Anasayfa / TİCARİ BASKI VE KİTAP / Konica Minolta, AccurioPress 6136 Serisini Piyasaya Sürdü

Konica Minolta, AccurioPress 6136 Serisini Piyasaya Sürdü

Konica Minolta, AccurioPress 6136 serisi ile siyah beyaz baskı üretimini bir üst düzeye taşıyor.

Konica Minolta Business Solutions Europe, yeni siyah beyaz baskı üretim sınıfının amiral gemisi AccurioPress 6136 serisini bekleyenleriyle buluşturdu. bizhub PRESS 1250e serisinin devamı niteliğindeki AccurioPress 6136, 136ppm A4 ve 78ppm A3 hızında çalışıyor. Müşteriler, gelişmiş ve kesintisiz iş akışları sayesinde verimliklerini ve dolayısıyla karlılıklarını arttırıyor.

Türkiye’de ilk kez Printtek 2017 Baskı Teknolojileri Fuarında sergilenen, AccurioPress 6136, AccurioPress 6136P ve AccurioPress 6120 olmak üzere üç modelden oluşan bu serinin her biri daha yüksek iş kapasitesi, güvenilirlik ve esneklik sunarak iş verimliliği arttırıyor. Bu serideki modeller ayrıca uygun maliyetleriyle öne çıkıyor.

AccurioPress 6136 serisi hakkında yorum yapan Konica Minolta Business Solutions Europe Profesyonel Baskı Ürün Müdürü Ines Wennemann: ” Konica Minolta 10 yılı aşkın süredir endüstride yeni standartlar belirleyen öncü bir marka konumundadır. Kendi sınıfında en yüksek üretkenlik sunarak siyah beyaz üretim baskısını bir üst düzeye taşıyan AccurioPress 6136 serisi ile Konica Minolta, müşterilerinin, bugünkü ve gelecek talepleri iyi bir şekilde karşılaması için yardımcı olmaktadır” dedi.

Konica Minolta AccurioPress 6136 serisi kendi sınıfında en yüksek medya esnekliğini sunuyor ve aylık 3.24 milyon A4 sayfaya kadar üretim yapabiliyor. Çok çeşitli dijital baskı uygulaması, baskı profesyonellerinin daha fazla iş yapabilmesini sağlıyor. AccurioPress 6136 serisi, 40gsm’den 350gsm’e kadar olan kuşe ve kabartmalı kâğıt gibi çeşitli ortam türlerini destekliyor. Cihazda ayrıca medya esnekliğine yardımcı olan akıllı bir kâğıt kataloğu ve kullanıcıya maksimum performans sağlamak için opsiyonel zarf fırını bulunuyor.

Gerçek zamanlı pozalama ayarı ile mükemmel uyum

Otomatik ve gerçek zamanlı yoğunluk ve pozalama ayarı, daha az işlemle, yazıcıda profilleri oluşturma özelliği olan IQ-501 tarafından sağlanıyor.  Ayar süresine gerek kalmadığı için böylece işlem daha kısa sürede yapılabiliyor ve hatalar azalıyor. Kıvırma ayarı RU-518 ile yönetiliyor.

Ocak 2018’de piyasaya sürülen çevre dostu seri, 728’in üzerinde farklı yapılandırma olanağı ile sınıfında en yüksek sonlandırma esnekliği sunuyor. Bu seçenekler arasında Konica Minolta’nın kendi geliştirdiği sonlandırmanın yanı sıra Watkiss, GBC ve Plockmatic gibi pazar lider şirketleri ile ortaklıklar da bulunuyor.

Konica Minolta OpenAPI yüksek ölçeklenebilirlik sağlıyor

OpenAPI (üçüncü parti yazılım geliştiren firmaların kullandığı arayüz), Konica Minolta üretim baskı cihazları ve üçüncü parti çözümleri arasında kesintisiz bir arayüz aracılığıyla yüksek ölçeklenebilirlik sağlıyor ve AccurioPro iş akışlarına rahatlıkla entegre edilebiliyor. YSoft Safe Q ve Nuance eCopy Sharescan gibi yazılımlar ile muhasebe, kimlik doğrulama veya tarama yönlendirmesi yapabiliyor.  Birleştirilmiş Kullanıcı Arayüzü ve uzak panel operasyonu rahat bir kurulum yapılabilmesine yardımcı olurken, operasyonlar mobil bir cihazla kontrol edilebiliyor ve onaylanabiliyor. Konica Minolta IWS (Dahili Web Sunucusu), Kullanıcı Arayüzünün, operatör gereksinimlerine göre özelleştirilebilmesine olanak tanıyor ve bu sayede çalışmalar her geçen gün daha fazla verimli hale gelebiliyor.

Ines Wennemann: “IQ-501, mükemmel baskı almaya yardımcı olan benzersiz bir buluş ve müşterilerin iş akışlarına destek olacak kolay entegrasyonu sağlıyor. Ayrıca, profesyonel sonlandırma opsiyonları zamandan tasarruf sağlıyor ve hataları ortadan kaldırarak tek bir tıklamayla yüksek kaliteli ürünleri sunuyor” diyerek sözlerini tamamladı.

#Konica, #Minolta, #AccurioPress

İnceleyin

Kyocera’nın Inkjet Üretim Yazıcısına Ödül

Kyocera Document Solutions, devrim niteliğindeki mürekkep püskürtmeli ilk üretim yazıcısı TASKalfa Pro 15000c ile Avrupa ...