Anasayfa / TİCARİ BASKI VE KİTAP / Şimdi 44 gram Kâğıda da Dijital Baskı Yapabilirsiniz

Şimdi 44 gram Kâğıda da Dijital Baskı Yapabilirsiniz

Daha az kâğıt ağırlığı, daha ağır kâğıtlara göre daha düşük edinim maliyetleri demektir ve bu da onu maliyet bilinçli uygulamalar için çekici kılar. Daha ince sayfalar kitaplıkta veya paketin içinde daha az yer tutar. Son derece hafif olan ürün, müşterilerinizin nakliye ve postalama maliyetlerine de yansıyacak ve genel bütçelerini daha iyi yönetmelerine yardımcı olabilecektir.

Xerox, Xerox Nuvera Üretim Sistemleri için endüstrinin en hafif kâğıt kitini sunduğunu duyurdu. Bu, Xerox’un Nuvera sistemi için aldığı 374. patent olarak büyük hacimli yazıcılara en üst düzeyde teknolojiyi getirmek için yenilik yapmaya devam ettiğinin göstergesi.Bu teklif, müşterilerin Xerox Nuvera Üretim Baskı Sistemleri için seçilmiş yapılandırmalarını değiştirmelerini sağlayacak. Dijital mono baskı için bir ilke imza atan bu teknoloji ile müşteriler, 44 grama kadar ve A3 boyutundaki kâğıtları kullanabilecekler ve böylelikle nakliye ve üretim maliyetlerini düşürebilecek. Konu ile ilgili Xerox mühendisleri ile yaptığımız aklınıza ilk gelebilecek soruların cevaplarını aradığımız soru cevabı aşağıda yayınlıyoruz.

 

44 gram çok ince bir kâğıt. Sizce hangi tür baskı işleri 45 gr kâğıt kullanımını gerektirebilir? Xerox’u 374. patentini almaya iten şey nedir?

Xerox’un müşteri gereksinimlerini karşılamaya devam etme çabası çerçevesinde hafifletilmiş basılı medya malzemesi kullanımı eğilimi gözlemledik. Bu yüzden bu kit baskıda ağırlık azaltma gerektiren herhangi bir uygulama için kullanılabilir. Kullanıldığı bazı örnekler arasında kutsal kitaplar gibi dinî yayınlar ve belgeler, çalışan el kitapları, servis belgeleri, ilaç prospektüsü ve benzerleri bulunmaktadır. Xerox mühendisleri geliştirdikleri bu teknolojiyle uzun Nuvera başarılar listesine iki patent daha eklediler. Patentler, ortamın istifleyici alanındaki manipülasyonunda uygun istifleme sağlamasına verildi. Bu gelişme Xerox’un Nuvera ürününün yaşı ne olursa olsun, müşterimizin pazar taleplerini karşılayabilmesi için iyileştirmeler yapmak ve sınırları zorlamak için hala yatırım yaptığını göstermektedir.

 

Bu ince kâğıtları olumsuz etkilerden nasıl koruyorsunuz?

Xerox mühendislik ekibinin bu kiti sahaya çıkarabilmek için 3 büyük zorluğu aşması gerekti. Birincisi, medyayı baskı sistemi üzerinden idare edebilmekti. Medyayı baskı makinesine besleme, her iki tarafı da görüntüleme ve kaynaştırma ve son olarak kâğıt sıkışıklığı olmadan istifleme yeteneği, kırışıklıklar için sisteme bir sürü yenilikçi ayar eklemek gerektiriyordu. İkincisi, Xerox’un yüksek IQ [Görüntü Kalitesi] standardını korurken, medyada güvenilir bir görüntü elde edebilmekti. Bu, daha ince medyayı dengelemek için transfer düzeneğinin kısmen yeniden tasarlanmasını gerektiriyordu. Ve son olarak ve muhtemelen en zor olan medyayı istifleme yeteneği oldu. Xerox Production Stacker [XPS] (Xerox Yığınlı Üretim) medyanın hızını koruyarak çok çabuk şekilde düz durmasına ve kendi üzerine katlanmamasına yardımcı olmak için bir üfleyici sistemle donatıldı.

 

Kuşe kâğıt mı yoksa hamur kâğıt mı? Hangi tür en ince kâğıt? Nuvera ve mono’da basılabilir bir alt tabaka olarak 44 gr kaplanmamış kâğıdı daha önce duyurdunuz mu?

Şu anda, test edilen kâğıt kaplanmamış kâğıt. Uzun elyaflı olması önerilir, ancak kısa kısa elyaflı da olabilir; Amerika kıtası için 44 gsm Domtar Guardian® Opaque ve EMEA bölgesi için 45 gram (işlemsel uyarılar ile) Antalis OP medical print®. Şu anda, özellikle tabaka olarak 44gsm kâğıt yeterince mevcut değil, çoğunlukla bobin olarak bulunuyor. Ancak Xerox, müşterilerin istedikleri kâğıdı kullanmalarını sağlayacak bir sürece sahip ve Xerox ekibi bunun gerçekleşmesini sağlamaya yardımcı olacaktır. Evet, kitin resmi duyuru ve açıklaması 15 Mayıs 2019’da yapılmıştır.

 

Bu kit sayesinde artık ceplerimizde dijital basıldığı için çok daha hafif olan kitaplar taşıyabileceğimizi düşünüyorum. Bu aynı zamanda daha az kâğıt veya kâğıt ham maddesi gereksinimi demektir. Öyle değil mi? Daha ince kâğıda baskı geliştirmenin ana fikri neydi?

Daha az kâğıt ağırlığı, daha ağır kâğıtlara göre daha düşük edinim maliyetleri demektir ve bu da onu maliyet bilinçli uygulamalar için çekici kılar. Daha ince sayfalar kitaplıkta veya paketin içinde daha az yer tutar. Son derece hafif olan ürün, müşterilerinizin nakliye ve postalama maliyetlerine de yansıyacak ve genel bütçelerini daha iyi yönetmelerine yardımcı olabilecektir.

Önceki soruda da cevapladığım gibi eğilimler, kitapların – ticari, dinî, el kitapları ve daha birçoğu – tek yaprak sayfaların büyümesinin ana nedeni olduğunu gösteriyor. SRA3 boyutlarında ultra hafif kâğıtların en hafifini (44 gram)  çalıştırma yeteneğine sahip olmak, Nuvera müşterilerinizin işlerini ofset baskıdan düşük maliyetli ve hızlı basılan dijital kitaplara güvenle geçerek bu büyüme fırsatına dâhil olabilecekleri anlamına gelir. Hâlihazırda düşük tirajlı kitap basanlar bile bundan faydalanacaktır: bu yeni ultra hafif stok ile daha büyük hacimde yeni işlere ve/veya ek pazarlara genişleyebileceklerdir.

Kitaplara ek olarak, küçük paketlere girecek şekilde katlanabilmesi için çok ince olması gereken daha büyük, SRA3 sayfalarındaki farmasötik prospektüs, mali tarifname materyalleri, kullanım kılavuzları, el kitapları ve onlarca başka uygulamanın tümü ultra hafif kâğıttan yararlanabilir. Uygulamadan bağımsız olarak, ultra hafif kâğıt gerçek maliyet avantajları sunar.

 

#Xerox #Nuvera #44gram #hafifkağıtkiti #dijitalbaski #matbaa #copycenter #XeroxNuvera

İnceleyin

Kodak Yükseliyor

Kodak iki yıl önce bir basın toplantısında dijital baskıya dair yeniden yapılanma ve sürdürülebilirliğe olan ...