Anasayfa / AKTÜEL / Teknolojide Geleceği Gördü, Hedefleri Aştı

Teknolojide Geleceği Gördü, Hedefleri Aştı

Yerli teknolojinin öncü firmalarından Technopc’nin Kurucu Ortağı Murat Yücel, pazarın, uzun süredir hazırlandıkları loT, Endüstri 4.0, Mobilite, Dijital Hastane, Akıllı Tarım, Akıllı Şehirler, Akıllı Ulaşım, Akıllı Sistemler gibi alanlarda geliştiğini belirterek bu alanlarda avantaj sağladıklarını söyledi. Yücel, Kamu ihalelerinde yüzde 15 fiyat avantajının da etkisiyle 2019 sonu hedefi olan 100 milyon TL cironun üzerine çıkacaklarını açıkladı.

20 yılı aşkın süredir sağlıktan bankacılığa, eğitimden savunmaya kadar birçok sektöre teknoloji çözümleri sunan, Türkiye’nin bilgisayar üretiminde ilk yerli malı belgesine sahip Technopc’nin Kurucu Ortağı Murat Yücel, 2019 yıl sonu hedeflerini aşacaklarını açıkladı.

Hazırlık avantaj sağladı

2018 yılının çok kolay bir yıl olmadığını belirten Yücel, ancak geride bıraktıkları sürede yeni model ürünlerin geliştirilmesi konusunda iyi bir yol aldıklarını söyledi. Bu yıl daha fazla müşteriye giderek iş birliği yaptıklarını anlatan Yücel, “Bu müşteriler farklı sektör alanlarında yurt içi ve yurt dışında işler yaptıkları için hedeflediğimiz büyümeyi sağlayabileceğimizi öngörüyoruz” dedi. Pazarın, uzun süredir hazırlandıkları loT, Endüstri 4.0, Mobilite, Dijital Hastane, Akıllı Tarım, Akıllı Şehirler, Akıllı Ulaşım, Akıllı Sistemler gibi alanlarda gelişme gösterdiğinin bilgisini veren Yücel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu ürün gruplarında siparişler arttı. Bu gelişmelere göre geliştirdiğimiz bağlantılı ürün grupları bize pazarda avantaj sağladı. Hedefimiz olan 100 milyon TL cironun üzerine çıkmak ve kârlılığımızı korumayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

Technopc Kurucu Ortağı Murat Yücel

İhalelerde yüzde 15 fiyat avantajı

Yücel, devletin son yıllarda yerli ve milli ürünlere destek olacak uygulamalar ve gelişmeler sağlamasının iç piyasada Türk markaları için çok pozitif bir gelişme olduğunu da belirtti. “Bu gelişmenin her geçen gün tabana daha fazla yayıldığını görüyoruz” diyen Yücel, şunları kaydetti: “Yerli malı ürünlere kamu ihalelerinde yüzde 15 oranında fiyat avantajı tüm kurumlarda uygulanmaya başlandı. Şirketimizin 2 ürün grubunda da bu belgeye sahip tek yerli bilgisayar üreticisi olması büyük bir avantaj sağladı. Savunma, GSM ve diğer yerli teknoloji üretim alanlarında yerlilik oranlarının arttırılması, bu ürünlerin yurt içi ve yurt dışı pazarlarda satılabiliyor olması büyüyen potansiyeli beraberinde getiriyor.”

Gelişim hız kesmiyor

200’ün üzerinde iş ortakları bulunduğunu, geçtiğimiz yıl distribütörlük anlaşması imzaladıkları Arena Bilgisayar ile yaklaşık 10 bin teknoloji bayisine satışlarının devam ettiğini de anlatan Yücel, devlet destekli Tasarım Merkezi başvuru süreçlerinin pozitif ilerlediğini, Ar-Ge faaliyetlerinin de devam ettiğini açıkladı.

 

#Tecnopc #MuratYucel #IoT #Mobilite #dijitallesme #AkilliSehir #AkilliTarim #AkilliUlasim

İnceleyin

FESPA Eurasia Sektörü Yeniden Canlandıracak!

Avrasya Bölgesi’nin lider baskı fuarı FESPA Eurasia, bu yıl 2-5 Aralık 2021 tarihleri arasında İstanbul ...