Anasayfa / OLDEST POSTS / Mimaki Dijital Baskı Çözümlerini Heimtextil Frankfurt’ta Sundu

Mimaki Dijital Baskı Çözümlerini Heimtextil Frankfurt’ta Sundu

Ev ve iç mekan dekorasyonuna dönük zengin baskı çözümlerini Heimtextil Frankfurt fuarında sergileyen Mimaki, ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Mimaki Eurasia ve tekstil bayileri DigiMania ve A.I.T.’nin yetkilileri Mimaki standında kullanıcılarla buluşmanın yanı sıra, fuara katılan Türk firmalarını da ziyaret etti.

Mimaki katıldığı Heimtextil Frankfurt 2018 fuarında ev ve iç mekan dekorasyonu için geliştirdiği dijital baskı çözümlerini sergiledi. 9-12 Ocak 2018 tarihinde büyük bir başarıyla gerçekleşen 70 bin ziyaretçiyi kendisine çeken fuara, 257’si Türk firması olmak üzere toplam 2975 firma katıldı. Fuarın hızla büyüyen segmenti olan dijital baskıda Mimaki tekstil sektörü için geliştirdiği yenilikçi çözümlerini sergiledi.

“Heimtextil fuarı Mimaki tekstil segmenti için çok kıymetlidir” diye söze başlayan Mimaki Eurasia Bölge Satış Müdürü Burak Kaftanoğlu, fuar ile ilgili görüşlerini açıkladı; “Heimtextil fuarında tekstilde dijital baskı yapanlarla sadece giriş ve orta seviye segment ile değil, daha büyük hacimli uygulamalar yapan yatırımcılarla da Mimaki Textile Pro Serisi’yle ilgili görüşmek için bu yıl çok hazırlık yaptık. Tekstil sektöründe her geçen gün değişen ve gelişen duruma adapte olabilmek adına moda tasarımcıları ve diğer ziyaretçiler, standımızı ziyaret ettiklerinde modern dijital tekstil baskı ile nelerin mümkün olduğunu görmek istiyorlar. Onların yaşamış olduğu hayranlık ve heyecan bizlere de yeni teknolojik çalışmaları yapmak için ilham kaynağı oluyor. Bu kapsamda geliştirdiğimiz teknolojimizle son kullanıcılarımızın hayallerine sınır koymadan yapabilecekleri her türlü baskı işleri için çözümler üretiyoruz.”

Burak Kaftanoğlu; “Mimaki Eurasia tekstil bayilerimiz DigiMania Genel Müdürü Gürcan Kurtaran, A.I.T Teknik Müdürü Salih Hakan Kaya ve Satış Sorumlusu İsmail Mutlu ile birlikte Heimtextil katılımcısı olan Türk firmalarıyla görüşmeler sağladık. Aynı zamanda, Türkiye ve Avrasya bölgelerinde faaliyet gösteren ziyaretçiler ile çok verimli görüşmeler gerçekleştirdik. Bu görüşmeler kapsamında 14-17 Nisan’da gerçekleşecek olan ITM tekstil fuarında standımızda 2 tekstil bayimiz ile yer alarak, birlikte hareket etmeye karar verdik” diyerek yeni bilgiler paylaştı.

Salon 6.0’da D10 standında ziyaretçilerini ağırlayan Mimaki, direkt kumaşa baskı ve süblimasyon baskı makineleri çeşitleri ile ziyaretçilerine dijital bir deneyim yaşattı. Geniş ürün yelpazesi ile yapılabilecek uygulamalara ait numunelerle standını döşeyen Mimaki, sadece giriş ve orta seviye pazara dönük çözümlerini değil, aynı zamanda yüksek hacimli uygulamalar için geliştirilmiş büyük ebat TS500P-3200 süblimasyon baskı yapan tekstil makinesini ziyaretçilerin ilgisine sundu. Ev tekstili üreticilerini, tasarımcıları, dijital baskı severler ve dekorasyon işindeki profesyonelleri standındaki uygulama alanlarıyla buluşturan Mimaki, baskı çözümlerinin çok yönlülüğünü ve pazar trendlerindeki öncü vizyonunu anlattı.

Mimaki Tx300P Serisi tekstil ve dekorasyon baskısında yenilik

Mimaki fuar boyunca geniş bir yelpazedeki doğal ve sentetik kumaş çeşitleri için verimli ve uygun maliyetli tekstil baskı çözümlerini sergiledi. Bunlar içinde doğrudan kumaşa baskı yapan Mimaki Tx300P-1800 ve Tx300P-1800B makineleri ön plana çıktı. Aynı anda iki farklı tekstil boyasını kullanabilen bu makineler son derece esnek ve çok kullanışlı olarak tanımlanıyor. Bu çift boya kapasitesi, pamuklu tekstillerde pigment boyalarla baskı yapılmasını sağlıyor. Bu da boya çeşitlerini değiştirmekle uğraşmadan, zaman ve güçlük çekmeden, tek bir baskı makinesinde süblimasyon boyaları ile polyester üzerine baskı yapılmasına olanak tanıyor.

Tx300P Serisi baskı yapılan kumaşın türüne bakmaksızın hızlıca baskı yapabilme özelliğine sahiptir. Tüm Mimaki tekstil baskı makineleri gibi, bu baskı makineleri de en zorlu tasarımın basılabilmesini, kusursuz görüntü kalitesi ve keskin detayları en mükemmel şekilde görülmesini garanti ediyor. Mimaki’nin tekstil sektörü için geliştirdiği süblimasyon baskı makineleri giriş seviyesinden yüksek hacimli işlere kadar bütün segmentlere hitap ediyor.

Çevreye ve insan sağlığına uyumlu OEKO-TEX sertifikalı Mimaki boyaları

Tekstil baskı sektörüne komple ve tam hat çözüm sunan Mimaki orijinal boyaları ile fark yaratmayı sürdürüyor. Parlak, floresan ve doğal renkler üreten Mimaki boyaları,  OEKO-TEX sertifikasına sahip bulunuyor. Bağımsız bir test ve sertifikasyon sistemi olan OEKO-TEX, bütün tekstil endüstrisinde önemli bir yere sahiptir. Bu sertifika, ham, yarı mamul ve nihai tekstil ürünlerinin insan sağlığı ve ekolojik sürdürülebilirlik açısından çeşitli şartları karşıladığını gösteriyor. Bu kapsamda Mimaki hem insan sağlığına hem çevreye duyarlılığı ile sürdürülebilirliği destekliyor.

Mimaki Hakkında

Mimaki, tabela / grafik, tekstil / giyim ve endüstriyel pazarlarının geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının lider üreticilerindendir. Mimaki her ürün grubu için donanım, yazılım, boya ve kesici bıçaklar gibi sarf malzemeleri içeren bütünlüklü bir çözüm geliştirir.

Mimaki, su bazlı süblime, Lateks, Eko-solvent, Solvent – UV, Solvent ve UV kurutucu teknolojilere dayanan yenilikçi, kaliteli, güvenilir ürünler sunar. Pazarda çok çeşitli uygulamalara cevap verebilmek için, kişiselleştirilmiş dijital baskı çözümleri üzerine yoğunlaşıyoruz. Mimaki Engineering Co. Ltd. JASDAQ Menkul Değerler Borsasında, halka açık bir şirkettir.

Mimaki, Türk baskı endüstrisine ve Avrasya bölgesine eşsiz bir teknik destek vermesi için 2013 yılında Mimaki İstanbul Teknik Merkezi’ni açmıştı. Bu bölgeye daha kapsamlı hizmet sunmak adına 2016 yılında Mimaki Eurasia olarak ticari faliyete başladı. Mimaki Eurasia, 2017 yılı itibariyle satış sürecini yeniden organize ederek bayileri ve son kullanıcılarıyla daha güçlü bir yapı oluşturmuştur.

#Mimaki, #Heimtextil, #Frankfurt

İnceleyin

Printing-expo.online

PRINTING-EXPO.ONLINE’DA RESOLVE BM ORTAK YÖNETİM MÜDÜRÜ VE İÇERİK DİREKTÖRÜ CHRISTOPHER WATSON YAZDI İş ortağım Wayne ...