Anasayfa / OLDEST POSTS / FESPA Eurasia 2015: Yenilik Bitmeyen Bir Yolculuktur

FESPA Eurasia 2015: Yenilik Bitmeyen Bir Yolculuktur

IMG_1740Geniş format dijital baskı, serigrafi baskı, tekstil baskı ve endüstriyel reklam sektörlerinin lider fuarı FESPA Eurasia 2015 için geri sayım başladı. 10-13 Aralık tarihleri arasında CNR Expo İstanbul’da organize edilecek olan ‘sektörün fuarı’ katılımcıların önemli yeniliklerini paylaşacağı en net seçenek oldu. 2016 yılında endüstriye etki edecek birçok yeni ürün ilk kez FESPA Eurasia 2015’te sergilenecek.
 

2014 yılında gerçekleştirilen fuardan sonra katılımcı firmalar stand alanlarını genişleterek var olan çözümlerini ve en son yenilikleri ziyaretçilere daha kolay ulaştırmayı hedefliyor. Sektörün bütün segmentlerinden firmaların yer alacağı fuarda, Lidya Grup, 3M, STR Dijital, Nova Baskı ve Polin Yapı öne çıkan firmalar arasında bulunuyor.

Tüm baskı tedarik zincirinin buluşma noktası olacak olan FESPA Eurasia 2015, bir kez daha yeniliğin hiç bitmeyen bir yolculuk olduğunu gösterecek.

Geniş format dijital baskı çözümlerinin yanı sıra, tekstil baskı, endüstriyel baskı, ticari uygulamalar, finishing çözümlerindeki yenilikler büyük ilgi görecek. Bu yenilikler üreticilere maliyet avantajı sunarken, sürdürülebilirlik ve yüksek karlılık konularında katkı sağlayacak.

Katılımcı firmalar FESPA Eurasia 2015’e olan olumlu bakışın altını çiziyorlar:

Lidya Grup standında firmanın endüstriyel UV flatbed, UV roll to roll, indoor ve outdoor baskı çözümleri tanıtılacak.  Firmanın katılımı hakkında bilgi veren Lidya Grup Genel Müdür Danışmanı Rıza Başoğlu; “FESPA Eurasia 2015’te bünyemize yeni katılan EFI (Vutek) ve Epson markaları ile katılacağız. Ziyaretçilere en son yenilikleri sunacağız. 5 metre eninde UV teknolojisi ile baskı yapabilen endüstriyel geniş format printer EFI Matan 8Q 5m, saatte 353m baskı kapasitesine sahip. Bu yazıcı parlak veya mat baskı modları ve ön arka baskı kabiliyeti ile minimum maliyet ile verimli çalışma imkanı sunuyor. Diğer bir modelimiz ise 160cm ebadındaki UV led teknolojisi ile baskı yapan geniş format printer EFI H1625. Saatte 42,3m baskı hızı bulunan yazıcı ile sert malzemeye de baskı yapabiliyor. Standımızda ayrıca Epson B7000-B6000 çözümlerimiz sunulacak.  Epson SureColor B-Serisi, yüksek kaliteli iç mekan reklam, grafik baskılarında hızlı çözüm ve en düşük maliyet avantajını bir arada sunarken, Micro Piezo TFP baskı kafası teknolojisi ile tek pas mod’da 720dpi çözünürlük üretmek üzere tasarlandı.”

110 yılı aşkın bir süredir birçok endüstri için yeni fikirler ve ürünler geliştiren 3M standında; mimari dekorasyon filmleri, dijital baskı folyoları, tabela folyoları, renkli folyoları, araç kişiselleştirme folyoları ve reflektif çözümlerini sergileyecek.

3M Reklam Ürünleri Bölümü’nün yüksek kalitede ve dayanıklılıkta grafikler ürettiğini belirten Pazarlama Uzmanı Merve Şener, FESPA Eurasia 2015’te öne çıkacak iki ürünü şöyle anlattı; “Farklı ahşap, metal ve doğal taş görünümüyle 500’den fazla desen seçeneği bulunan DI-NOC™ Dekoratif Kaplamaları doğal malzeme etkisi yaratan zengin bir ürün yelpazesi sunuyor. Suya, kire ve yıpranmaya karşı direnç gösteren DI-NOC™ Dekoratif Kaplamaları kolayca uygulanabiliyor, onarım için mevcut yüzeylerde kullanılarak işgücü maliyetini azaltıyor ve zaman kazandırıyor.  3M™ Fasara™ Cam Filmleri ise buzlu, kesilmiş, kumlu, dokulu ve diğer farklı, kendinden desenli dekoratif cam desenlerine sahip. Bu ürünler bir yandan ışığı yayarken diğer yandan içerisinin görünmemesini sağlayarak kapalı alanlarda ferah bir atmosfer yaratıyor.”

STR Dijital, endüstriyel baskı çözümleri, süblimasyon sistemleri, UV ve eko solvent baskı makinaları ve sarf malzemelerine dönük bir konseptle müşterilerinin karşısına çıkacak. Odak noktalarının direkt tişört baskı sistemlerinin olacağını söyleyen STR Dijital Firma Ortağı Alper Yıldız, fuarda sergilenecek ürün gruplarını şöyle sıraladı; “Standımızda; Mutoh endüstriyel baskı makineleri, Human Digital tekstil ve eco solvent baskı makineleri, Apache 3D Solid UV baskı makinesi, Polyprint direkt tekstil baskı makinesi, OKI beyaz tonerli yazıcı, Forever transfer kağıtları, masaüstü süblimasyon sistemleri ve ürünleri ile Ricoh masaüstü jelli süblimasyon yazıcıları yer alacak.”. Yıldız; “FESPA Eurasia 2015, STR Dijital için büyük önem taşıyor. Yeni müşterilere ve yeni pazarlara ulaşmak adına FESPA Eurasia, Türkiye için olmazsa olmaz fuarlar arasında yer alıyor. Bundan dolayı, pazar payımızı ve hakimiyetimizi büyütmek için fuarda yerimizi alıyoruz” dedi.

Nova Baskı Sistemleri ziyaretçilerini geniş bir ürün gamıyla buluşturacak. Standında Agfa Anafurna 2500’ü ziyaretçilerine sunacak olan firma, bütün reklamcılık endüstrisine (outdoor- indoor – endüstriyel vb) dönük çözümlerini anlatacak. Firma Genel Müdürü Sabri Dizmen şunları söyledi; “Agfa, Elitron cihazlarının ve DP Lenticular malzemelerinin temsilciliğini yürütüyoruz. Agfa Anapurna 2500 modeli ile hem tabaka hem de rulo baskı yapılabiliyor. 1,6m – 3,2m genişliğe kadar baskı yapabilen Anapurna serisi modellerinin saatte 110 m2 hıza çıkan baskı modları var. Titan serisinde ise yine 3,2 m ye kadar  baskı yapabilen ve hızı 275 m2  ye çıkabilen cam, tahta, pleksiglass vs gibi birçok medyaya baskı yapabilen bu cihazlar, orta ve büyük  ölçekli dijital baskı merkezleri ve endüstriyel üretim yapan firmalar için idealdir.” Pazardaki varlıklarını daha güçlü bir şekilde devam ettirmek için FESPA Euarsia 2015’e katıldıklarını dile getiren Dizmen, gelecek yıl tanıtılacak birçok yeniliğin ilk kez bu fuarda ziyaretçilere anlatılacağını sözlerine ekledi.

genel-fespa-2013-(5)

FESPA Eurasia 2015 fuarında firmanın yeni logosunu ve temsil ettikleri markaları tanıtmayı amaçladıklarını söyleyen Polin Yapı Genel Müdürü Raşit İnmez, piyasada çok eski bir firma olduklarını vurguladı. Yurtdışından ithal ettikleri markaların Polin Yapı ile özdeşleşmesini istediklerini belirten İnmez, fuarda levha ve folyo olmak üzere 2 ana başlık altında 9 ürün grubuna yer vereceklerini açıkladı; “Brett Martin, Foamalite, Sign-Ex, Sumipex, Ongropack ve 3A Composites levha çözümlerimizin yanı sıra Sign-Ex folyo çeşitlerimizi ziyaretçilere sunacağız.”

Türk reklam sektörü için geniş bir stokla çalıştıklarını dile getiren Raşit İnmez; “Yurtiçi pazarında tabelacılar, dijital baskıcılar, makine üretimi yapan firmalar, stand üreticileri, AVM’ler, mağaza vitrin tasarımcıları/ üreticileri, bina yüzey kaplamacıları ve araç kaplamacılar gibi geniş bir alana sesleniyoruz. Polin Yapı olarak kaliteli ürünleri doğru fiyatla doğru müşteriye sunmayı hedefliyoruz. Bu nedenle logomuzda ‘Standartları yükseltmek yapımızda var’ sloganını tercih ettik. FESPA Eurasia 2015 fuarında hem yeni müşteriler bulmayı hem de mevcut müşterilere şu anda piyasada az tanınan ürünlerimizi tanıtmakla beraber bu ürünlerin hangi sektörlerde kullanılabileceği gibi bilgileri paylaşmayı hedefliyoruz.”

İnceleyin

KÜRESEL BASKI ENDÜSTRİSİ EKONOMİK VE ÇEVRESEL ZORLUKLARLA KARŞI KARŞIYA 7. drupa Küresel Eğilimler Raporu

7.drupa Küresel Eğilimler Raporu Nisan ayında yayınlandı. Korona virüsünün patlak vermesinden ve drupa’nın Nisan 2021’e ...