Anasayfa / OLDEST POSTS / Esko, Sign İstanbul’a En Çok Tercih Edilen Çözümü ile Katıldı

Esko, Sign İstanbul’a En Çok Tercih Edilen Çözümü ile Katıldı

Esko, Sign İstanbul fuarına Yatay Bilgisayar standında katıldı ve Konsgberg X serisinden makinenin kurulumunu gerçekleştirdi. Yeni ürün olmamasına rağmen Kongsberg X’e ilgi oldukça yüksekti.

Sign İstanbul fuarında Esko Türkiye Genel Müdürü Mustafa Salur ile bir araya gelerek kısa bir söyleşi gerçekleştirdik. Kongsberg X serisinin muadillerinden farklarını ve özelliklerini doğru bir şekilde ziyaretçilere ve yatırımcılara anlatabilmek adına Sign İstanbul fuarına katılım sağladıklarını söyleyen Mustafa Salur, Esko makinesini tercih eden firmaların tek bir makine ile geniş ürün yelpazesine hitap edilebildiğini gözler önüne sermek amacıyla da bu buluşmada yer aldıklarını belirtti.

Profesyonel ve çok kabiliyetli

İlk olarak Sign İstanbul fuarında sergiledikleri Kongsberg X serisinden makineyi anlatan Mustafa Salur şunları dile getirdi: “Her sene olduğu gibi bu sene de Yatay Bilgisayar’ın standında Esko olarak yerimizi aldık. Kabiliyetinin verdiği avantajla en çok tercih edilen 23 20’lik dijital kesim makinesi olan Kongsberg X serisinin üzerinde firedesi ve fondibertisi bulunuyor. Çok geniş yelpazede bıçak kesim aparatları bulunan ve soğuk düzenekli 60 bin artı dönüş hızına sahip.  Kongsberg X serisi, dijital kesim yelpazesinde cam ve metal dışındaki diğer ürünlerin uygulamasını tek bir makinede yapılabilmesine imkân veriyor. Kısaca, çok yönlü ve esnek modüler olan Kongsberg X serisinden makinemiz oldukça ilgi gördü.”

“Sürprizlerle dolu, başarılı bir yıl geçirdik”

Mustafa Salur: “Referandum sürecinin tamamlanmasıyla sektördeki taşlar bir bir yerine oturdu. İnsanlardaki algı pozitife dönüşmeye başladı ve yatırım odaklı kitlede artış göründü” şeklinde 2017 yılının değerlendirilmesini yaparken Esko açısından 2017 yılını kısaca şu şekilde anlattı: “Siyasi ve ekonomik olumsuzluklara rağmen ticareti sürdürebilir kılmak adına firmalar, mevcut durumu koruyarak çalışmalarına devam etti. Bu olumsuzluklardan sonra Esko olarak biz de 2017 yılına nötr bir düşünce ile yaklaştık. Ancak sürprizlerle dolu, başarılı bir yıl geçirdik. Dijital kesim, yazılım ve filexi CTP ürün gruplarımızda gelişmeler yaşayarak Copy center, dijital baskı merkezleri ve ambalaj alanındaki firmalar ile projeler gerçekleştirdik. Özellikle, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda yazılım otomasyonunda çok fazla proje hayata geçirdik. İhtiyaçlara göre kısa sürede yüksek ebatlarda iş talepleri, giderek artış gösteriyor. Bu da bizleri yeniliğe itiyor.”

25-28 Eylül 2017 tarihleri arasında Brüksel’de gerçekleşen LabelExpo ile ilgili de ufak bilgi veren Mustafa Salur: “Net bir şekilde Labelexpo’da tarih yazdık diyebilirim. Esko’nun birçok bölgesi için oldukça başarılı geçen fuar, Esko Türkiye için de keyif verici ve başarılı geçti” dedi.

“Fuarlar, değerlendirilmesi gereken büyük bir fırsat”

Teknoloji ve yeni çözümleri ziyaretçiler ile buluşturmak adına firmaların zaman, maliyet ve emek harcadıklarını ancak bunun karşılığını bulamadıklarını belirten Mustafa Salur: “Sektör oyucularının, her bilgi ve çözüme tek bir ortamda ulaşabilmeleri, değerlendirilmesi gereken büyük bir fırsat. Gerekçeleri bir kenara bırakarak bu fırsat değerlendirilmeli. Fuarlarda ziyaretçiler makine yatırımı yapılmasalar bile yeni fikir ve bilgilerle fuardan ayrılarak, hizmetlerine katma değer sağlayabilirler. Sektördeki buluşmalardan uzak kalınarak çağın gerekliliklerine ve müşteri beklentilerine cevap vermek neredeyse imkânsızdır” dedi.

#esko, #sign, # KonsgbergX, #CTP

İnceleyin

KÜRESEL BASKI ENDÜSTRİSİ EKONOMİK VE ÇEVRESEL ZORLUKLARLA KARŞI KARŞIYA 7. drupa Küresel Eğilimler Raporu

7.drupa Küresel Eğilimler Raporu Nisan ayında yayınlandı. Korona virüsünün patlak vermesinden ve drupa’nın Nisan 2021’e ...