Anasayfa / AMBALAJ / Mimaki’nin Kebap Seçeneğini Keşfedin!

Mimaki’nin Kebap Seçeneğini Keşfedin!

Mimaki’nin yuvarlak nesnelere baskı yapmak için geliştirdiği Kebap opsiyonunun adını Döner Kebap’tan aldığını duymuştunuz değil mi? Gelin şimdi bu baskı opsiyonuna dair akla gelen soruları cevaplayan Mimaki Europe Uygulama Uzmanları Rens van Haren ve Pim de Vries’in yorumlarına ve verdiği bilgilere bakalım. Yuvarlak nesnelere basmak belki de en zevkli iş. Çünkü müşterilerinizi ve tüketicileri etkilemek için tüm sınırları ortadan kaldırıyorsunuz. Şöyle bir bakınca çevremizde o kadar çok silindirik nesne görebiliyoruz ki… Bakalım onlar neler?

Bu küresel krizin ortasında, birçok sektörü ve bu sektörlerde faaliyet gösteren işletmeler önemli zorluklarla karşı karşıya. Basım endüstrisi de bu gerilemeden kaçmadı, ancak… Esnek düşünebilen ve hareket edebilen ile biraz daha becerikli olabilen matbaacılar üretken ve kârlı kalmanın yollarını bulabiliyor. Matbaacıların bu çalkantılı dönemde faaliyet göstermeye devam etmelerinin yollarından biri, ürün portföyünü çeşitlendirmek. Bunun için de olan bitenden daha az derecede etkilenmiş olanları bulmak ve büyümeyi onlarla sürdürmek olabilir. Bunun yolu ise yeni uygulamalar sunmaktan geçiyor.

 

Mesela ambalaj. Bir tabela matbaası için böyle bir pazara atılacak adım zannettiğinizden daha küçük bir adım olacaktır. Mimaki’nin Kebap Opsiyonu ile tabii ki…

 

Kebap Opsiyonu, Mimaki UV inkjet düz yataklı yazıcılar için modüler bir çözüm ve yazıcıların, kolay ve etkili bir şekilde silindirik nesnelerin üzerine de baskı yapmasını sağlar. Bu da size yeni müşteriler ve yeni teklifler kazandırır. Yuvarlak yüzeyleri basabilmek fikirlerinize özgürlük kazandırır ve ambalaj ve iç dekorasyon da dahil olmak üzere farklı pazar segmentlerinde ve endüstrilerde yeni uygulama fırsatlarına kapı açar.

 

Mimaki Europe Uygulama Uzmanları Rens van Haren ve Pim de Vries, Kebap seçeneğinin – tasarımdan gerçek üretime, nasıl çalıştığına dair bir fikir sunuyor ve nasıl başarmanın mümkün olduğunu anlatıyorlar. Aşağıda okuyacağınız aslında teknik bir analiz değil….

 

Bugünün pazar zorluklarını aşmanın anahtarı olabilecek olağanüstü tüyolar…

Mimaki’nin Kebap Opsiyonunu bize anlatır mısınız?

Mimaki’nin Kebap Opsiyonu, Mimaki’nin UV inkjet flatbed yazıcılarının uygulama yeteneklerini artırmak için tasarlanmış ayrı bir modüldür. Döner silindirlerle donatılmış modül, yazıcının masasına kolayca monte edilebilir ve cam şişeler, alüminyum kaplar, paslanmaz çelik bardaklar, dekoratif mumlar ve daha fazlası dahil olmak üzere silindirik nesneler üzerinde 360 ​​derecelik doğrudan baskı sağlar.

Bu çözüm, yenilikçi ürün serileri geliştirmesinin yanı sıra kısa veya bireysel çalışmalarda isteğe bağlı orijinal ürünler üretmesini mümkün ve ekonomik hale getirir.

 

Hangi Mimaki yazıcıları Kebap Opsiyonuyla birlikte kullanılmaya uygundur?

Aslında Kebap Opsiyonunun farklı modelleri mevcut. Orijinal Kebap modeli, Mimaki’nin UJF-3042HG ve UJF-6042 flatbed UV yazıcılarıyla uyumludur. En yeni modeller, yani Kebab MkII ve boyut olarak farklılık gösteren Kebab MkIIL – sırasıyla UJF-3042MkII ve UJF-3042MkII EX ve UJF-6042MkII, UJF-7151 plus ile birlikte kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

 

Kebap Opsiyonu ile ne tür üç boyutlu nesneler basılabilir? Herhangi bir sınırlama var mı?

Kebab Opsiyonu, çapı 10 mm’den 110 mm’ye kadar ve maksimum 2 kilo ağırlığı olan silindirik nesneler üzerine baskı yapmak için kullanılabilir. Boyut olarak, küçük Kebap ünitesi maksimum 300 mm genişliğe sahip nesnelere baskı yapabilirken, büyük Kebap ünitesi maksimum 600 mm genişliğe sahip nesnelere baskı yapabilir.

Bu boyut ve ağırlık aralığı, bu çözümle süslenebilen çok sayıda nesneyi kapsar. Yukarıda belirtildiği gibi, kullanıcılar teneke kutulara, mumlara, cam kaplara, bardaklara baskı yapabilirler… liste uzayıp gidiyor.

 

Tabii ki, Kebap Opsiyonu ile baskı konusunda bazı sınırlamalar var. Kebap, konik, oval ve düz nesneler için uygun değildir, çünkü bu şekiller döner silindirlerin dönme hareketini engelliyor. Benzer bir şekilde, klipsler, düğmeler gibi çıkıntılı parçalara sahip tüm silindirik nesneler, kebap seçeneği kullanılarak, baskıyı engelleme veya doğru sonuçları bozma riskine sahipler ve dönüşü doğru takip etmeyecekleri için basılamazlar.

Mimaki’nin Kebap Opisyonu ile hangi pazar segmentleri ele alınabilir?

Kebab Opsiyonu, farklı pazar segmentlerinin ihtiyaçlarına uyacak şekilde tasarlanmış son derece çok yönlü bir araç. Muhtemelen, markalı ürünler ve özelleştirilmiş hediyeler ve aksesuarlar ile promosyon pazarı en belirgin olanıdır.

Bununla birlikte, üç boyutlu nesneleri süslemek söz konusu olduğunda, aklınıza gelebilecek çok çeşitli alanlar var.

İlk akla gelen endüstrisi ise her zaman cam veya plastik şişelere, teneke kutulara, silindirik karton tüplere ve farklı malzemelerdeki diğer birçok silindirik nesneye yüksek kaliteli, uygun maliyetli baskı sağlayan akıllı çözümler arayan ambalaj endüstrisi olacaktır.

Benzer şekilde, özelleştirilmiş ruj kutuları, kozmetik tüpler ve kavanozlar, parfüm şişeleri ve benzeri gibi uygulamaların günümüzde aranan objeler olduğu kozmetik endüstrisi de açık bir alan.

Bir başka ilginç, ama belki de daha az belirgin olan pazar, iç dekorasyon ve ev dekoru. Üzeri baskılı mumlar, lambalar, lamba prizleri, sabunluklar ve benzeri aksesuarlara olan talep artmaktadır.

Bir diğer bir örnek ise, matkaplar, piller, PVC tüpler ve yangın söndürücüler gibi öğelerin Kebap Opsiyonu kullanılarak kolayca markalanabildiği ve özelleştirilebildiği sanayi alanı olacaktır.

 

Kebap Opsiyonunu kullanmaya başlamak için hangi araçlara ihtiyacımız var?

Kebap Opsiyonu ile çalışmaya başlamak için, kullanıcılar sadece bir kumpas ve tasarımı yapmalarını sağlayacak Illustrator gibi bir tasarım yazılımına sahip olmalılar. Tabii ki Mimaki’nin RasterLink6 yazılımının yanı sıra uygun bir Mimaki yazıcınız da olmalı… Uygulamaya ve nesne yüzeyinin özelliklerine bağlı olarak, mürekkebin daha iyi tutunmasına yardımcı olacak bir astar uygulama gibi özel bir ön işlem ürününe de ihtiyaç duyulabilir.

 

Kebap Opsiyonu ile bir nesnenin yazdırılması ne kadar sürer?

Kebap Opsiyonu ile bir iş için tahmini süre, öğenin boyutu, baskı özellikleri ve tasarım gibi çeşitli parametrelerin kombinasyonuna bağlıdır. Bununla birlikte, bir fikir vermek için, bir dizi ruj kılıfı yazdırmak için yaklaşık iki dakikaya ihtiyacınız olurken, bir şişe şampanyayı iki katmanlı baskı ile dekore etmek 50 dakikaya kadar sürebilir.

 

Mimaki’nin Kebap Opsiyonu ve ürün teklifinize bir dizi yeni uygulamayı eklemeyle ilgili daha fazla ilham ve bilgi almak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

 

 

 

#mimaki #mimakikebap #kebapopsiyonu #baskı #yazıcı #inkjet #ambalaj

İnceleyin

Kodak Yükseliyor

Kodak iki yıl önce bir basın toplantısında dijital baskıya dair yeniden yapılanma ve sürdürülebilirliğe olan ...