, bunun zaman içinde diğer süslemeler için başka Duyusal Kaplama sıvıları geliştirdiğini söylüyor. Kendi kendini temizleyen sistemler günlük manuel temizlik ihtiyacını ortadan kaldırırken, yazıcı beş güne kadar kapatılıp kullanılmadan bırakılabilir, bundan sonra dakikalar içinde çalışmaya hazır hale gelebilir. Bu sistem uzun tatillerde ve aktif çalışılmayan dönemde oldukça kullanışlıdır.  Çift kameralar ve Duplo IRM (Görüntü Kayıt İşareti), tüm sayfa uzunluğu boyunca 0,2 mm hassasiyetle hizalamaya yardımcı olur. Her sayfa için, XY görüntü kaydırmadan lamine edildikten sonra yaygın olan uzama, eğriltme ve bükülmeye kadar otomatik kurulum ve ayarlama vardır. Tüm bunlar gerçek zamanlı olarak gerçekleştirilir.

Yerleşik denetleyici ve ekran Windows tabanlıdır.

DuSense GUI, Acrobat ve görüntü düzenleme programları gibi Windows uyumlu diğer yazılımların operatör konsolunda çalışmasına izin verir. Yazılım, entegre iş hazırlama araçlarını kullanmak ve tahmin etmek için baskı öncesi bölümüne de kurulabilir.

Ne kadar hızlı / üretken? Duplo DuSense, 1.080sph’de (SRA3 / B3) çalışabilir. Duplo, örneğin, 250gsm ortam üzerinde katılımsız bir işlemle 600 sayfalık bir iş çalıştırabileceğini söylüyor. UV kaplama anında kürleştikçe, tabakalar hemen diğer son işlemlere hazırdır. Duplo, DC-646 ve DC-746 gibi kesici oluşturucu çoklu son işlemcilerin, bir giyotinin onlara zarar verebileceği kenardan akan 3D efektleri ezmeden keseceğini belirtiyor. Duplo DuSense Spot UV lak makinası diğerlerinden daha kompakttır.

 

ÖZELLİKLER

Maksimum Kâğıt Boyutu 364x740mm

Çözünürlük 600x600dpi

Görüntü yüksekliği 10-80 mikron

Yüzey ağırlık aralığı 157–450gsm (kâğıt)

Maksimum hız 1.080sph (SRA3 / B3)

Kapladığı alan 3,5×1,8m

 

 

 

 

 

#duplo #LakMakinası #yazıcı #mürekkep #DuSense #baskı

İnceleyin

Kyocera’nın Inkjet Üretim Yazıcısına Ödül

Kyocera Document Solutions, devrim niteliğindeki mürekkep püskürtmeli ilk üretim yazıcısı TASKalfa Pro 15000c ile Avrupa ...