Anasayfa / AKTÜEL / Endüstriyel Reklam Üreticileri için Geliştirildi

Endüstriyel Reklam Üreticileri için Geliştirildi

Mimaki endüstriyel reklam sektörüne UV baskının yüksek kalitesini ve verimliliğini getiriyor. Pazara sunulan yeni UJV100-160 UV rulodan ruloya baskı makinesi rekabetçi üretim maliyeti ile pazarda oyunun kurallarını değiştirecek.

Mimaki, endüstriyel reklam (tabela) segmentine dönük yenilikçi çözümlere imza atıyor. Yeni Mimaki UJV100-1600 UV rulodan ruloya baskı makinesi özellikle gelişmekte olan pazarlardaki endüstriyel reklam üreticileri için tasarlandı. UV teknolojisini yüksek hacimli reklam ve grafik baskı işine taşıyan yeni baskı makinesi, makine ve boya maliyetlerini ise oldukça rekabetçi seviyelere çekiyor.

UJV100-160 endüstriyel reklamcıların yoğun olarak kullandığı eko-solvent teknolojilerine gerçek bir alternatif olarak öne çıkıyor. UV baskının bilinen yüksek kalitesi, uygulama zenginliği ve verimliliği, uygun maliyetlerle bir araya geldi. UJV100-160 hem makine hem de boya fiyatıyla endüstriyel reklam pazarında oyunun kurallarını yeniden yazmaya hazırlanıyor.

Yeni bir donanımla tanışın: DAS

Yüksek hacimli işler için üretim maliyetleri ciddi bir öneme sahiptir. Daha çok niş ve özel çalışmalar için tercih edilen UV teknolojisi, UJV100-160 ile yüksek hacimlere ulaşabiliyor. Bunu sağlayan iki yenilikten ilki yeni geliştirilen iki baskı kafasıdır. Verimliliği ve hızı yükselten diğer yenilik ise DAS (Nokta Ayarlama Sistemi) donanımıdır.

DAS, maksimum imaj kalitesi için geleneksel nokta yerleşimini otomatik hale getiriyor. Otomatikleşen nokta konumu ve doğru besleme sayesinde operatör zaman kazanıyor. Ayrıca operatörden kaynaklanabilecek manuel hatalar da azaltılmış oluyor.

VOC içermeyen boyalar hızlı kuruyor, sağlığı ve çevreyi koruyor

Taslak modunda maksimum 23 m2/saat hızına çıkabilen UJV100-160’ın bir başka üstün yanı ise kullandığı boyalardır. Verimli üretim için UV ile kürlenebilen boyalar kullanıyor ve bu boyalar Uçucu Organik Kimyasallar (VOC) içermiyor, dolayısıylansan sağlığının ve çevrenin korunmasına katkı sağlıyor.

Çevreye duyarlı bu UV boyalar, baskı sonrasında hemen sertleşir ve basılı malzeme uygulama için hazırdır. Su bazlı veya solvent bazlı boyalar gibi saatlerce kurumasını bekleme gereksinimi yoktur.

Birçok farklı malzeme için tek boya tek makine

UJV100-160’ın boyası birçok malzemeye baskıda başarılı sonuç veriyor. Endüstriyel reklam sektörünün en çok kullandığı malzemeler arasında yer alan PVC, branda, kaplamasız kağıt, PET film ve hatta kumaşa bile kolay ve hızlı baskı gerçekleşiyor. Tek bir makine ve boya ile farklı malzemelerde çalışabilme kullanıcıların üretim maliyetlerini düşürerek, uygulama çeşitliliğindeki artış ile kârlılığı yukarıya taşıyor.

Mimaki Eurasia Bölge Satış Müdürü Hüseyin Şarerler endüstriyel reklam pazarında oyunu değiştirecek bir yenilik sunduklarını söyledi. Şarerler şunları dile getirdi; “İşini büyütmek ve karlılığını arttırmak isteyen endüstriyel reklam profesyonelleri aradıkları çok yönlü çözümü UJV100-160 ile elde ediyor. Makine ve boya maliyetlerini yükseltmeden, daha fazlasını ve daha farklısını üretebilirler. Standart tabela ve afiş baskılarının yanı sıra, POP uygulamaları, tekstil tabelalar, çıkartmalar, pencere dekorasyonu için tek bir baskı makinesi yetiyor.”

 

 

#Mimaki #endüstriyel  #reklam #tabela #VOC #DAS #baskı #grafik #teknoloji

İnceleyin

Lidya Grup, FESPA Eurasia 2021’de son teknoloji dijital baskı makinelerini sergiliyor

Dijital baskı sektörünün lideri Lidya Grup, 2 – 5 Aralık 2021 tarihleri arasında İstanbul Fuar ...