Anasayfa / OLDEST POSTS / Kaplamin Ambalaj Esko Kongsberg C64’ü Tercih Etti

Kaplamin Ambalaj Esko Kongsberg C64’ü Tercih Etti

Kaplamin Ambalaj ürün yelpazesine dijital baskıyı da ilave ederek bünyesine Esko Kongsberg C64’ü kattı. Kaplamin Ambalaj Genel Müdürü İsa Doğanlı, firma hakkında şu bilgileri bizimle paylaştı.

İsa Doğanlı“Kaplamin Ambalaj 1976 yılından bugüne 25,000 m2 si kapalı, 46,000 m2’lik toplam alan üzerinde flekso baskı tekniği ile mikrodan triplexe kadar çeşitli kalınlık ve kalitelerde oluklu mukavva ambalaj üretimi yapmaktadır.

Çukurova Kâğıt ve Ambalaj Grubu çatısı altında faaliyetlerini sürdüren şirketimiz, dünyada ve Türkiye’de sürekli değişen pazar ihtiyaçlarını analiz ederek bu değişimlere ayak uydurmakta ve yatırımlarına bu doğrultuda yön vermektedir. 40 yıldır ambalaj sektöründe ürettiği ambalajlarla farklı sektörlerin ambalaj ihtiyaçlarını karşılayan Kaplamin Ambalaj, her yıl yaptığı yeni yatırımlarla sektördeki gelişmelere öncülük yapmaktadır. 2017 yılında yaptığı yeni yatırımlarla ürün yelpazesine dijital baskıyı da ilave eden şirketimiz dijital baskılı oluklu mukavva ambalaj ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir. Bu yatırımla birlikte Kaplamin’ in ürün yelpazesi her cins ürünün ambalajına çözüm üretecek şekilde çeşitlenmiştir. İç piyasada otomotiv, FMCG, seramik ve plastik sektörlerine hizmet verilirken, ihracatta plastik ve fastfood önde gelmektedir. Toplam üretimin %15’den fazlası, İsveç’ten-Hindistan’a kadar 12 ayrı ülkeye ihraç edilmektedir.”

Güven, uyum ve güçlü referans

Doğanlı, Kaplamin ambalaj bünyesine katılan Kongsberg C64 hakkında şunları söyledi:Dijital baskı yatırımı çerçevesinde kesim bölümümüz için tercihimizi Esko’nun Kongsberg C64 Potter’dan yana kullandık. Konsgberg C64 sayesinde hem dijital kesimlerimizi kolaylıkla gerçekleştiriyoruz hem de güçlü yönlerimizden olan tasarımlarımızı daha kolay uygulayabiliyoruz. Esko’nun güvenilir bir marka olması, mevcut yazılım programları ile uyumlu olması ve referansları Kongsberg C64’ü tercih etme sebeplerimizdendir.”

Doğanlı son olarak: “2017 yılı için hedefimiz bu sektörde bir ilk olarak başladığımız dijital baskılı ambalaj ve stand konusunda yatırımlarımıza devam ederek bu alanda da Kaplamin Ambalaj kalitesini ortaya koymaktır” dedi.

#KaplaminAmbalaj #İsaDoğanlı #Esko #KongsbergC #DijitalSonlandırma #Yatırım

İnceleyin

KÜRESEL BASKI ENDÜSTRİSİ EKONOMİK VE ÇEVRESEL ZORLUKLARLA KARŞI KARŞIYA 7. drupa Küresel Eğilimler Raporu

7.drupa Küresel Eğilimler Raporu Nisan ayında yayınlandı. Korona virüsünün patlak vermesinden ve drupa’nın Nisan 2021’e ...