Anasayfa / TİCARİ BASKI VE KİTAP / Ezber Bozan Yenilikler ile Yeni Kodak!

Ezber Bozan Yenilikler ile Yeni Kodak!

Kodak 15 Haziran’da gerçekleştirdiği basın toplantısı ile basım endüstrisine yeni bir çığır açtığını duyuran açıklamalara imza attı. Toplantının ana teması Yeni Kodak olunca birçok yeni duyuru alacağımızı tahmin etmek zor olmadı. Öyle de oldu. Kodak bu basın toplantısında dördü ofset ikisi dijital taraftan olmak üzere altı yeni çözümünü tanıttı. Tüm bu Kodak yenilikleri Yönetim Kurulu Başkanı Jim Continenza’nın makalesi “Kodak’s Digital Do-Over” ile birlikte Basımın Geleceği dosyasında Ağustos sayımızda olacak!

Kodak 15 Haziran’daki devrim niteliğinde yeni bir inkjet baskı makinesi ve eşsiz bir yatırım getirisi sağlamak için tasarlanmış gelişmiş ofset ve dijital çözümler portföyünü duyurdu. Kodak’ın oyun değiştiren teknolojisi, matbaacıların geleneksel iş akışlarını daha verimli hale getirerek büyüme fırsatları oluşturacak ve kârlılığı artıracak.

Kodak Yönetim Kurulu Başkanı Jim Continenza

Kodak Yönetim Kurulu Başkanı Jim Continenza, “Kodak baskı teknolojisini geliştirmek, dijital baskıyı iki kez büyütmek ve müşterilerimizin sektör geliştikçe üretkenlik ve büyümeyi artırmak için ihtiyaç duyduğu ürünleri sunmak için yılda yaklaşık 25 milyon dolar yatırım yapıyor” diyor:

“Devrim niteliğindeki yeni PROSPER ULTRA 520 Mürekkep Püskürtmeli Baskı Makinesi, baskıdaki yenilik mirasımızın ve çığır açan teknolojiler geliştirmeye odaklanmamızın ürünüdür. Matbaacılar, performanslarını artırabilmek için ofset kalıplarından iş akışı yazılımına ve dijital baskı makinelerine kadar tüm KODAK SOLUTIONS ürünlerine güvenebilir. ”

 

Kodak Yeniden Yazılıyor

Continenza, bizzat kaleme aldığı ve yine tamamını Ağustos sayısında bulacağınız makalesinde “Kodak hakkında yeni bir şeyler yazıyoruz, diyor:

“Bu sefer sadece baskı endüstrisinde bir oyuncu olarak burada değiliz. Kodak hakkındaki öyküyü yeniden yazmak, ismimizi saygınlığını vurgulamak ve ön plana çıkarmak ve baskı endüstrisini büyüyen bir dijital geleceğe yönlendirmek için buradayız.

Tüm bunlar için en önemli faktör deneyimdir. Baskı, Kodak’ın DNA’sındadır ve hala ileri teknolojiler geliştirme ve hizmet verme konusunda onlarca yıllık deneyime sahip binlerce kişiyi istihdam ediyoruz. Aynı zamanda birçok baskı şirketi ve kağıt şirketi işleten bir baskı endüstrisi emektarıyım. Baskı işini uçtan uca biliyorum. Teknolojinin geçişlerini ve dijitalin gücünü anlıyorum ve şu anda dijital baskıda fırsatı görebiliyorum.”

Üretim inkjete yöneliyor

KODAK’ın dijital yeniliklerinin tabanında ULTRASTREAM teknoloji yatıyor. Kısaca bilgi vermeden olmaz özetleyelim:

Kodak ULTRASTREAM Teknolojisi, ticari baskı, ambalaj ve daha bir çok baskı işinde inkjet teknolojisini baskı üretimine dahil etmeye zorlayan eksiksiz bir inkjet yazdırma sistemi olarak tanımlanıyor. Bu teknoloji daha küçük damla boyutu ve hassas baskı ile inkjet’in gelişimini ispatlayan daha yüksek çözünürlük, keskin çizgiler ve renk hassasiyeti vadediyor. Kodak’a göre ULTRASTREAM Teknolojisi basım endüstrisinde uygulama yelpazesini genişletecek yüksek çözünürlüklü inkjet baskı ile pazarı yeni bir yere taşıyacak. ULTRASTREAM Teknolojisini anlatan makaleyi en kısa zamanda PRINT ON DEMAND dergimizde okuyabilirsiniz.  printondemand.com.tr

 

 

#kodak #ofset #dijital #matbaa #baskımakinesi #teknoloji #dijitalbaskı #ultrastream #ticaribaskı #ambalaj #inkjet

İnceleyin

Kyocera’nın Inkjet Üretim Yazıcısına Ödül

Kyocera Document Solutions, devrim niteliğindeki mürekkep püskürtmeli ilk üretim yazıcısı TASKalfa Pro 15000c ile Avrupa ...