Anasayfa / OLDEST POSTS / Sappi İçin Kodak’tan 4 Diamond Uygunluk Derecesi

Sappi İçin Kodak’tan 4 Diamond Uygunluk Derecesi

Marco Eikelenboom: “Kodak Prosper için yapılan Kâğıt Derecelendirme Programı, oldukça etkili, bu sayede, en iyi sonuçları nasıl alacağımızı biliyoruz. Müşterilerimiz de bundan faydalanıyor çünkü bir kâğıdın baskı kalitesinin ihtiyaçlarına uygun olup olmadığı konusunda endişelenmelerine gerek kalmıyor. Bunun yerine, baskılarına değer katmaya ve işletmelerini büyütmeye odaklanabiliyorlar.”

Renkli kitap baskısı uygulaması için tasarlanmış olan Jaz Book ile doğrudan posta ve ticari baskı için özel olarak yapılmış olan Jaz Silk, Kodak’ın Kâğıt Derecelendirme Programı tarafından derecelendirilen en yeni kâğıtlar oldu. Yapılan testler, yüksek hızlı dijital inkjet web baskısı için geliştirilmiş olan her iki kâğıdın da Kodak Prosper baskı makinesinde göze çarpan görüntü kalitesi ortaya koyduğunu gösteriyor. Bu ürünlere verilen 4 Diamond derecesi, kullanıcıların sürekli yüksek kaliteli sonuçlar alacağı anlamına geliyor.

Dijital baskı alanında öncü olan Kodak, 25 yılı aşkın süredir Kodak Baskı Ekipmanlarında optimize edilmiş sonuçlar ortaya koyan medyaların test edilmesi ve geliştirilmesinde tüm dünyadaki kâğıt fabrikaları ile birlikte çalışıyor. Kodak ile dünyanın önde gelen yüksek kaliteli kâğıt üreticisi Sappi arasındaki ilişki dört yılı aşkın süredir devam ediyor. Sappi Fine Paper Europe Satış ve Pazarlama Müdürü Marco Eikelenboom, iş birliği içinde çalışmanın kendileri için bir öncelik olduğunu söylüyor: “Deneyimimizi ve uzmanlığımızı Kodak ile birleştirip mükemmel sonuç alıyoruz. Çalışmamız sonucunda tasarladığımız kâğıt, dijital baskının ihtiyaçlarını karşılıyor. Kodak Prosper için yapılan Kâğıt Derecelendirme Programı, oldukça etkili, bu sayede, en iyi sonuçları nasıl alacağımızı biliyoruz. Müşterilerimiz de bundan faydalanıyor çünkü bir kâğıdın baskı kalitesinin ihtiyaçlarına uygun olup olmadığı konusunda endişelenmelerine gerek kalmıyor. Bunun yerine, baskılarına değer katmaya ve işletmelerini büyütmeye odaklanabiliyorlar.”

Sappi’nin Jaz Book ürünü, tam renk kitap üretimi için özel olarak üretilmiş düşük ağırlıklı (67 g/m2) bir dijital kâğıt. Bu nedenle eğitim piyasası için ideal bir seçim. Kâğıdın yüksek boyutsal dayanıklılığı ve yüksek opaklık seviyesi amaçlandığı iş için doğru özelliklere sahip olduğu anlamına geliyor. Sappi Jaz, matbaacıların  Kodak Prosper Imprinting Systems‘i ve heat-set web ofset kullanırken hibrit baskıda yüksek kalite elde etmesine imkân sağlıyor.

Geleneksel ofset baskı kâğıdı görünümüne ve hissine sahip olan Jaz Silk, Sappi’nin Jaz dijital kâğıt serisinin bir parçası. 90, 115, 130 ve 150 g/m2 ağırlıklarda çeşitleri olan bu kâğıt, doğrudan posta ve ticari baskılar için geliştirilmiş bir ürün.

Kâğıt çeşitleri geliştirmek ve optimize etmek için kâğıt fabrikaları ile iş birliği yapan Kodak’ın yaklaşık 60 tanesi program kapsamında derecelendirilmiş, 250’den fazla kâğıt çeşidi bulunuyor. Bunların haricinde, geliştirme aşamasında olan çok sayıda kâğıt çeşidi daha var.

Kâğıt Derecelendirme Programı kapsamında, kâğıtların performans özelliklerinin belirlenmesi için ölçülebilir verilerin toplanıyor ve analiz ediliyor. Kodak çok çeşitli faktörler kullanarak görüntü kalitesini ölçüyor ve daha sonra bir derecelendirme sistemi kullanarak kâğıdı 1-5 diamond arasında derecelendiriyor. Bu derecelendirme matbaacıların ve yayıncıların baskılar için kâğıtları değerlendirirken, doğru kalite ve fiyat kombinasyonunu seçerek karar vermesi konusunda onlara yol gösteriyor.

Kodak Medya İş Geliştirme Müdürü Don Burns baskıda çok sayıda değişken olduğunu ve bu nedenle medya performansı ve ekonomikliği konusundaki belirsizliğin kaldırılması sayesinde süreçlerin biraz daha kolaylaşacağını ifade etti ve sözlerine şöyle devam etti: “Tüm testler standartlaştırılmış koşullarda yapılıyor ve Kodak, 5 diamond ölçüm sistemi ile sonuçları özetliyor. Böylece alıcılar doğru kâğıda karar verdiklerinden emin olabiliyor.”

 

İnceleyin

KÜRESEL BASKI ENDÜSTRİSİ EKONOMİK VE ÇEVRESEL ZORLUKLARLA KARŞI KARŞIYA 7. drupa Küresel Eğilimler Raporu

7.drupa Küresel Eğilimler Raporu Nisan ayında yayınlandı. Korona virüsünün patlak vermesinden ve drupa’nın Nisan 2021’e ...