Anasayfa / OLDEST POSTS / Roland DG, FESPA 2018’de Geniş Yelpazedeki İleri Düzey bas&kes ve UV-LED Çözümlerini Sergileyecek

Roland DG, FESPA 2018’de Geniş Yelpazedeki İleri Düzey bas&kes ve UV-LED Çözümlerini Sergileyecek

‘Sizin için önemli olan şeyler, bizim yaptıklarımıza ilham verir.’ Roland DG Stant B20, Hall 2.2’de!

19 Mart 2018 – Roland DG, ileri düzey bas & kes, UV-LED ve sublimasyon çözümlerinin en geniş aralığını FESPA Global Baskı Fuarı 2018’de sergileyeceğini bildirmekten gurur duyuyor. Geniş format baskı endüstrisinde Avrupa’nın önde gelen sergisi 15-18 Mayıs 2018 tarihleri arasında Almanya’nın Berlin şehrinde gerçekleşecek.

Roland DG Corporation 35 yılı aşkın tecrübesi ile dijital baskı teknolojilerinin lider tedarikçisidir. Şirket, piyasada yüksek kalitesi ve güvenilir çözümleriyle bilinir ve dünya çapında 116,000’den fazla cihaz satışıyla 1 numaralı bas&kes markasıdır*1.

FESPA Roland standı (Hall 2.2, Stand B20), 6 alanda çok çeşitli çözümlere ev sahipliği yapacak:

  • Roland’ın en yeni jenerasyon TrueVIS eko-solvent geniş format bas&kes cihazlarının sergileneceği Bas&Kes alanı;
  • Roland’ın SOLJET ve VersaEXPRESS eko-solvent geniş format yazıcılarının ve CAMM-1 GR serisi kesicilerinin sergileneceği Baskı ve Baskı Sonrası Kesim alanı;
  • Roland VersaUV LEF masaüstü UV-LED serisinin sergileneceği Kişiselleştirme & Perakende alanı;
  • Roland’ın VersaUV endüstriyel flatbed ve hibrid cihazlarının sergileneceği alan;
  • Roland Texart XT-640’ın yer aldığı sublimasyon alanı;
  • Masaüstü yazıcılar ve kesiciler ile kazıma sistemlerinin yer aldığı küçük cihaz alanı.

Karşılama alanında çok sayıda ilham veren ‘gerçek hayat’ uygulamaları, Roland DG sistemleriyle üretilen çıktıların çok yönlülüğünü ve kalitesini gösterecek.

Roland DG EMEA Pazarlama Müdürü Gillian Montanaro’nun konu ile ilgili yorumları ise şu şekilde: “FESPA’da ana temamız; ‘Sizin için önemli olan şeyler, bizim yaptıklarımıza ilham verir.’ şeklinde olacak. Bu bizim müşterilerimize bağlılığımızı ve sadakatimizi destekler. Yerel ekiplerimiz, teknoloji gelişmelerimizi ve ürün sunmamızı yönlendirmek için müşterilerimiz ve partnerlerimizle yakın temas halinde çalışırlar. Onları tanımak ve FESPA’da sadakatleri için ödüllendirmek, inanılmaz potansiyeline rağmen teknolojimize yabancı olanları bilgilendirmek ve onlara ilham vermek istiyoruz.”

FESPA’da Roland standında sergilenecek önemli çözümler aşağıda yer almaktadır:

TrueVIS. Bas & kes eko-solvent geniş format çözümleri

20 yılı aşkın süre önce eko-solvent geniş format bas/kes cihazlarını piyasaya süren Roland DG, dayanıklı grafikler için dünya çapında bir numaralı tercih olmaya devam ediyor*2. Pazarı sürekli ileriye taşıma ihtiyacını göz önünde bulundurarak Roland DG, TrueVIS serisini tanıttı. Roland’ın mevcut ‘tavizsiz’ kampanyası, kalite, çok yönlülük, verimlilik, güvenilirlik ve yatırım getirisi açısından ‘tavizsiz gerçek bas &kes’ sağlamanın temel yollarını gösterir.

Roland TrueVIS VG-640/540 (1625 mm ve 1371 mm) ve SG-540/300 (1371 mm ve 762 mm) baskı/kesim cihazları, yeni geliştirilen Roland DG FlexFire baskı kafaları ile donatılmıştır. Bu baskı kafaları, daha yüksek bir atış frekansı için mürekkep haznesi plakasının daha iyi kontrol edilmesine olanak tanır. FlexFire baskı kafaları üç boyutta hassas damlacık yerleşimi ve önceki Roland DG modellerine kıyasla yaklaşık %25 oranında daha geniş baskı geçişi sunar. FlexFire baskı kafaları ve TrueVIS MÜREKKEP kombinasyonu, vinil üzerinde Yüksek Kalite modunda saatte 10.6 m2 üretim hızında ve çift CMYK mürekkep konfigürasyonunda*3 afiş üzerinde saatte 34.7 m2’ye kadar müthiş ince detaylar ve canlı renkler ortaya koyar.

Baskı ve baskı sonrası kesim çözümleri

Roland, ayrı bir baskı ve kesim çözümü arayan Baskı Hizmeti Sağlayıcıları için ödüllü SOLJET EJ-640 eko-solvent yazıcının da yer aldığı bir dizi seçeneğe sahiptir. Üstün performansıyla tanınan EJ-640, düşük maliyetlerde verimlilik ve kaliteli çıktılar sunar. Gelişmiş özellikler arasında; entegre üçlü ısıtıcı sistem, mükemmel medya uyumluluğu, hassas medya geçişi, Roland VersaWorks Dual PDF tabanlı RIP ve gözetimsiz yazdırmayı her zamankinden daha kolay kılan Roland OnSupport uzaktan izleme yazılımı yer almaktadır.

Ayrıca stantta Roland’ın gelişmiş ve uygun fiyatlı VersaEXPRESS RF-640 eko-solvent yazıcısı da yer alacak. EJ-640 veya RF-640, bağımsız bir cihaz olarak veya Roland GR serisi gibi bir kesici ile eşleştirilerek etkin bir baskının ardından kesim iş akışının bütünleyici bir parçası olarak yapılandırılabilir.

Yeni nesil profesyonel vinil kesiciler

Sadece geçtiğimiz yılda Roland DG, CAMM-1 serisi Roland GR-640/540/420’ye yeni nesil profesyonel vinil kesicileri kattı. GR serisi artan doğruluk, hız, medya çok yönlülüğü ve ek son teknoloji kesim özellikleriyle sınıfının en iyi kesim kalitesini ve verimliliğini sunmak için tamamen yeniden tasarlandı. Entegre standın ve makinenin yeni ergonomik L şekilli tasarımı, yüksek hızda ve tek bir kesimle zor medyalarda dahi tutarlılık ve hassas kesim sunar. Kullanıcılara hali hazırda kullandıkları inkjet yazıcılarla eşleştirmelerine imkan sağlamak için modellerin, 1651 mm, 1397 mm ve 1075 mm kesim genişlikleri mevcuttur.

Montanaro sözlerini, “Kesim endüstrisi gün geçtikçe çeşitleniyor. Tabela üretimine ek olarak, kesim şimdi cam ve araç grafiklerinin üretimini, cam renklendirmeyi ve otomobil styling için araç koruma filmini, kişiselleştirilmiş giyimi, etiket ve çıkartmaları, ambalaj prototiplerini, boyama/kumlama şablonlarını ve çok daha fazlasını içerir. Uygulamanın genişliği, cam boyası, yansıtıcı film, karton, kumlama maskesi ve flok gibi ısı transfer malzemelerinde kalınlıkları değişen geniş bir malzeme yelpazesini kullanma kabiliyeti gerektirir. GR serisi tüm bunları mümkün kılar.” diyerek sonlandırdı.

Moda ve spor kıyafetleri için floresan mürekkeplerle sublimasyon

Moda konfeksiyon alanında, kişisel tercihleri ve yaşam biçimlerini etkileyen artan kişiselleştirme ihtiyacıyla trend döngüleri kısalıyor. Spor kıyafetleri alanında yüksek fonksiyonellikteki polyester malzemelerdeki ter emici, hızlı kuruma gibi özellikler gün geçtikçe daha da popüler hale geliyor.

Roland Texart XT-640 gibi dijital yazıcılar hızlı şekilde tek seferlik ve küçük miktarlı üretimleri sağlayabilirler. Texart XT-640 sublimasyon transfer yazıcı özellikle promosyon eşyaları ve kişiselleştirilmiş hediyelerin yanı sıra tekstil dekorasyonu, spor ve moda kıyafetleri, tekstil bazlı reklam uygulamaları, polyester afişler ve bayraklar, perdeler, ve diğer iç mekan tasarım eşyalarının üretimi için tasarlanmıştır. Roland Texart XT-640, 41m2/s baskı hızında yüksek hızlı performansı yakalamak için çift baskı kafasına sahiptir. Başlık ve çerçeve yapısı hassas mürekkep damlacığı yerleşimiyle detaylı baskıyı sağlamak için kuvvetlendirilmiştir.

Sublimasyon transfer baskısı için optimize edilmiş Roland Texart mürekkepleri, koyu ve canlı renklerle derin siyahlar sunar. Turuncu, Mor, Floresan Pembe ve Floresan Sarı, yüzlerce canlı floresan tonunu üretmek için Roland DG’nin Texart işlem mürekkebi renkleriyle birleşir. Özel Roland DG Fluor Renk Kütüphanesi renk paleti, eşsiz kullanım ve renk özelleştirmesi için Adobe® Illustrator® ve CorelDRAW®’a yüklenebilir. Renk paletinde istenilen renklere tıklamak, pastel renkleri ve göz alıcı floresanları hızlı ve kolay şekilde sublimasyon çıktısına yerleştirmeye olanak sağlar.

Verimliliği üst seviyelere taşıyan UV-LED flatbed yazıcı

Kişiselleştirilmiş ürünlere olan talep artıyor ve müşteriler, e-ticaret siteleri, perakende satış köşeleri ya da mevcut baskı mağazalarına ek olarak kişiselleştirilmiş ürün çeşitleri için isteğe bağlı özelleştirilmiş baskı hizmetleri sağlayarak karlı işletmeler oluşturmak adına Roland’ın VersaUV LEF yazıcılarını kullanıyorlar. Roland LEF-300 modeli, VersaUV serisini yüksek miktarlardaki ürünlerin özelleştirilmesi ve dekore edilmesine olanak sağlayan bir dizi özellikle seri üretim ortamlarına uygun hale getiriyor.

FESPA’da Roland, UV-LED flatbed inkjet yazıcılarından VersaUV LEF-300 ve LEF-12i cihazlarını sergileyecek. Üretimi artıran özellikler arasında LEF-300’de 770 mm genişliğinde, 330 mm uzunluğunda genişletilmiş baskı alanı bulunur. Roland LEF-300 ile akrilik, ahşap, tahta, plastik, metal, cam, kumaş ve deri ve suni deri gibi yumuşak malzemeleri içeren çok çeşitli yüzey üzerine baskı yapmak mümkündür*4.

Vakum tezgahı ince ve yumuşak malzemelerin tutulmasını kolaylaştırır. Cihaz kalemler, telefon kılıfları, özelleştirilmiş kurumsal ürünler, tabelalar, kişiselleştirilmiş ödüller, hediyelikler, endüstriyel eşyalar, ürün prototipleri ve çok daha fazlasına doğrudan baskı yapar.

Geçtiğimiz günlerde Roland DG EMEA Bölgesi’nin başına geçen Gregory Bilsen yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıllarda Roland DG piyasaya çok sayıda yenilikçi çözüm sundu. Bunun şimdi FESPA’da mümkün olduğunca çok ihtiyaca ve uygulamaya uygun, inanılmaz geniş ve çok yönlü bir ürün sunumuna dönüşmesinden çok memnunuz. Motive Avrupa ekibimiz, Roland’ın saygı ve ortaklık değerlerini yansıtan ‘Sizin için önemli olan şeyler, bizim yaptılarımıza ilham verir.’ temamızı doğrulayacaktır. Mevcut ve yeni müşterilerimizi ve ortaklarımızı standımızda ağırlamak için heyecanla bekliyoruz.”

*1 2009 Q4-2017 Q1 InfoTrends Geniş Format Sevkiyat Takip Raporu

*2 Aralık 2016 tarihinden itibaren şirketten sevkiyatı gerçekleştirilen inkjet bas/kes cihazlarının toplam sayısı

*3 VG-640 4 renkli

*4 Bazı uygulamalar için astar gerekebilir

 

#Roland #FESPA #UVLED #truevis #texart #fuar #Sublimasyon #baski ####3

İnceleyin

KÜRESEL BASKI ENDÜSTRİSİ EKONOMİK VE ÇEVRESEL ZORLUKLARLA KARŞI KARŞIYA 7. drupa Küresel Eğilimler Raporu

7.drupa Küresel Eğilimler Raporu Nisan ayında yayınlandı. Korona virüsünün patlak vermesinden ve drupa’nın Nisan 2021’e ...