Anasayfa / AMBALAJ / HP PageWide C500 Oluklu Pazarında Büyüyor

HP PageWide C500 Oluklu Pazarında Büyüyor

Scroll down for English Edition

İspanya’nın önemli oluklu ambalaj ve display üreticisi Cartonajes Santorroman, İber yarımadasının ilk su bazlı mürekkep kullanan, endüstriyel ölçekli dijital oluklu HP PageWide C500 Baskı Makinesini satın aldığını duyurdu.

Gıda güvenliği, şarap, içecek ve tarım kasaları için ambalaj pazarında önemli bir oyuncu olan Santorroman’ın paketleme stratejisinin temel değerlerinden biri. Satın alma, hızlı geri dönüşlü ambalaj kampanyaları sunarken, gıda için güvenli ve markalar için hassas ürünler için güvenli olabilecek bir ambalaj çözümü sağlamayı hedefliyor. Santorroman ayrıca display ve Satış Noktası (POS) çözümleri sunuyor.

 

Santorromán’ın sahibi Leopoldo Santorromán, “Ambalaj yeniliklerinde bir lider olarak, şimdi müşterilerimize ofset kalitesinde, dijital baskı avantajlarını ve katma değerini sunmak için yatırım yapıyoruz. Özellikle HP C500 su bazlı mürekkepler, markalarımız için son tüketiciler için gıda güvenliğine sahip ambalajlar üretmemize imkân sağlayacak. Bu büyük avantajın yanı sıra, bu yeni baskı makinesi, her boyuttaki kampanyayı desteklemek için teslim süresini kısaltmamıza ve minimum sipariş miktarlarını üretebilmemize ve böylece müşterilerimizin oluklu tedarik zincirini optimize etmemize yardımcı olacak.”

 

HP PageWide C500’ün kurulumuna 2021 yılının başında La Rioja, Calahora’daki üretim merkezinde başlaması planlanıyor. Şirketin dijital deneyimi HP Scitex Corjet kullanımından geliyor ve yeni makinenin kurulacağı tesis İber pazarına oluklu ambalaj tedarik ediyor.

110 yıl önce kurulan aile şirketi, sürdürülebilir bir tedarik zinciri sağlamaya ve su, malzeme ve kaynakların insan sağlığının yanı sıra çevrenin de korunmasına odaklanmış.

 

HP PWI Corrugated EMEA pazar müdürü Mark Rowland, “Santorromán gibi önde gelen bir yenilikçi sayesinde, İberya’daki oluklu mukavva ambalaj pazarında su bazlı, ofset kalitesinde dijital baskının gücü artık bir gerçek,” dedi.

 

Çığır açan HP PageWide C500 teknolojisi

Bu çığır açan teknolojiye dair temel noktalar HP tarafından kısaca şöyle sıralanıyor:

PageWide C500, zorlu üretim ortamlarında yüksek baskı kalitesi için tasarlanmış HP’nin patentli Termal Mürekkep Püskürtmeli teknolojisini kullanıyor ve bir milyon nozül kullanarak 1200 npi çözünürlükte 75 doğrusal metre / dakika hızla baskı yapıyor. C500’ün benzersiz Oluklu Kavrama teknolojisi, sorunsuz üretim için endüstriyel kartonların hassas şekilde işlenmesini sağlarken, Sanal Kayış teknolojisi kartonların doğru biçimde hareketini sağlar.

 

HP PageWide C500 Baskı Makinesi, keskin metinler ve barkodlar, yumuşak ton geçişleri ve canlı renklerini de taahhüt ediyor.

 

HP’nin su bazlı mürekkepleri kokusuz ve UV-reaktif kimyaları içermiyor, gıda ve kişisel bakım gibi hassas kullanımlar için birincil ve ikincil ambalajlar dahil olmak üzere çok çeşitli ambalaj uygulamalarına imkân veren su bazlı mürekkepler ek bariyer gerektirmiyor. HP’nin su bazlı mürekkepleri Nestlé kılavuzu, İsviçre Yönetmeliği, EuPIA ve USDA FDA 21 CFR gibi sıkı gıda güvenliği gereksinimlerini karşılıyor.

 

Scroll down for English Edition

Cartonajes Santorroman, a leading corrugated packaging and display provider in Spain, today announced it has purchased an HP PageWide C500 Press, bringing the first water-based ink, industrial-scale digital corrugated solution to the Iberian peninsula.

 

A major player in the packaging market for wine, beverages and agricultural trays, food safety is a key value of Santorroman’s packaging strategy. The acquisition is aimed to provide a solution for packaging that can be safe for food and sensitive products for brands, while delivering packaging campaigns with quick turnaround. Santorroman also delivers advanced display and Point of Sale solutions.

 

“As a leader in packaging innovation, we are investing now to deliver our clients the benefits and added value of offset-quality, digital post-print. In particular, the HP C500 water-based inks will allow us to produce packaging for our brands that is food-safe for their end consumers” said Leopoldo Santorromán, owner, Santorromán. “On top of this huge advantage, this new production press will allow us to reduce lead time and minimum order quantities to support any size campaign, thereby helping to optimize our clients’ corrugated supply chain.”

 

Santorromán is scheduled to start installation of the HP PageWide C500 at the beginning of 2021 at its manufacturing headquarters in Calahora, La Rioja, where it supplies corrugated packaging to the entire Iberian market. Operating an HP Scitex Corjet since 2001, the addition of the industrial-scale HP PageWide C500 builds on the company’s digital experience.

 

Established 110 years ago, the family-owned company is focused on ensuring a sustainable supply chain, and taking care to ensure water, materials and resources protect human health as well as the environment.

 

“The power of water-based, offset  quality digital printing in the corrugated packaging market in Iberia is now a reality, thanks to a leading innovator like Santorromán,” said Mark Rowland, EMEA go-to-market manager, HP PWI Corrugated.

 

Breakthrough HP PageWide C500 technology

The PageWide C500 employs HP’s patented Thermal Inkjet technology, designed for high print quality in demanding production environments, printing at 75 linear m/min in 1200 npi resolution using one million nozzles. The C500’s unique Corrugated Grip technology delivers precise handling of industry grade boards for smooth production, while Virtual Belt technology delivers accurate media motion.

 

The HP PageWide C500 Press delivers sharp text and barcodes, smooth tone transitions and vivid colors.

 

HP’s water-based inks are odorless and free of UV-reactive chemistries, enabling a wide range of packaging applications, including primary and secondary packaging for sensitive uses such as food and personal care while requiring no additional barriers. HP’s water-based inks can meet stringent food safety requirements like Nestlé guidance, Swiss Ordinance, EuPIA, and USDA FDA 21 CFR.

 

Learn more about the HP PageWide C500 Press at hp.com/go/C500.

 

 

#HP #PageWide  #baskı #baskimakinesi #teknoloji #endüstriyel #print #barkod #mürekkep #ambalaj #industry #technology #design #packaging

İnceleyin

Hızlı Ambalaj Prototipleme ve Stratasys

Ambalaj prototipleri o kadar gerçekçi ki gerçek olmadığına inanamayacaksınız. Stratasys Ltd., Stratasys PolyJet™ baskı teknolojisi ...