Anasayfa / AKTÜEL / İlk 500 Bilişim Şirketi 2019
Lidya Grup Yönetim Kurlu Başkanı Bekir Öz

İlk 500 Bilişim Şirketi 2019

Lidya Grup, 2019’da ilk 500 bilişim şirketi arasında temsil ettiği kategorilerde bu yıl da ilk sıralara yerleşti.

Bu yıl 21.’cisi yapılan “İlk 500 Bilişim Şirketi Türkiye 2019- Bilişim 500 Araştırması”nın sonuçları, geçtiğimiz günlerde online düzenlenen bir ödül töreni ile açıklandı.

Bilişim 500’de farklı kategorilerde listeye giren Lidya Grup, aralarında Vodafone, HP Türkiye, Lenovo Türkiye, Hewlett Packard Enterprise, SAP Türkiye’nin yer aldığı “Uluslararası Merkezli Üretici/Üreticinin Temsilcisi” kategorisinde, 31.sırada Lidya Bilişim ve 49 sırada Lidya Dağıtım şirketlerinin toplamı ile aslında grup olarak 23. sıraya yükselebiliyor. Araştırmada bir başka kategori olan “Uluslararası Merkezli Üretici/Üreticinin Temsilcisi – Donanım – Baskı Sistemleri” kategorisine, Lidya Dağıtım 4.’cü sırada, Lidya Bilişim 6.’cı sırada girdi. Birçok farklı kategorinin bulunduğu çalışmada, bir diğer kategori olan “Uluslararası Merkezli Üretici/Üreticinin Temsilcisi – Hizmet – Kurulum/Bakım/Destek Hizmeti” kategorisinde de, Lidya Bilişim 6.’cı sıraya yerleşti.

Konuyla ilgili basın bildirisinde Lidya Grup Yönetim Kurlu Başkanı Bekir Öz’ün şu açıklamalarına yer verildi: Lidya Grup sektörünün lideridir ve sektöründe lider olan firmamızın “İlk 500 Bilişim Şirketi Türkiye 2019- Bilişim 500 araştırması” sonuçlarında farklı kategorilerde üst sıralarda yer almasının, çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve müşterilerimiz ile haklı gururunu yaşıyoruz.

Bilişim ve iletişim sektörü, 2018 yılına göre, 2019 yılında TL bazında yaklaşık %14’lük bir büyüme göstererek, 152,7 milyar TL’ye yakın bir hacme ulaştı. Burada, sektör büyüklüğünü oluşturan iki temel unsurdan olan, bilgi teknolojileri TL bazında %22’ büyümeyle 56,1 milyar TL’yi bulurken, İletişim Teknolojileri ise %11’lik büyüme ile 96,6 milyar TL’ye ulaştı. Nitekim, bilgi teknolojileri alt başlığını değerlendirdiğimizde, bu başlığın altında “donanım, yazılım ve hizmetler” konu başlıkları yer alıyor. İletişim teknolojileri alt başlığında ise, “donanım ve elektronik haberleşme” başlıkları bulunuyor. Bilindiği üzere, son yıllarda teknolojide hızlı bir dijital dönüşüm yaşanıyor ve pandemiyle birlikte teknolojiye yatırım yapmanın ne kadar önemli olduğu birkez daha gözler önüne serildi. Dijital baskı makineleri sektörümüzde de, dijitalleşme ve kişiselleşmeyle birlikte, yatırımlar hız kazanmaya devam ediyor. Çünkü biliyoruz ki, teknolojiye yapılan her 1 birimlik yatırım, 25 birim ve daha üzerinde bir katma değere dönüşmeyi sürdürüyor. Sektörel raporlara göre, önümüzdeki 5 yıl içerisinde, dijital dönüşüm, yapay zeka, siber güvenlik, bulut teknolojisi, sanal gerçeklik, blockchaing gibi teknolojik alanlara yatırımların yapılması artarak sürecektir ve sektörümüzde bu teknolojiler arasından ilgili olanları bünyesine katmaya devam edecektir.”

 

 

#lidyagrup #teknoloji #yatirim #bilişim #iletişim #baski #baskisistemleri #dijitalbaski

İnceleyin

Lidya Grup, FESPA Eurasia 2021’de son teknoloji dijital baskı makinelerini sergiliyor

Dijital baskı sektörünün lideri Lidya Grup, 2 – 5 Aralık 2021 tarihleri arasında İstanbul Fuar ...