Anasayfa / TİCARİ BASKI VE KİTAP / Türkiye’nin İlk Ticari ve Renkli Bobinden Bobine Dijital Baskı Makinesi

Türkiye’nin İlk Ticari ve Renkli Bobinden Bobine Dijital Baskı Makinesi

Türkiye’nin önde gelen ve mottosu dijital matbaacılık olan basım firmalarından Bizim Dijital, 2018 yılı Kasım ayında kurulumu gerçekleşen Screen Turepress Jet 520 NX bobinden bobine dijital inkjet baskı makinesi ile Türkiye’de bir ilke imza attı.

Uzun yıllar süren ciddi ve titiz bir araştırmanın sonucunda Screen Truepress 520 NX bobinden bobine dijital baskı makinesinde karar kılan Bizim Dijital Genel Müdürü Burak Bulun “Geleceğin dijitalleşmede olduğuna inanıyoruz” diyor ve ekliyor: “Bizim Dijital ailesi, bu yatırım ile Türkiye ticari basım pazarının kronolojisine bir kilometre taşı koydu. Son yedi senedir tüm üreticiler ile detaylı görüşme imkanımız oldu. Dijital baskı ile ilgili tüm fuar ve tanıtım etkinliklerine katıldık. En sonunda toplam üretim kapasitesi, uygun baskı maliyeti ve servis gerektirmeyen sorunsuz çalışma özelliği ile Screen TPJ 520 NX’i satın almaya karar verdik. Yaklaşık 1,5 yılı aşkın bir süredir müşterilerimize günlük 2 milyon renkli A4 imajın üzerinde bir kapasite ile hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu süreçte kazandığımız tecrübe, kararımızın ne kadar doğru bir karar olduğunu bize ispat etti.”

Üretim kesintisiz olmalı

Yaptıkları yatırıma karar verirken en önemli kriterlerinin baskı kalitesi ve kesintisiz üretim olduğuna dikkat çeken Bulun, Screen TPJ 520 NX baskı makinesi ve devamında kurulan Hunkeler sonlandırma tertibatı ile bu hedeflerine başarı ile ulaştıklarını ifade etti. Yüksek teknoloji ürünü olan dijital baskı sistemlerinin zor arızalandığını belirten Bulun, arıza çıkma durumlarında da hızlı ve etkili satış sonrası desteğin son derece önemli olduğunu vurguladı:

Kesintisiz tedarik ve lojistik

“Gün geliyor müşterilerimizin anlık taleplerini karşılamak ve bir anda gelen sipariş yoğunluğuna zamanında ve kaliteli cevap vermek zorunda kalabiliyorsunuz. Elektroser, 2 yıla yaklaşan bu dönemde firmamıza teknik servis, sarf malzeme ve yedek parça konusunda inanılmaz destek verdi. Covid salgınında tedarik ve lojistik sistemlerinin kaosa girdiğini gözlemledik. Bütün bu olumsuz şartlar gözönüne alındığında Elektroser günlük baskı hacmimizi yakalamamızda hem teknik hem de lojistik yönden büyük destek oldu ve üretimimiz dış koşullardan etkilenmeden kesintisiz devam etti.”

Başarılı bir sipariş portalı oluşturuldu

Özellikle eğitim yayıncılarının bir numaralı dijital baskı tedarikçisi konumuna gelen Bizim Dijital, müşterilerine www.kitapbastir.com üzerinden benzersiz bir dijital baskı deneyimi sunuyor. Kitaplarını ya da diğer işlerini kolaylıkla bu portal üzerinden baskıya gönderebilen yayıncılar hem zamandan kazanıyor, hem de hatasız iş gönderimi ile diledikleri adette iş bastırma imkanına sahip oluyorlar. Bu esneklik özellikle yayıncıların dağıtım, depolama ve stok maliyetlerini mimimize ediyor ve bayilerinden gelecek kitap iadelerini minimuma indiriyor. Yayıncılar bu teknoloji ile eserlerini sattıkları kadar, uygun fiyata bastırma imkanına kavuşmuş oluyor.

“Bizim Dijital önemli bir referanstır”

Bizim Dijital firması ile bu projeyi gerçekleştiren Elektroser Şirketler Grubu adına konuşan Genel Müdür Öncü Güyer “Bizim Dijital ile uzun süreden beri bobinden bobine inkjet dijital baskı makinesi yatırımı konuşuyorduk. Screen’in tüm Avrupa’daki ilk TPJ 520 NX satışını Türkiye’de gerçekleştirerek özellikle hem baskı sektörüne yeni bir heyecan ve bakış açısı getirdik hem de Türkiye’nin en yeni teknolojilere süratle uyum sağlayacağını tüm Dünya’ya göstermiş olduk.” dedi. Güyer, Elektroser’in en büyük amacının, kendilerine güvenen baskı firmalarına kesintisiz ve uzman bir teknik servis, yedek parça ve malzeme desteği vermek olduğunu belirterek, Elektroser ile dijital baskı yatırımı kararını verecek firmalar için Bizim Dijital projesinin çok önemli bir referans olacağını söyledi.

 

 

 

 

#BizimDijital #Elektroser #dijitalbaskı #portal #tedarik #inkjet #bobin #eğitim #yayıncı #kitap #fuar

İnceleyin

Kyocera’nın Inkjet Üretim Yazıcısına Ödül

Kyocera Document Solutions, devrim niteliğindeki mürekkep püskürtmeli ilk üretim yazıcısı TASKalfa Pro 15000c ile Avrupa ...