Anasayfa / AKTÜEL / INPRINT MUNICH FUARI İKİ FUAR İLE EŞ ZAMAN VE MEKÂNDA HIZLA BÜYÜYEN AMBALAJ ENDÜSTRİSİNİ HEDEFLEYECEK BAŞARILI BİR EŞLEŞME

INPRINT MUNICH FUARI İKİ FUAR İLE EŞ ZAMAN VE MEKÂNDA HIZLA BÜYÜYEN AMBALAJ ENDÜSTRİSİNİ HEDEFLEYECEK BAŞARILI BİR EŞLEŞME

Uluslararası Endüstriyel Üretim Baskı Teknolojisi Fuarı InPrint Munich 2021, ICE Europe ve CCE International ile birlikte gerçekleştirilecek. Organizatörün yaptığı açıklamada ambalaj sektörünün bu -artan fırsatlar ve sinerjiler ile güçlü, çok yönlü bir platform oluşturma hareketini- memnuniyetle karşıladığı belirtildi. Böylelikle üç fuarın tarihi  ​​9 – 11 Mart 2021; mekân ise Münih Fuar alanı olarak teyid edildi. (interpack’ten hemen altı gün sonra) InPrint Milan ise 22 – 24 Ekim tarihlerinde Milano Fuar Merkezi Fiero Milano’da Viscom Italia ile birlikte yapılacak. Bu fuar için herhangi bir erteleme bildirilmedi. (Avrasya Ambalaj Fuarı ile aynı tarihlerde)

Baskı teknolojisi sektörü, yeni hız, verimlilik, etkileşim ve otomasyon seviyelerine izin veren perakende değişiklikleri ve teknik gelişmeler sayesinde sürekli olarak kendini geliştiriyor. Baskı teknolojisi şirketleri bir sonraki ürün lansmanlarına ve sektör işbirliklerine hazırlanırken, InPrint Münih 2021 etkinlik sezonunun pazara yeni teknolojiler ve ürün geliştirmeleri getiren önemli bir organizasyon olarak ön plana çıkıyor ve biz de açıkçası bu fuarın bu yönünü seviyoruz. Ancak bu ‘Başarılı Eşleşme’ tanımı fuarın bu yönünü biraz negatif etkileyecek gibi görünüyor. Çünkü InPrint iki karton ve oluklu ambalaj fuarı ile eş zamanlı gerçekleşecek ve galiba fonksiyonel ve tekstil baskı taraflarını ihmal edecek gibi görünüyor. Yine de ambalaj fuarın her zaman en önemli alanını kaplıyordu, bunu da göz önünde bulundurmak lazım… Peki ya CCE fuarının dijital baskı çözümü sunan katılımcıları ne olacak?

ICE Europe ve CCE International ile güçlü işbirliği

InPrint Munich 2021, ilk kez ICE Europe ve CCE International ile birlikte gerçekleştirilecek. Fuar anketlerine göre, ICE ve CCE ziyaretçilerinin çoğunluğu ambalaj, ilaç ve elektronik dahil olmak üzere InPrint katılımcıları için önemli büyüme pazarları olan sanayi sektörlerinden, aynı zamanda CCE’deki yiyecek ve içecek, nakliye ve lojistik, mobilya ve kozmetikler ve plastik sektörleri ile kâğıt ve mühendislik alanlarından geliyor.

InPrint etkinliğinin Kurucu Ortağı Frazer Chesterman (FM Future), “Konvörting ve baskı teknolojileri etrafında gelişen üç özel fuarın birlikte konumlandırılması, hem katılımcılar hem de ziyaretçiler için artan fırsatlar ve sinerjiler ile gerçekten güçlü ve çok yönlü bir etkinlik oluşturacak” diyor: “ICE veya CCE ziyaretçilerinin ana odağı özel dönüştürme teknolojisi üzerindeyken, bitmiş folyo, film, kağıt veya karton ürünlerini etiketlemek veya üzerlerine baskı yapmak için entegre baskı çözümleri de arıyorlar. Anketler, ICE ve CCE ziyaretçilerinin üçte birinin üretim süreçlerine entegre edilebilecek baskı teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinmek istediklerini doğruladı. Böylelikle bu iki fuarın ziyaretçileri hemen yan salondaki InPrint Munich ile üretim hattında bir sonraki adıma geçebilirler. ”

Uluslararası Kâğıt, Film ve Folyo Konverting Fuarı ICE Europe, kâğıt, film, folyo ve dokunmamış kumaşlar gibi esnek, bobin tabanlı malzemelerin, kurutma ve sertleştirme çözümlerine ve ayrıca dokunmatik paneller, ekranlar ve gıda ambalajları için kullanılan özel filmlere odaklanıyor. Uluslararası Oluklu ve Karton Endüstrisi Fuarı CCE International ise oluklu mukavva ve karton üretimi ve bunlar ile üretilen ambalajlar için yenilikçi teknolojiler sunuyor.

 

 

 

#inprint #munich #fuar #ICE #Europe #International #CCE #baskıteknolojisi #endüstriyel #ambalaj

İnceleyin

Lidya Grup’tan Dev Değişim Kampanyası

Dijital baskı sektörünün yenilikçi tedarikçisi Lidya Grup, pazarı desteklemeye devam ediyor. Sektöründe finansman desteği uygulayan ...