Anasayfa / OLDEST POSTS / Sign İstanbul’un En Renkli Standı: Tecpro

Sign İstanbul’un En Renkli Standı: Tecpro

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Sign İstanbul fuarına katılım sağlayan Tecpro, renkli standı ile ziyaretçilerini karşılarken tek bir makine ile birçok alanda hizmet verilebileceğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Epson, Optoma, Eiki, BenQ, JVC, Bixolon, Zebra, Senor, Life Size ve TVS gibi birçok markanın distribütörlüğünü yürüten Tecpro, 2005 yılından bu yana müşterilerine katma değerli çözümler sunarak geleceğin işlerini yapmak adına olan iddiasını her geçen gün arttırıyor.

Sign İstanbul’da distribütörlüğünü yürüttüğü markaların ürünlerini sergileyen Tecpro, servis kalitesine ve gücüne dikkat çekerek ziyaretçilerinin hayal gücüne dokunan uygulamalar ile birçok alanda yeni iş imkânları sunuyor.

Print On Demand olarak Sign İstanbul fuarında Tecpro standını ziyaret ettik. Tecpro Genel Müdürü İbrahim İlhan ile bir araya gelerek, Tecpro’nun güçlü satış ve destek hizmetlerinin detaylarını ve fuara katılım sebeplerini içeren keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Sign İstanbul fuarının ilk olarak açık hava reklamcılığı kapsamında gerçekleştiğini sonrasında ise baskı teknolojilerin de dâhil olduğu bir fuar haline geldiğini söyleyen İbrahim İlhan, konuşmasına şöyle devam etti: “Sign İstanbul, gelişen baskı teknolojileri ile birlikte süblimasyon transfer baskının da dâhil olmasıyla tekstil sektörünü de kapsama alanı içerisine aldı.”

İbrahim İlhan, Tecpro’nun distribütörlüğünü yürüttüğü markaların süblimasyon transfer ve direk t-shirte baskı printerları ve ilgili çözümleri aktarmak amacı ile Sign 2017 fuarına katıldıklarını ve müşteri kitleleriyle Tecpro ekibini bir araya getirdiklerini belirtti.

“Epson, Ar-Ge’ye önem veren bir firma”

İbrahim İlhan, Ar-Ge’ye önem veren ve teknoloji üreten Epson’un Tecpro standında yeni ürününün bulunmadığını ancak ilerleyen dönemlerde yeni modellerin sunulacağını belirterek konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Tecpro olarak mevcut modelin yenilenmesinden ziyade, baskı çeşitliliğinin yenilenmesine odaklanan bir firmayız. Bu çalışmalarımızın sonucunda kumaş haricinde fayans, ahşap ve metal gibi materyallere de çeşitli uygulamaları standımızda sergiledik. Amacımız, baskı makinelerini ürün portföyüne ekleyen müşterilerimize, sadece tekstil ürünlerine ek olarak birçok ürüne yapılan baskı işlemi ile hizmet alanlarını genişletebileceklerini gösterebilmektir.”

Ürün çeşitliliği ön planda

“Standımızda kâğıt üzerine baskı yapan makinelerin teknik bilgilerini ziyaretçilerimize anlatmaktansa, makinelerin birçok materyal üzerine yapılan baskı örnekleriyle, ticaretteki yüksek kazançları gözler önüne sermeyi tercih ediyoruz. Ziyaretçileri teşvik etmek amacı ile hazırladığımız standımız, bu sebeple renkli ve cıvıl cıvıl. Örneğin, standımızda da oldukça ilgi çekenler arasında yer alan fayanstan masa, insanların kreatif yanlarına hitap ediyorken kişiselleştirme ile de müşterilerimizin tercih edilebilirlik oranlarını yükseltiyor.”

Memnun edici geri bildirimler

“Müşterilerimizin yeni fikirlerle standımızdan ayrıldıklarını belirtmeleri, bizleri oldukça memnun etti. Makine sahibi olan ve tek bir materyal ile makineyi kullanan müşterilerimize, makinenin işlevselliğini ve çeşitliliğini burada sunma fırsatını da yakaladık. Kumaşa baskının yapıldığı makinede t-shirte baskının dışında uygun üretim maliyeti ve yüksek sürümü ile askılı bayan çantası da ilgi görenler arasında yer aldı.”

Güvenli servis

Kullanıcıların makine tercihinde önem verdiği noktalardan bir tanesinin güvenli servis olduğunu söyleyen İbrahim İlhan: “Kaliteli bir ürüne güvenli bir servis hizmeti verildiği takdirde, müşteri memnuniyetini yeni bir makine yatırımında aynı firmayı tercih ederek gösteriyor” dedi ve devam etti: “Müşterilerimizin yeni makine yatırımlarıyla memnuniyetlerini belirtmeleri bizleri çok memnun ediyor. Kaliteli ürünü ile hizmet güvencemizi arkalarında hisseden ve çeşitli alanlarda kendi müşterilerine hizmet verebilme fırsatını yakalayan müşterilerimiz ile aramızda sağlam iş bağı kuruluyor.”

İbrahim İlhan, Tecpro’nun servis kalitesini şu şekilde anlattı: “Servisin kurumsallığı, en çok talep edilen hususlardan bir tanesi. Özellikle süblimasyon transferin son 10 yılına baktığımız zaman, servis kurumsallığındaki açığı doldurmayı başardık. Servis hizmetimiz son derece kuvvetli. Distribütörlüğünü yürüttüğümüz markaların yedek parçalarını muhafaza ediyoruz. Ankara ve İzmir’deki Bölge Müdürlüklerimizde görev alan servis ekibimiz ve Türkiye çapında yönettiğimiz 207 servisimiz ile en ücra noktadaki müşterilerimize dahi en hızlı çözümü ve servisini sağlamaya odaklanmış vaziyetteyiz.”

2017 değerlendirmesi

İbrahim İlhan, Tecpro için 2017 yılının değerlendirmesini şu şekilde yaptı: “2016 yılında yaşanan olumsuzluklar itibariyle 2017 yılından beklentilerimiz daha bir yüksekti. 2017’nin ilk 6 ayı ticaretin ağırlıklı olduğu bir dönem olduğu için beklenen büyümeler gerçekleşti. 2017 yılı içerisinde hükümetin gerçekleştirmiş olduğu teşvik politikaları ile birlikte hareketli bir süreç yaşandı. Ancak çevre ülkelerdeki yaşanan gelişmeler, özellikle Ortadoğu’daki durumlar ihracat alanı olan üreticileri etkiledi. Buna ek siyasal gelişmelerin etkisi, beklenen artışın sağlanamamasında büyük rol oynadı. Sektörün içerisinde yer alan bireylerin, yaşanan olumsuzlukları engellemeleri ya da belirli düzeyde ilerletmeleri çok da mümkün değildi. Ekonominin canlılığı ve yatırımın artarak devam edebileceği bir platformun oluşturulması satışları daha anlamı hale getirerek ticarete dönüştürülebilir. Bununla doğru orantılı olarak makinelerimizi satın alan müşterilerimiz ürettiklerini satabilecek ve hizmet inancını kaybetmeyecektir. Kısaca, bazı durumların dolaylı yoldan sektörümüzdeki büyümeyi etkilediğini söyleyebilirim. Tüm bu olumsuzlukları kenara bıraktığımızda Sign İstanbul fuarı, hem bizler hem de yatırım odaklı ziyaretçiler için oldukça fırsat oluşturan bir ortam oldu.”

İbrahim İlhan, Tecpro’nun 2017’nin son çeyreğindeki durumunu şu şekilde anlattı: “Projelerimiz ile birlikte ürün teslimatımızın yoğunlaşmasıyla hareketli bir döneme giriş yapıyoruz. Süblimasyon transfer baskı makinelerimize ek olarak ürün yelpazemizde bulunan printer video projektör alanındaki firmaların distribütörlüğünü de ilerlettiğimiz için son çeyrekte de yoğunluk içerisinde olacağız. Distribütörlüğünü yürüttüğümüz markalara ek olarak uluslararası servis ve distribütörlük tekliflerinin görüşmeleri olumlu şekilde ilerlemektedir.”

#Tecpro, #sign, #fuar

İnceleyin

KÜRESEL BASKI ENDÜSTRİSİ EKONOMİK VE ÇEVRESEL ZORLUKLARLA KARŞI KARŞIYA 7. drupa Küresel Eğilimler Raporu

7.drupa Küresel Eğilimler Raporu Nisan ayında yayınlandı. Korona virüsünün patlak vermesinden ve drupa’nın Nisan 2021’e ...