Anasayfa / TİCARİ BASKI VE KİTAP / KYOCERA Doküman Koruyucuları ile Tanışın

KYOCERA Doküman Koruyucuları ile Tanışın

Dünyanın önde gelen baskı cihazı ve doküman çözümleri sağlayıcılarından KYOCERA Document Solutions’ın Türkiye temsilcisi KYOCERA Bilgitaş; KYOCERA Doküman Koruyucuları ile müşterilerine dört dörtlük baskı güvenliği hizmeti sunuyor.

KYOCERA Doküman Koruyucuları; KYOCERA SecureAudit, KYOCERA Net Manager ve KYOCERA Fleet Services yazılımlarından oluşuyor. Bu yazılımlardan:

KYOCERA SecureAudit; ofis baskı cihazlarında bulunan muhtemel güvenlik açıklarının tespit edilmesi ve cihazların güvenlik durumlarının düzenli olarak izlenmesine,

KYOCERA Net Manager; baskı cihazı kullanım verilerinin çalışan, departman ve proje bazlı takibi ile hassas dokümanların cihazlarda unutulmasından kaynaklanan veri sızıntılarının önüne geçen güvenli baskı işlevlerine,

KYOCERA Fleet Services ise tüm cihaz filosunun sarf malzemesi miktarı, yazılım güncellemeleri ve servis ihtiyaçları açısından düzenli olarak takip edilmesine ve muhtemel ihtiyaçların mümkün olan en hızlı ve efektif şekilde giderilmesine odaklanıyor.

KYOCERA Bilgitaş’ın Doküman Koruyucuları ile sunduğu baskı güvenliği stratejisi, kullanıcıların bilgisayarlarından baskı cihazlarına gönderdikleri tekil belgelerdeki verilerin korunmasından tüm bir cihaz filosunun anlık ve ayrıntılı kontrolüne kadar baskı süreçlerinin güvenliğinin her aşamada ve her açıdan sağlanmasını içeriyor.

KYOCERA Bilgitaş İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Türkay Terzigil, baskı güvenliğinin önemi ve KYOCERA Doküman Koruyucuları çalışmaları hakkında şu açıklamalarda bulundu;

“Son yıllarda bilgi güvenliği ve kişisel verilerin korunması konusunda tüm dünyada eskisinden daha geniş ve yaptırım gücü yüksek yasal düzenlemelerin uygulamaya girdiğini görüyoruz. Ülkemizde 2016 yılında yürürlüğe giren Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nu da bu durumun önemli göstergelerinden biri olarak değerlendirebiliriz. Bu çerçevede pek çok işletme, bünyesinde barındırdığı hassas ve gizli verilerin korunması için bütüncül güvenlik stratejileri oluşturma ve BT güvenlik altyapısını geliştirme yoluna gidiyor. Ancak yapılan araştırmalar, kurumsal güvenlik stratejileri oluşturulurken, her gün milyonlarca belgenin işlendiği yazıcı ve fotokopi makinelerinin çoğunlukla görmezden gelindiğini ve kapsam dışı bırakıldığını ortaya koyuyor. Oysa baskı işlerinin yazdırma sırasında kötü amaçlı kişilerce müdahaleye uğraması, yazıcı sabit disklerinin ele geçirilmesi ve hassas dokümanların çalışanlar tarafından cihazlarda unutulması bugün işletmelerde veri kaybının en büyük sebeplerini oluşturuyor.

KYOCERA Bilgitaş olarak Doküman Koruyucuları ile hem Türkiye’deki işletmeleri artık tıpkı birer bilgisayar gibi çalışan ve bilgisayarların hedef olabileceği her türlü güvenlik riskiyle aynı şekilde karşı karşıya olan yazıcı ve MFP’lerin güvenliğinin ne kadar önemli olduğu konusunda bilinçlendirmeyi ve çok yönlü baskı güvenliği çözümlerimizle müşterilerimize eksiksiz baskı güvenliği hizmeti sunmayı hedefliyoruz.”

#KYOCERA, #Dokuman, #MFP

İnceleyin

Kyocera’nın Inkjet Üretim Yazıcısına Ödül

Kyocera Document Solutions, devrim niteliğindeki mürekkep püskürtmeli ilk üretim yazıcısı TASKalfa Pro 15000c ile Avrupa ...