Anasayfa / AMBALAJ / Kongsberg Precision Cutting Systems, İlk Yılını Kutluyor

Kongsberg Precision Cutting Systems, İlk Yılını Kutluyor

Kongsberg Precision Cutting Systems (Kongsberg PCS), bağımsız bir şirket olmanın birinci yıl dönümünü ve başarıyla tamamlanmış yılını olduğunu kutluyor.

Kongsberg PCS Başkanı Stuart Fox, “Bu ilk 12 ayda inanılmaz bir değer elde ettik” dedi. “Her işletmeyi etkileyen aynı bariz zorluklar ve piyasa dalgalanmasıyla karşı karşıya olmamıza rağmen, bağımsız bir işletme olarak inanılmaz ve inanılmaz derecede ödüllendirici bir ilk yıl geçirdik. Olağanüstü sonuçlar elde ettik ve yenilikçi yeni ürünler piyasaya sürdük, pazara açılma modellerimizi değiştirdik, müşteri hizmetlerimizi ve memnuniyet teklifimizi güçlendirdik ve stratejik büyümemizi desteklemek için stratejik satın almalar yaptık.”

Geçen yıl Mayıs ayında, Kongsberg’in özel sermaye şirketi #OpenGate Capital’e satışının açıklanmasından sadece haftalar sonra, #KongsbergPCS, piyasadaki en küçük yüksek hızlı üretim masası olan Kongsberg C20‘yi piyasaya sürdü. Kongsberg C Serisi dijital sonlandırma tablalarına en son eklenen, piyasa lideri ürün yelpazesinin tüm profesyonel özelliklerini (mevcut en verimli kesim tablaları olarak bilinir) sadece 1,6m x 1,4m’lik kompakt bir boyutta bir araya getiriyor.

Stuart, “C20, Kongsberg C Serisi ürün yelpazesinin en küçüğü olsa da, daha büyük muadilleriyle aynı profesyonel özellikleri ve özellikleri koruyor” diyor. “Alan sahibi olmanın veya kiralamanın yüksek maliyeti, tabela ve teşhir pazarındaki birçok kişi için ciddi bir sorun, ancak Kongsberg C20’yi tanıtarak, bunu işletmelerin üretim ve kaliteden ödün vermelerine gerek kalmayacak şekilde yaptık.”

MultiCam Satınalması

Ağustos ayında Kongsberg PCS, Bilgisayar Sayısal Kontrol (CNC) kesme makineleri ve dijital sonlandırma işlemlerinin ABD’li üreticisi ve dağıtıcısı olan MultiCam, Inc.’i satın aldığını duyurdu. ABD’deki operasyonlarını ve Kanada ve Almanya’daki satış ofislerini içeren MultiCam’in satın alınması, Kongsberg PCS’nin Kuzey Amerika ve Avrupa’daki pazar erişimini ve müşteri tabanını genişleterek dünyanın ilk çeşitlendirilmiş dijital sonlandırma ve CNC kesme makineleri sağlayıcısını pazara kazandırdı.

Stuart, “Müşteri açısından bakıldığında, artık çok geniş bir ürün yelpazemiz var – müşterilerimizin ihtiyaç duyabileceği her uygulama için bir teklifimiz var” diyor ve ekliyor: “Artık portföyümüzde çok daha güçlü yönlendiriciler var, bu nedenle daha ağır hizmet malzemeleriyle veya gerçekten de yüksek hacimli tabela ve teşhir malzemeleriyle çalışan müşteriler için bir çözümümüz var. Ayrıca, lazerler, plazma, su jeti kesiciler, yönlendiriciler ve Kongsberg’in daha önce faaliyet göstermediği çok çeşitli sektörlerdeki müşterilerimizle dünya çapında daha fazla endüstriyel ve fabrikasyon pazarına erişimimiz var.”

 

Türkiye’de Lidya Grup tarafından temsil ediliyor

Benzer şekilde şirket, dijital sonlandırma çözümlerinin ve hizmet teknolojisinin daha yaygın olarak kullanılabilir olmasını sağlamak için bir dizi yeni dağıtım anlaşmasına girdi ve dağıtım şirketleriyle olan ortaklıklar, dünya çapındaki demo merkezlerinde daha fazla Kongsberg PCS masasının kurulmasını sağladı. Bu çerçevede Türkiye’de de Lidya Grup ile mümessillik anlaşması imzalandı. #LidyaGrup yılbaşından bu yana Kongsberg sonlandırma masalarını temsil ediyor.

 

Stuart, “Temel hedeflerimizden biri, müşterilerimizin tasarımlarını hayata geçirmelerini sağlamaktır, bu nedenle sağlam, güvenilir hassas kesim teknolojileri geliştirmeye devam ediyoruz. Önümüzdeki yıl için kesme masaları, makineler, takımlar ve otomasyonda heyecan verici yenilikler geliştirmemizi sağlayacak güçlü bir yeni ürün yol haritamız var” diyor ve açıklamasını şöyle tamamlıyor:

Harika bir ekibimiz var

“Gelecekte sınıfının en iyisi olmayı planlayarak, ilk yılımızda müşteri hizmetleri ve memnuniyet açısından da önemli değişiklikler yaptık. Mükemmel hizmetin harika bir müşteri deneyimi sağladığını biliyoruz ve bu yıl müşteri hizmetlerine ve eğitime gerçekten odaklandık. Müşterilerimizin bir Kongsberg veya MultiCam makinesine sahip olma deneyiminin keyfini çıkarmasını istiyoruz. Dağıtımımızın ve hizmetimizin kesinlikle en iyi olmasını istiyoruz ve bunu başardığımızdan emin olmak için her türlü çabayı göstereceğiz.

İşimizin başarısı ve müşterilerimizin memnuniyeti ancak bu harika ekibin arkamızda olmasından kaynaklanıyor. Servis teknisyenleri, Ar-Ge mühendisleri, pazarlama, servis ekipleri, arka ofis ve buradaki herkes olmadan bunların hiçbiri mümkün değil.

Son 12 ayda harika bir ekibimiz olduğunu ve birlikte başaramayacağımız hiçbir şey olmadığını gösterdik. Gelişmekte olan daha fazla yenilik ve müşterilerimize olan bağlılığımızla muhteşem bir ilk yılı takiben, önümüzde çok heyecan verici zamanları dört gözle bekliyoruz.”

#KesimTablasi #LaserKesim #ambalaj #masakesim #cuttingtable #Kongsberg #StuartFox #LidyaGrup

İnceleyin

ÜRETİCİLER PAZAR GENİŞLETMEK İSTİYOR Anahtar, Kalite Standardı ve Çevrecilik

Dünyada ve Türkiye’de etiket sektörü çok yüksek bir büyüme ivmesi kazanmış ve bu büyümenin devam ...