Anasayfa / OLDEST POSTS / Yatay Bilgisayar, Esko C64 Serisi Yeni Ürünlerin Tanıtımını Yaptı

Yatay Bilgisayar, Esko C64 Serisi Yeni Ürünlerin Tanıtımını Yaptı

yatay

Yatay Bilgisayar Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Çağırtekin, Yatay Bilgisayar ve temsilciliğini yaptıkları firmalar bazında fuar değerlendirmesinde bulundu. Siyasi konjonktürdeki dalgalanmaların geçici olduğunu vurgulayan Çağırtekin, 2016 yılının satışlar ve hedefler açısından iyi geçtiğini açıkladı.

2016 yılı genel değerlendirmesi alabilir miyiz?

 HP bazında hedeflerimizi tutturduk fakat bunu yıl olarak değerlendirmiyoruz çünkü bizim projelerimiz uzun soluklu oluyor. Küçük makine segmentinde(lateks makine grubu) biraz daralma oldu. Lateks dışında HP’nin sattığı scitex grubu, designjet grubu ve indigo grubu mevcut. Kotamızı tutturduk, genel olarak 2016 yılından memnunuz.

 Dijital baskı sektöründe yapılan fuarları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Her yıl SIGN ve FESPA fuarlarına katılım sağlıyoruz. Siyasal karışıklıklar sebebiyle açıkçası çok fazla uluslararası ziyaretçi alamadık. Bu konuda FESPA fuarından beklentimiz var.Müşteri memnuniyeti ve sosyal sorumluluk açısından burada bulunmamız gerekiyor. Müşterilerimizle buluştuğumuz ve yeni ürünlerimizi sergilediğimiz geniş bir platform.Tabi son yıllarda fuar katılımlarıyla alakalı bazı sapmalar oldu. Firmalar fuara katılıp direk makine satmaya çalışıyorlar, biz biraz daha proje bazlı çalışıyoruz. Çalışmalarımız biraz daha uzun soluklu oluyor. Mesela, bizim bazı makinelerimizi fuarlarda sergilememiz hem kurulum açısından hem bu fuarların süresi açısından mümkün değil. Standımızda sergilemiş olduğumuz ESKO makinesinin kurulumu normalde 7 gün sürüyor fakat fuar giriş izinleri iki gün öncesinden veriliyor. Bu durum büyük segmentteki makinelerimizi sergilememizi büyük ölçüde engelliyor. Temsilciliğini yaptığımız firmaları iyi bir şekilde temsil etmeye çalışıyoruz aslında en temel amacımız budur.

malzeme

 Fuarda sergilemiş olduğunuz ürünlerle ilgili bilgi alabilir miyiz?

Yani spesifik olarak küçük makine segmenti dediğimiz 152 cm ve 160 cm’lik HP makineleri sergiliyoruz. Tabi ki HP’nin ürün gamı çok büyük, belirtmiş olduğum teknik sebepler ve standın büyüklüğü sebebiyle sergileyemediğimiz geniş yelpazede makineler var. Burada sergilemiş olduğumuz ürünler giriş seviyesi ürünlerdir. Lateks grubu dediğimiz bir ürün var ve su bazlı boya kullanan iki adet ürünümüz var. Onun dışında ESKO’dan yeni çıkan C64 serisi üç yeni makinemiz var.

Ziyaretçi profili hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kendi müşteri kitlemizden ziyaretler aldık, reklam ajansları var, copy center ve ozalit üzerine çalışan firmalara rastladım. Henüz son kullanıcıyla karşılaşmadık.

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Kimse ümidini kaybetmesin hayat devam edecek. Ticaret hayatı da devam edecek, dolar kuruda yükselecek. Bu insanların yatırım kararlarını etkiliyor gözlemlediğim kadarıyla fakat işleri de azaltmayacak.

#YatayBilgisayar #EskoSerisi #Esko #YeniÜrünler #Yeni #Ürün

 

İnceleyin

KÜRESEL BASKI ENDÜSTRİSİ EKONOMİK VE ÇEVRESEL ZORLUKLARLA KARŞI KARŞIYA 7. drupa Küresel Eğilimler Raporu

7.drupa Küresel Eğilimler Raporu Nisan ayında yayınlandı. Korona virüsünün patlak vermesinden ve drupa’nın Nisan 2021’e ...