Anasayfa / OLDEST POSTS / Konica Minolta, En Yeni Çözümlerini Printtek 2017’de Sergiledi

Konica Minolta, En Yeni Çözümlerini Printtek 2017’de Sergiledi

 Konica Minolta, baskı profesyonellerinin ihtiyaçlarına yönelik en yeni donanım ve yazılım çözümlerini Printtek 2017 fuarında tanıtırken yeni ürün lansmanını da fuarda gerçekleştirdi.

Lansmanı yapılan yüksek üretim kapasitesi ve renk tutarlılığı ile öne çıkan AccurioPress C6100 ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği ürünlerden biri oldu. Entegre Color Care ünitesi ile gerçek zamanlı otomatik renk yönetimi ve ön-arka baskı düzeltme gibi özellikleri olan cihaz, ofsete yakın baskı kalitesine sahip.

350 gsm dubleks baskı özelliğine sahip AccruioPrint C2070 ise tek geçiş çift taraflı tarama, USB’den yazdırma ve USB’ye tarama özelliği ile ürün gamındaki diğer cihazlardan farklılaştı. Fogra sertifikasına sahip AccruioPrint C2070 yüksek hacimli iş yüküne sahip profesyonellerin beğenisini kazandı.

Konica Minolta standında lansmanı yapılan bir diğer cihaz, dakikada 136 sayfa baskı hızına sahip AccurioPress 6136 oldu. Ürün özellikle yüksek hacimli siyah beyaz üretim yapan profesyoneller için ideal bir çözüm sunuyor.

Kuru toner tabanlı, geniş format, plan kopya ve poster baskıları için siyah beyaz ve renkli dijital baskı sistemi olan, yüksek üretkenlik sunan KIP 860 da stantta yer alarak cazip işletme maliyeti ile dikkat çekti.

Lansmanını geçen sene yaptığı bizhub PRO 958 de stantta yer alan bir diğer ürün oldu. Giriş seviyesi veya daha düşük hacimli fotokopi ve çoğaltma işleri için uygun bizhub PRO 958’e uygun maliyeti nedeniyle özellikle kopyalama merkezleri rağbet etti.

Konica Minolta yazılım çözümleri ile de fuarda öne çıktı

Yazılım çözümleri ile de öne çıkan Konica Minolta, standında sergilediği yazılım ürünleri hakkında ziyaretçilerini bilgilendirdi. Uzman ekibiyle ihtiyaca uygun çözümler üzerine odaklanan Konica Minolta,  standına gelen baskı profesyonellerini dinleyerek, onlara uygun yazılım çözümlerini sundu.

Sergilediği ve tanıtımını yaptığı ürünler arasında gerçek zamanlı renk ve yoğunluk denetimi,

gerçek zamanlı ölçüm, otomatikleştirilmiş profilleme ve profil kontrolü, otomatik ön-arka baskı kontrolü sağlayan Integrated Color Care Unit; esnek montajlama ve dizilim biçimleri yapabilen, farklı türdeki yazıcıları tek noktadan yönetebilen, uzaktan baskı hizmeti sağlayan (web print) AccurioPro Flux; Fogra 39 sertifikasyonuna sahip, ortamdaki tüm baskı cihazlarının eşdeğer renk seviyesine getirebilen Color Care Production Server; merkezi baskı noktası oluşturma, hızlı renk yönetimi, kalibrasyon ve profil yönetimi sağlayan Job Centro-Color Centro ve doluluk oranına göre akıllı sayaç sistemi ve farklı fiyatlandırma olanağı sağlayan Biling Counter yer aldı.

MOBOTIX’e ilgi yoğun oldu

Akıllı IP kamera üreten Alman yazılım firması MOBOTIX AG markasına global düzeyde yatırım yapan Konica Minolta, ISAF 2017’den sonra Printtek 2017’de de MOBOTIX AG ürünlerini kendi standında davetlilerine sundu.

Baskı merkezleri, matbaalar ve reklam ajanslarına özel kamera ve yazılım çözümleri tanıtıldığı fuar boyunca MOBOTIX AG ürünlerine ilgi yoğun oldu.

Üst düzey güvenlikler, perakende sektörü, endüstriyel tesisler ve okul güvenliği gibi birçok farklı alanda kullanılan ve son kullanıcıya katma değer katan yazılımlar ve kamera konusundaki iddiasıyla öne çıkan MOBOTIX AG, sektöründe yüksek mega piksel teknolojisinin yanı sıra 360 derece yani hemisferik lenslerin öncüsü olarak biliniyor.

Konica Minolta IMEDDER’in sponsoru oldu

Konica Minolta ayrıca IMEDDER (İlk Matbaacılar Eğitimi Destekleme Derneği) standının sponsoru oldu. “Müteferrika’dan bu yana baskının serüveni” konseptiyle yola çıkan İMEDDER’in standında uygulamalı olarak geleneksel yöntemlerle kâğıt üretimi ve baskı yapıldı. Rendelenmiş ağaç, biçilmiş çim, geri dönüşüm kâğıtlar ve paçavralardan üretilen kâğıtlar üzerine, hem geleneksel yöntemler olan taş baskı, tipo baskı yöntemleri ile hem de son model Konica Minolta AccruioPrint C2060L ile dijital baskı yapıldı.

Ziyaretçilerin, kendi kâğıdını üretip kurutma askılarında kuruttuktan sonra, isimlerine özel baskı alabildikleri standı Konica Minolta Avrupa Profesyonel Baskı Sistemleri Genel Müdürü Charless Lissenburg ve Satış Yöneticisi Hidetoshi Omo da ziyaret ederek, AccruioPrint C2060L ile kendi baskılarını yaptılar.

Yüksek baskı kalitesi, renk tutarlığı, 300gsm’e kadar geniş yelpazede medya desteği ve 300gsm dubleks baskı yeteneği ile dikkat çeken AccruioPrint C2060L uygun maliyeti ile düşük hacimli iş yüküne sahip firmalar tarafından tercih ediliyor. Cihaz, standart banner tepsisi ile 750mm’ye kadar, elle besleme ile ise 1200mm’ye kadar banner baskı yapabiliyor.

Printtek 2017 sayesinde hâlihazırdaki müşterileri ile iletişimini sağlamlaştırırken yeni ziyaretçilerle birlikte ağını genişleten Konica Minolta verimli bir fuar dönemi geçirerek fuar için koyduğu hedeflerine ulaştı.

Orhan Doğan: “Matbaalara ve profesyonel çözümlere yönelik dijital tabaka baskı ve etiket baskısına ilginin arttığını görüyorum.”

Konica Minolta Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Orhan Doğan, Printtek 2017’den duydukları memnuniyeti dile getirdi. 2013 fuarına göre daha küçük bir fuardı, diyen Doğan, ancak buna rağmen fuarın verimini olumlu bulduğunu söyledi. Sign fuarı ile eşzamanlı gerçekleşen Printtek’in Sign ziyaretçilerine de açık olmasının çözümlerin daha çok kişiye ulaşmasında fayda getirdiğini, sözlerine ekledi. Doğan şunları söylüyordu: “Matbaalara ve profesyonel çözümlere yönelik tabaka baskı ve etiketle ilginin arttığını görüyorum. Konica Minolta’nın özellikle ambalaj sektörüne yönelik yaptığı özel çalışmaları var. Onları 2019’da sergilemeyi umut ediyoruz. Ürünlerimize olan ilgiden memnunuz ve tabi fuar sonrası bunu ne kadar kuruluma dönüştürebileceğimizi ve müşterilerimizi ya da profesyonellerimize ne kadar yardımcı olacağımızı ilerleyen süreç gösterecek. Umarım herkes için iyi bir fuar olarak tamamlanmıştır. Sonuçta bu piyasada her beraber yaşıyoruz ve profesyonellere katma değer sağlayacak doğru ürünleri ulaştırmaya çalışıyoruz.”

Doğan’ın Konica Minolta’nın en yeni ürünü olan AccurioPress C6100’e ilişkin açıklamaları da şöyleydi: “En yeni renkli ürünümüz olan AccurioPress C6100 aslında bizim bizhubpress c1100 serimizin devamı. Konica Minota profesyonel ürünler de ürün adını Accurio olarak değiştirdi. Kelime olarak daha doğru, daha verimli anlamını taşıyor. Bundan sonraki lansmanlarımıza bu seri ile devam edeceğiz. Accuriopress c6100 yeni nesil tabaka baskı sistemimiz. 33 x 48 ebadına kadar işlem yapabiliyor. En önemli yeniliğimiz baskı makinemizin otomatik olarak renk kalibrasyonu yapabiliyor, önlü arkalı baskılarda kros ayarlarını oturtabiliyor ve ICC profillerini otomatik oluşturuyor olması. Baskıda tam otomasyon sağlayacak olan bu özellikler aslında önceki seviyelerde de rakiplerimizin makinelerinde de var. Buradaki fark operatör müdahalesinin minimum olması. Operatör, çok fazla renk bilgisine ya da teknik bilgiye sahip olmasa bile bir kaç tuşla veya tıkla en doğru ürünü en doğru biçimde üretmiş oluyor. Bir diğer avantajı da kullanıcıların kolaylıkla FOGRA sertifikasyonuna da başvurabilecek olmaları. Bu da ofsette FOGRA sahibi olan ofsetçiler ya da onlara dijital baskı hizmeti veren dijital baskıcılar için önemli bir sorunun çözülmesi anlamına geliyor ki dijital ile ofset arasındaki renk eşleşmesinin yapılmasını kolaylaştıracaktır.”

#KonicaMinolta, #Printtek, #fuar

İnceleyin

KÜRESEL BASKI ENDÜSTRİSİ EKONOMİK VE ÇEVRESEL ZORLUKLARLA KARŞI KARŞIYA 7. drupa Küresel Eğilimler Raporu

7.drupa Küresel Eğilimler Raporu Nisan ayında yayınlandı. Korona virüsünün patlak vermesinden ve drupa’nın Nisan 2021’e ...