Anasayfa / AKTÜEL / Xerox, Yönetim Kurulunu Genişletiyor

Xerox, Yönetim Kurulunu Genişletiyor

Xerox Holdings Corporation, 20 Mayıs 2021 tarihindeki yıllık hissedarlar genel kurulu toplantısında yönetim kuruluna seçilecek adaylar listesine Nichelle Maynard-Elliott ve Margarita Paláu-Hernández’in eklendiğini duyurdu. Bu eklenen kişilerle toplam yönetici sayısı dokuza çıkacak.

Xerox Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su John Visentin, “Nichell’in bir yönetici olarak karmaşık işlemleri değerlendirme ve müzakere etme deneyimi ve Margarita’nın yeni işlere başlama, ölçeklendirme ve yatırım yapma deneyimi Xerox’un büyüme stratejisini destekleyecektir. Şirketimize kazandıracakları bilgi ve içgörülerden faydalanmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Maynard-Elliott, satın almalara, ortak girişimlere ve stratejik ortaklıklara kaynak bulan, bunları yapılandıran ve yürüten kurumsal bir anlaşma yapıcı olarak 25 yıldan fazla zaman geçirdi ve son olarak, dünyanın en büyük endüstriyel gaz şirketlerinden biri olan Praxair şirketinin 2019’da Linde PLC şirketi ile 90 milyar dolarlık birleşmesine yardımcı oldu. Ayrıca, global çapta çok yönlü özel bir kimyasal üretim şirketi olan Element Solutions‘ın yönetim kurulunda hizmet vermektedir.

Maynard-Elliott, “Xerox, insanların çalışma şeklini değiştiren icatlarla tanınan global bir markadır. Geçen yıl Xerox ekibini tanıdığım için, yönetim kuruluna katılmaktan ve tüm Xerox paydaşları için değer yaratma misyonuna katkıda bulunmaktan dolayı heyecan duyuyorum” dedi.

Margarita Paláu-Hernández çok sayıda yerli ve yabancı şirket kurmuş ve yönetmiş olup, ispanyol medyası, iş dünyası ve emlak piyasası gibi çeşitli alanlarda öncülük yapmıştır. Paláu-Hernández, 2018’den 2019’a kadar, kişisel Büyükelçi rütbesiyle Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda ABD Temsilcisi olarak görev yaptı. Ayrıca, global bir beslenme şirketi olan Herbalife Nutrion şirketinin, global teknoloji lideri olan yönetimsel işlem hizmetleri Conduent Incorporated şirketinin ve global yağ ve gaz arama, üretim şirketi olan Occidental Petrolum şirketinin her birinin yönetim kurulunda görev yapmaktadır.

Paláu-Hernández, “Xerox ve yöneticileri, şirketi ve global müşterilere verilen hizmeti yeniden tanımlamak için cesur adımlar atıyor. Deneyimlerimi Xerox’un dönüşümünü hızlandırmaya yardımcı olmak üzere kullanma fırsatına sahip olduğum için çok mutluyum” dedi.

Xerox ayrıca, Carl C. Icahn ve bazı bağlı kuruluşlarla yaptığı Aday Gösterme ve Bekleme Anlaşması uyarınca, Global Net Lease, Inc. CEO’su James L. Nelson ve Icahn Capital’in portföy yöneticisi Steven D. Miller’ın ayrı ayrı olmak üzere 20 Mayıs 2021’de yapılacak yıllık hissedarlar toplantısında yönetim kuruluna seçilecek adaylar listesinde Jonathan Christodoro ve Nicholas Graziano’nun yerini alacağını duyurdu.

 

#Xerox #NichelleMaynardElliott #MargaritaPaláuHernández #XeroxBoard

İnceleyin

FESPA Eurasia Sektörü Yeniden Canlandıracak!

Avrasya Bölgesi’nin lider baskı fuarı FESPA Eurasia, bu yıl 2-5 Aralık 2021 tarihleri arasında İstanbul ...